AKTUALIZUJTE STRÁNKU: Stiskem kláves F5 obnovíte plný obsah této stránky.
Mapa Česká mincovna

Lucemburkové na českém trůnu - Ag


Náhled Averzní strany - Lucemburkové na českém trůnu - Ag Náhled Reverzní strany - Lucemburkové na českém trůnu - Ag
VYPRODÁNO
dlohodobě nedostupné


NA ŽÁDANKU O ŽÁDANKÁCH
SPECIFIKACE
Sada stříbrných pamětních medailí v dárkové etui
Autor: ak. soch. Jiří Dostál
Rytec: Lubomír Lietava
Ražba: Česká mincovna

průměr: 34 mm
hmotnost: 16 g
ryzost stříbra: 999/1000 Ag
hrana hladká
provedení proof

Lucemburkové na českém trůně r. 2006 

Lucemburkové - Jan LucemburskýLucemburkové - Karel IVLucemburkové - Václav IV.Lucemburkové - Zikmund Lucemburský

Sada stříbrných pamětních medailí v dárkové etui
Sádrový model: ak. soch. Jiří Dostál
Rytec Lubomír Lietava
Ražba: Česká mincovna a.s.
Emitent: Česká mincovna a.s.
Emitentem není Česká národní banka!
Nejedná se o oficiální, státní emisi České republiky...

průměr: 34 mm, hmotnost: 16 g
ryzost stříbra: 999/1000 Ag
hrana hladká
provedení proof


jak získat vzácné, vyprodané mince



Chcete vědět, co znamenají zkratky Proof | B.k. | Patina ?

VÍTE, ŽE: Česká mincovna a.s. není státní podnik? Je to běžná, soukromá společnost. V Čechách žádná státní mincovna neexistuje! Obě české mincovny, Pražská i Česká splňují technické požadavky ČNB, kladené na ražbu oběhových mincí ČR.


Lucemburkové

ČNB prodává pamětní mince jen ve specializovaných prodejnách numismatiky.

KATEGORIE

České medaile ze zlata, stříbra, platiny Sady medailí ČR

VÝHODY

Diskrétní balení zásilky
Plné pojištění zásilky v ČR i v SK

SPECIFIKACE

Doporučujeme : 
-
Dukát 1978
- Dukát Karla IV. 
- Lucemburkové na českém trůnu - zlaté medaile
- 655 let od položení základního kamene  hradu Karlštejn
-650. výročí korunovace Karla IV.
- Medaile Karlův most

Lucemburkové na českém trůně – prvním zástupcem dynastie Lucemburků, který usedl na český trůn, byl Jan, syn Jindřicha VII. Lucemburského. Jeho manželkou se stala Eliška Přemyslovna, s níž se oženil 1. září 1310. Oba pak byli 7. února následujícího roku korunováni.

Jan Lucemburský do českého prostředí příliš nezapadl a nerozuměl mu. O to více se angažoval v zahraničí, kde českému království vydobyl věhlas.

Nástupcem Jana Lucemburského, který padl v bitvě u Kresčaku (1346), se stal jeho a Eliščin syn Karel IV. Korunován byl ve Svatovítském chrámu 2. září 1347. Vláda Karla IV. přinesla zemi prosperitu, sama Praha se stala moderním kulturním centrem Evropy a sídlem nejvyššího představitele Svaté říše římské. Král proslul jako zakladatel a dobrý hospodář, za dob jeho panování vzniklo například Nové Město pražské, byl položen základní kámen mostu, který je nyní v celém světě znám jako Karlův, byl postaven reprezentativní hrad Karlštejn.

Synem a dědicem Karla IV. byl Václav IV., který se vlády ujal v roce 1378. Už dva roky předtím se stal římsko-německým králem. Václav byl velmi vzdělaný a sečtělý panovník, koncem jeho života se však začala dramaticky projevovat společenská krize, která později vyústila až v husitské bouře a prakticky v občanskou válku.

Václav byl, hlavně kronikáři v zahraničí, líčen jako král málo schopný. Negativního hodnocení se mu ale dostalo i proto, že zpočátku podporoval kazatele Jana Husa, kterého ve světě považovali za kacíře. Václav IV. zemřel v roce 1419.

Posledním Lucemburkem na českém trůně byl Zikmund. Jeho vztah s Čechami a koneckonců i s bratrem Václavem IV. byl poměrně kontroverzní. U nekatolické části obyvatelstva a šlechty byl značně neoblíben. Ke skutečné vládě se po Václavově smrti hned nedostal, přesto, že se nechal korunovat českým králem a uznání si snažil vynutit kombinací diplomacie i vojenských výprav. K obratu došlo až po bitvě u Lipan (1434), kdy byla poražena radikální část husitských vojsk. Ale ani pak nebyl Zikmund v Českém království přijímán jednoznačně kladně, naproti tomu v ostatní Evropě byl uznávaným politikem. Zemřel v roce 1437 ve Znojmě.



