800 222 800
   Po-Pá: 8.00-16.00
ZLATE-MINCE.CZ
ENCYKLOPEDIE ČESKÝCH MINCÍ
Přihlášení | Košík | Registrace
CZK · Kč   |   EUR · €   |   USD · $
AKTUÁLNĚ: Dnes máme v akci pokračování oblíbené série pohádkové postavičky: Krtek a raketa
       
TISKOVÉ ZPRÁVY:

EXKLUZIVNÍ MEDAILE NAVRŽENÉ BLANKOU MATRAGI
Praha/ Exkluzivní novinkou v nabídce společnosti Zlaté mince – Numismatika se stávají stříbrné kolorované medaile navržené Blankou Matragi. Světově proslulá návrhářka na nich postupně představí úspěšné modely svých šatů. Medaile razí Pražská mincovna, první z nich se na trhu objeví už v říjnu. Pokračování na této stránce.

Polská mincovna vstupuje na český trh   
Společnost Zlaté mince – Numismatika, přední prodejce investičních kovů na českém trhu, se stala partnerem a výhradním distributorem produktů Polské mincovny s platností na území České republiky a Slovenska. Informaci potvrdil ředitel společnosti Zlaté mince – Numismatika Pavel Trtík.  Pokračování na této stránce.

Soutěž o zlatý dukát: začalo druhé kolo   
Na tři tisíce respondentů se zapojily do soutěže, kterou na závěr roku připravila společnost Zlaté mince – numismatika. Tři vylosovaní účastníci získali nový zlatý svatováclavský dukát. Soutěž nyní pokračuje druhým kolem, v němž se bude hrát o neméně hodnotnou cenu. Pokračování na této stránce.

Mincovna vyrazila nový dukát se svatým Václavem.
Vzácnou novinku, legendární svatováclavský dukát, uvádí v těchto dnech na český numismatický trh společnost Zlaté mince - Numismatika. Dukát se svatým Václavem slavil velké úspěchy už za dob první Československé republiky. Pokračování na této stránce.

SOUTĚŽ O ZLATOU MINCI.
Soutěž o zlatý dukát svatého Václava připravila v předvánočním období společnost Zlaté mince - Numismatika.  Tři výherci, kteří tuto vzácnou minci získají, se svá jména dozví přímo na Štědrý den. Zpestří si tak Vánoce dalším hodnotným dárkem.  Pokračování na této stránce.

VÝSTAVA ČESKÉ ZLATO.
Unikátní výstava České zlato začala v pondělí v pražském Obecním domě. Expozice představuje ucelený soubor mincí a medailí z drahých kovů, sahající od dob první Československé republiky až do současnosti. Pokračování na této stránce.

PŘEMYSL OTAKAR I..
Sběratelé pamětních medailí z ušlechtilých kovů se dočkali dalšího skvostu. Společnost Zlaté mince-numismatika v těchto dnech vydává medaile připomínající korunovaci Přemysla Otakara I. českým králem. Pokračování na této stránce.

WWW.ZLATE-MINCE.CZ SOUČÁSTÍ ČESKÉHO KULTURNÍHO DĚDICTVÍ.
Aktualita : Pokračování na této stránce.

Giuseppe Arcimboldo - NOVÉ INVESTIČNÍ MEDAILE Z RYZÍHO ZLATA  A STŘÍBRA obohatí nabídku českého sběratelského trhu.
Zlaté Mince - Numismatika vydává novou investiční medailí z ryzího zlata věnovanou významné umělecké osobnosti působící v Praze na dvoře Rudolfa II. Italský malíř Giuseppe Arcimboldo zde vytvořil světoznámé podobizny, skládající se ze  zvířat, květin, ovoce a předmětů komponovaných do podoby lidské hlavy. Plastické zpracování dvou nejznámějších obrazů je ústředním motivem rubové a licní strany této nové české investiční medaile. Autorem výtvarného provedení medailí je vynikající český umělec, akademický sochař Vladimír Oppl, proslulý autor mezinárodně oceněné "nejkrásnější mince na světě". Rytecké úpravy provedl pan Lubomír Lietava. Ražbu provedla Česká mincovna v Jablonci nad Nisou. Pokračování na této stránce.