Lucemburkové na českém trůně

Jan Lucemburský
1296 - 1346

Karel IV
1316 - 1378

Václav IV.
1361 - 1419

Zikmund Lucemburský
1368-1437

 
Ryzost zlata obsaženého ve formě zlatých slitků je velmi vysoká. Dosahuje hodnoty 999.9 tisícin zlata, t.j. 24 karátů. Zlaté slitky značky Argor-Heraeus dovážime do ČR již 15 let! Našim klientům garantujeme původ zboží. Dovážíme vždy nové slitky a mince. Investiční mince Maple Leaf je nejmenší dostupná investiční mince.
Vídeňský filharmonik je nejoblíbenější evropskou mincí. Razí se z ryzího zlata. Nejprodávanější zlatou cihlou se letos opět stává investiční slitek o hmotnosti 100 gramů. Kilo zlata je výmluvným symbolem bohatství. První zlatá cihlička je dárek, na který se nezapomíná.
VYUŽIJTE NAŠI BEZPLATNOU LINKU

800 222 800
Pokud jsme na stránkách zlate-mince.cz nezodpověděli všechny vaše otázky, zavolejte nám! Zeptejte se na vše, co byste rádi věděli. Na bezplatné telefonní lince 800 222 800 vám rádi vysvětlíme vše co vás zajímá. Bezplatná linka je v provozu každý pracovní den od 8:00 do 16:00 hod. Naši operátoři jsou připraveni odpovědět na všechny vaše dotazy.
Poradíme vám s výběrem vhodných mincí a slitků. Doporučíme vám vhodný reprezentativní dar pro vaše blízké, nebo obchodní partnery. Informujeme vás o aktuální ceně investičního zlata. Dozvíte se podrobnosti o vaší objednávce. Rádi odpovíme na vaše dotazy. Naši specialisté mají 21 let zkušeností s prodejem investičního zlata. Obraťte se na nás s důvěrou. Těšíme se na vaše zavolání.
POZNÁMKA
Medaile není zobrazena ve skutečné velikosti. Kliknutím na obrázek se zvětší.
K medaili je dodáván certifikát potvrzující její parametry. 
 
Lucemburkové na českém trůně

Lucemburkové - Jan Lucemburský

Jan Lucemburský (1310 – 1346)
Narodil se 10.8.1296. hovořil plynně francouzsky, německy, latinsky a česky. Pro svou rytířskou povahu byl přezdíván korunou evropského rytířstva nebo králem diplomatem. Jan se střídavě až do své smrti pohyboval mezi Čechami a světem. Ve světě to byl uznávaný bojovník a diplomat, ale v Čechách si nezískal přílišnou důvěru a měl zde titul: Král cizinec. V roce 1325 nechal razit v Čechách zlaté mince - „florény“. 21.11.1344 Jan a Karel Lucemburští položili základní kámen k výstavbě chrámu sv. Víta. 26.8.1346 Jan Lucemburský padl v bitvě u Kresčaku.

Lucemburkové - Karel IV

Karel IV (1316 - 1378) Narodil se 14. května 1316. Hovořil česky, německy, latinsky, italsky a francouzsky. 11.6.1341 byl Karel přijat českým sněmem za budoucího krále. 11.7.1346 byl zvolen římským králem – Karlem IV. – tento titul však užíval až po císařské korunovaci. Jako markrabě moravský se podepisoval Karel Lucemburský, jako král český – Karel I. 26.11.1346 byl korunován římským králem v Bonnu. 2.9.1347 byl s Blankou korunován českým králem. 8.2.1348 vydal zakládající listinu Nového města. 7.4.1348 vydal zakládající listinu pražské univerzity. 2. Listopadu 1378 Karel vydal nový mincovní řád.29. listopadu císař a král Karel IV. zemřel na zápal plic po předchozí zlomenině krční páteře. Nad rakví mu byl přiřčen snad nejvzácnější titul, jakého mohl za svého života vůbec dosáhnout, „OTEC VLASTI “.

Lucemburkové - Václav IV.

Václav IV. (1361 - 1419) Byl císařem římským, králem a kurfiřtem českým, králem lombardským a německým, vévodou lucemburským, limburským, brabantským, slezským, svidnickým, javorským a zhořeleckým a markrabím moravským. Hovořil plynně česky, polsky, latinsky, francouzsky, německy a italsky. 15.6.1363 byl korunován králem českým. 20.8.1400 byl sesazen z řím. trůnu pod záminkou, , že je líný a pro správu říše nevhodný. 18.1.1409 vydal „Dekret kutnohorský“, který upravoval hlasovací právo na pražské univerzitě.Rektorem univerzity se stal Jan Hus.6. července 1419 musel Václav IV.dosadit na Nové Město nové konšely, kteří vystupovali proti husitství. 16. srpna 1419 král Václav, který byl těžce nemocen a odjel na svůj hrad do Kunratic, podlehl mozkové mrtvici.Po jeho smrti zavládly v zemi zmatek a nepokoje.

Lucemburkové - Zikmund Lucemburský

Zikmund Lucemburský (1368-1437) Po smrti svého otce Karla I. se stal dědicem Braniborska. Vedl křižácké tažení proti sultánovi Bajezídovi I. Byl však v bitvě u Nikopole poražen a zachránil se pouze útěkem na benátské lodi. 1397 začal vpád tureckých vojsk do Uher a Zikmundovi se podařilo zachránit zem jen s vypětím všech sil. 1398 byl Zikmund přijat Václavem IV. za spoluvladaře.1400-1410 – v této době dosáhl uznání za následníka trůnu českého království. Po dohodě s Václavem převzal v říši výkonnou moc. 1419 se po smrti Václava měl stát čes. králem, ale v Čechách vypuklo proti němu povstání.6.-8. 1436 na sněmu v Jihlavě byla vyhlášena kompaktáta (kompromis mezi stanovisky církve a husitů) a císař Zikmund byl přijat za čes. krále. 9.12.1437 na cestě do Uher Zikmund zemřel. Jeho smrtí vymřel rod Lucemburský vládnoucí u nás 127 let. Do dějin naší země se tento panovník nezapsal slavně, ale v širším měřítku je právem považován za dědice politického talentu svého otce. Politickým nadáním převyšoval svého bratra císaře Václava IV.. ale kvalit Karla IV. nikdy nedosáhl.
DPH 21% v ceně

Prodej zboží s místem dodání mimo Českou republiku podléhá dle § 110 zvláštnímu režimu jednoho správního místa a daň z přidané hodnoty podléhá legislativě příslušného státu.

KREDIT
Kredit pro věrnostní program ZLATÉ MINCE
kód: CRM60 nákupem získáte +8,00 ZM


HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
5

Hodnotilo 4 sběratelů

Hlasovat mohou pouze
přihlášení uživatelé!


SDÍLEJTE S PŘÁTELI
ČASTO HLEDÁTE
mince a medaile z oblasti, která vás osobně zajímá. Možná vaši pozornost zaujmou právě tato témata:

zlato stříbro
ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Získáte exkluzivně pouze u nás.

JAK SE DĚLÁ MINCOVNA (26) Ražba studentské euro medaile

Nevím, co je silnější, zda přiznat vlastní chyby, nebo se přiznat ke svým nesplněným cílům a přáním.

Chyby většinou děláme z určité nevědomosti, případně z nedostatku informací, což znamená, že se chybám nelze vyhnout. Je důležité si je včas uvědomit a hlavně je neopakovat.

S nesplněným přáním je to úplně jinak. Pokud si stanovíme cíle spíš malé a jsme při jejich naplňování přiměřeně aktivní, zpravidla na ně dosáhneme a cítíme se spokojení. Stanovit si velký cíl je krásné, ale jeho splnění bývá obtížné a často přesahuje naše možnosti. Takovým velkým cílem se pro mě stala ražba oběžných mincí euro. Čím více jsem se tímto problémem zabýval a stále více informací jsem měl k dispozici, tím se mi jeho splnění jevilo méně reálné. Slovenští přátelé v Kremnici se myšlenkami na ražbu eura také zabývali. Věděli, že se slovenská vláda bude dlouho rozhodovat, než jejich země vstoupí do eurozóny. Ředitel Ing. Vlastimil Kalinec v roce 2004 na nic nečekal a vytvořili svoji verzi medailí na motiv mincí euro pro všech 8 nominálů od 1 centu až po 2 eura. Jejich centrální banka proti jejich záměru neměla námitky, a chytrý Kalinec si věc předem projednal v Bruselu.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 3/2016.



Mince s opály !

Po mimořádném zájmu, který vyvolala mezi českými sběrateli australská mince s diamanty, je v prodeji i dříve vydaná mince s Opály.

Vsetín - Po mimořádném zájmu, který vyvolala mezi českými sběrateli australská mince s diamanty, je v prodeji i dříve vydaná mince s Opály a zájemci si také mohou rezervovat i připravované tituly mince se zlatými nugety a mince s perlami. Rezervace se přijímají jak pro zlaté tak pro stříbrné mince. Nové tituly budou raženy postupně v letech 2010 a 2011.

VÍCE O ČASOPISU DALŠÍ ČLÁNKY

NEAKTIVNÍ COOKIES

Vypnuté cookies nám nedovolují ladit tyto stránky dle vašich preferencí. Jejich aktivací nám umožníte lépe pečovat o vaše pohodlí. Více o cookies.
©2003-2024 Zlaté mince - Numismatika. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů a fotografií je bez písemného souhlasu zakázáno.

RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.

Tyto stránky upravujeme pro vaše individuální požadavky pomocí cookies. Jsou bezpečné, bezplatné a umožňují nám 'ladit' tyto stránky a nabízet ve slevě zboží dle vašich osobních preferencí. K jejich použití je vyžadován váš souhlas. Více podrobností se dozvíte na stránce cookies ...