CODEX GIGAS - NOVÁ SADA ČESKÝCH INVESTIČNÍCH MEDAILí Z RYZÍHO ZLATA A STŘÍBRA
Zlaté Mince - Numismatika vydává novou sérii investičních medailí z ryzího zlata věnovanou největší knize na světě, která vznikla v Čechách v století. Slavný Codex Gigas Sérii tvoří tři medaile s různými motivy. Autorem výtvarných návrhů všech medailí je vynikající český umělec, akademický sochař Vladimír Oppl, proslulý autor mezinárodně oceněné "nejkrásnější mince na světě". Rytecké úpravy provedl pan Lubomír Lietava. Ražbu provedla Česká mincovna v Jablonci nad Nisou. Pokračování na této stránce.

ČESKÉ DUKÁTY 2008 - NOVÉ INVESTIČNÍ MEDAILE Z RYZÍHO ZLATA. PRAOTEC ČECH, KNĚŽNA LIBUŠE, PŘEMYSL ORÁČ, SVATÝ VÁCLAV
Zlaté Mince - Numismatika vydává novou sérii investičních medailí z ryzího zlata věnovanou národním motivům z české historie. Sérii tvoří čtyři medaile různé velikosti. Dukát s motivem Praotce Čecha, dvoudukát věnovaný Kněžně Libuši, pětidukát s Přemyslem Oráčem a největší desetidukát se Sv. Václavem. Autorem výtvarných návrhů všech medailí je vynikající český umělec, akademický sochař Vladimír Oppl, proslulý autor mezinárodně oceněné "nejkrásnější mince na světě". Rytecké úpravy provedl pan Lubomír Lietava. Ražbu provedla Česká mincovna v Jablonci nad Nisou. Pokračování na této stránce.

KORUNOVACE JIŘÍHO Z PODĚBRAD ČESKÝM KRÁLEM
Zlaté Mince - Numismatika vydala k výročí 550. let od korunovace Jiřího z Poděbrad českým králem pamětní medaile z ryzího zlata a stříbra. Autorem výtvarného návrhu je vynikající český umělec, akademický sochař Zbyněk Fojtů.. Rytecké úpravy provedl pan Lubomír Lietava. Ražbu provedla Česká mincovna v Jablonci nad Nisou. Pokračování na této stránce.

DUŠAN JURKOVIČ - BÁSNÍK DŘEVA - ARCHITEKT NÁRODNÍHO STYLU
Zlaté Mince - Numismatika vydala k výročí 60. let od úmrtí Dušana Samuela Jurkoviče pamětní medaile z ryzího zlata a stříbra. Autorem výtvarného návrhu je vynikající český umělec, akademický sochař Vladimír Oppl. Rytecké úpravy provedl pan Lubomír Lietava. Ražbu provedla Česká mincovna v Jablonci nad Nisou. Pokračování na této stránce.

KORUNOVACE KARLA iv. ČESKÝM KRÁLEM
Zlaté Mince - Numismatika vydala k výročí 660. let od korunovace Karla IV. českým králem pamětní medaile z ryzího zlata a stříbra. Autorem výtvarného návrhu je vynikající český umělec, akademický sochař Zbyněk Fojtů.. Rytecké úpravy provedl pan Lubomír Lietava. Ražbu provedla Česká mincovna v Jablonci nad Nisou. Pokračování na této stránce.

INVESTIČNÍ ZLATo SE NYNÍ PRODÁVÁ I V PRAZE
V budově Obecního domu byla 28. října otevřena první reprezentativní prodejna investičního zlata v Praze. Zlaté Mince - Numismatika, prodejce švýcarských zlatých slitků Argor-Heraeus a vydavatel  českých pamětních medailí z drahých kovů tak přináší české veřejnosti možnost nakupovat zlato jednoduše přímo  v Praze. Slavnostního otevření se zúčastnili zástupci České Mincovny a švýcarského producenta zlatých slitků. Pokračování na této stránce.

NOVÁ MEDAILE ZALOŽENÍ MENŠÍHO MĚSTA PRAŽSKÉHO
Zlaté Mince - Numismatika vydala k výročí 750. let od založení Menšího Města pražského pamětní medaili z ryzího zlata. Autorem výtvarného návrhu je vynikající český umělec, akademický sochař Vladimír Oppl, autor nejkrásnější zlaté mince na světě. Rytecké úpravy provedl pan Lubomír Lietava. Ražbu provedla Česká mincovna v Jablonci nad Nisou. Pokračování na této stránce.

Nová medaile se sv. Václavem
Zlaté Mince - Numismatika vydává novou stříbrnou pamětní medaili. Jejím námětem je Sv. Václav, kníže český a již od 11. století patron českých zemí. Autorem výtvarného návrhu je vynikající český umělec, akademický sochař Vladimír Oppl. Rytecké úpravy provedl pan Lubomír Lietava. Ražbu provedla Česká mincovna v Jablonci nad Nisou.
Pokračování na této stránce.

650. VÝROČÍ POLOŽENÍ ZÁKLADNÍHO KAMENE KARLOVA MOSTU
Zlaté Mince - Numismatika vydala k výročí 650. let od položení základního kamene Karlova mostu pamětní medaili z ryzího zlata. Autorem výtvarného návrhu je vynikající český umělec, akademický sochař Zbyněk Fojtů. Rytecké úpravy provedl pan Lubomír Lietava. Ražbu provedla Česká mincovna v Jablonci nad Nisou.  Pokračování na této stránce.

Největší internetový obchod s numismatikou v Čechách - Zlaté Mince Numismatik otevírá nový investiční portál na adrese www.Zlate-Cihly.cz.   Tyto stránky se zaměřují na popularizaci a prodej Investičního zlata. To jsou zlaté mince a slitky (cihly) z ryzího zlata jejichž nákup je osvobozený od DPH. V nabídce jsou především švýcarské zlaté cihly Argor-Heraeus a oblíbené investiční mince z USA, Kanady a Austrálie. Švýcarské zlaté slitky se prodávají ve váze od 5 do 1000 gramů. Jejich ryzost dosahuje až 999,9/1000 Au. K slitkům se dodává certifikát. Cena nejmenšího se pohybuje okolo 3000 Kč.

Zlaté mince přestávají být doménou sběratelů a stávají se stále více výhodnou investicí nebo atraktivním dárkem. Hlavním důvodem je především fakt, že od vstupu ČR do Evropské unie jsou zlaté mince osvobozeny od DPH. Nabídka mincí je pestrá a kupující si mohou vybrat mince v takové váze, která odpovídá jejich představě o výši investice. Od nejmenších mincí v ceně 1490 Kč a váze cca 3 gramů až po minci o váze 1 kg. Ryzost zlata v mincích přitom dosahuje až 999.9 tisícin! Portál http://www.Zlate-Mince.cz poskytuje i kvalitní informační servis o zlatých mincích, které vydává Česká národní banka včetně technických parametrů, cen a poutavých fotografií.FAKTA:

V Čechách neexistuje státní mincovna.

Obě mincovny, které v ČR působí jsou rovnoprávné soukromé podniky.

Zlaté Mince - Numismatika je jediným dístributorem prodávajícím úplnou nabídku obou těchto českých mincoven.

Zlaté Mince - Numismatika působí na českém trhu Již 14 let.

Stránky www.Zlate-Mince.cz byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.
Více o projektu archivace českého kulturního dědictví.

ČNB sama veřejnosti mince neprodává. Distribuci jejich mincí zajišťuje prostřednictvím obchodních partnerů.

Zlaté Mince  - Numismatika je obchodním partnerem ČNB.

INFORMACE

Úvodní stránka
Investiční zlato
Sběratelské mince
Sběratelské potřeby
Dárky z drahých kovů
Umění medaile
Kamenné prodejny
Pro média

O NAKUPOVÁNÍ

Prodejní řád
O naší společnosti
Další informace
Právní doložka
Puncovní značky
Info. povinnost EET

PROVOZOVATEL

Zlaté Mince - Numismatika
budova Komerční banky
Mostecká 364
755 01  Vsetín
IČ:    73241229
DIČ: CZ7355285894 
KONTAKT

Navštivte nás
Napište nám

Oznámit chybu na stránce
www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté mince. Zlaté slitky. Stříbrné mince. Medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS.
©2003-2017 Zlaté mince - Numismatika
 
 
Odebírat novinky

MINCOVNÍ ZPRAVODAJ

 CENOVÉ AKCE
 EXKLUZIVNÍ NABÍDKY
 SLEVY

To vše a mnoho dalších užitečných informací přináší svým čtenářům náš originální Mincovní zpravodaj.