AKTUALIZUJTE STRÁNKU: Stiskem kláves F5 obnovíte plný obsah této stránky.
Mapa Česká mincovna

Stříbrná pamětní medaile Václav Havel Proof kolorovaná


Náhled Averzní strany - Stříbrná pamětní medaile Václav Havel Proof kolorovaná Náhled Reverzní strany - Stříbrná pamětní medaile Václav Havel Proof kolorovaná
VYPRODÁNO
dlohodobě nedostupné


NA ŽÁDANKU O ŽÁDANKÁCH
SPECIFIKACE
Pamětní stříbrná, kolorovaná medaile
Autor: averzu: ak. soch. Jiří Dostál Autor: reverzu: Mgr.A Jan Hásek
Ražba: Česká mincovna
Průměr: 37 mm
hmotnost: 31,1 g
ryzost stříbra: 999/1000 Ag
hrana: hladká s popisem
Limit: 1500 ks
Emise: 22.3.2012

Václav Havel proof 1 Oz Ag kolorováno

Investiční zlato Investiční zlato


jak získat vzácné, vyprodané mince


VÍTE, ŽE: Česká mincovna a.s. není státní podnik? Je to běžná, soukromá společnost. V Čechách žádná státní mincovna neexistuje! Obě české mincovny, Pražská i Česká splňují technické požadavky ČNB, kladené na ražbu oběhových mincí ČR.
ČNB prodává pamětní mince jen ve specializovaných prodejnách numismatiky.

KATEGORIE

České medaile ze zlata, stříbra, platiny Medaile s kulturní tematikou
Česká mincovna (Jablonec nad Nisou) Emisní plán ČM 2012

VÝHODY

Diskrétní balení zásilky
Plné pojištění zásilky v ČR i v SK

SPECIFIKACE

Pamětní medaile z ryzího stříbra
Sádrový model: (averz) ak. soch. Jiří Dostál. (reverz) Mgr. A. Jan Hásek
Rytecké úpravy: MgA. Miroslav Schovanec, DiS.
Ražba: Česká mincovna a.s.
Emitent: Česká mincovna a.s.
Emitentem není Česká národní banka!
Nejedná se o oficiální, státní emisi České republiky...

průměr: 37 mm
hmotnost: 31.1 g
ryzost zlata: 999/1000 Ag
hrana: hladká s opisem "ČESKÁ MINCOVNA JABLONEC NAD NISOU"
provedení: proof, kolorováno
náklad: 1500 ks
emise: 22.3.2012
Kód položky: CRM1020

ČASTO VÁS ZAJÍMÁ
Česká mincovna není státní podnik? Není. Česká mincovna a.s. je soukromá firma. Zřizovatelem České mincovny (ČM) není ani Česká republika, ani Česká národní banka. V České republice navíc působí dvě české mincovny. Česká a Pražská mincovna. Obě jsou privátní mincovny, razící mince na zakázku.
Česká mincovna nevydává české mince? Ne. České mince vydává výhradně Česká národní banka, nikoliv Česká mincovna. Autentické české mince musí mít vyznačenu nominální hodnotu v platné české měně (Koruna česká, zk. Kč) Na českých pamětních mincích jsou uváděny nominální hodnoty: 200 Kč, 500 Kč, 2000 Kč, 2500 Kč, 5000 Kč a 10 000 kč. Největší česká mince zhotovená v jediném exempláři má nominální hodnotu 100 000 000 Kč.
Proč je na české minci cizí královna? Protože nejde o českou minci. Portrét anglické královny je jasným znamením, že se nejedná o českou minci. I když je motiv mince věnován českému tématu, nebo je mince vyražena v Čechách, nelze tyto exotické ražby vydávat za české mince. Ze zákona je českou mincí pouze mince vydaná Českou národní bankou. Popis a vyobrazení každé české mince je součástí sbírky zákonů. Dalším rozlišovacím prvkem nečeských mincí je nominální hodnota v Novozélandských dolarech nebo v měně ostrovního státu Samoa.
Kdo vykupuje mince České mincovny? Medaile České mincovny můžete nabídnout ke zpětnému odkupu přímo výrobci. Další možností, je vydražení medaile v elektronické aukci, které pořádáme v pravidelných intervalech. Poslední možností je výkup medaile za cenu drahého kovu. Medaile je v tomto případě předána do rafinérie k přetavení.


Václav Havel (5. 10 1936 – 18. 12. 2011) – český spisovatel a dramatik, odpůrce komunistického režimu, jedna z hlavních tváří Sametové revoluce, poslední československý a první český prezident.

Václav Havel se narodil v Praze v rodině architekta a stavitele Václava M. Havla. Po nástupu komunistického režimu byl vnímán jako osoba buržoazního původu, v důsledku čehož měl problémy s výběrem dalšího studia. Nakonec v roce 1951 nastoupil do učebního oboru jako chemický laborant, současně pak studoval na večerní škole, kterou v roce 1954 ukončil maturitou. Od roku 1955 přispíval do kulturně zaměřených periodik a zahájil studium na ekonomické fakultě Českého vysokého učení technického. Po dvou letech se pokusil přestoupit na filmovou fakultu Akademie múzických umění, přijat však nebyl a navíc nemohl pokračovat ani na ČVUT.

Po vojně, v roce 1959, nastoupil na přímluvu Jana Wericha jako jevištní technik do Divadla ABC. Poté působil v Divadle Na zábradlí, nejprve jako asistent režie a po dokončení dálkového studia na fakultě Akademie múzických umění v roce 1966 coby dramaturg.

První Havlovou divadelní hrou se stala jednoaktovka Rodinný večer (1959) a v roce 1963 uvedlo Divadlo Na zábradlí jeho Zahradní slavnost (o rok později ji v premiéře uvedlo i Schillerovo divadlo v Západním Berlíně). Absurdně pojatá komedie, jejíž hlavní hrdina, ambiciózní mladík Hugo Pludek, dosahuje společenského vzestupu užíváním systému poplatných, ale v jádru bezobsažných frází.

V roce 1964 se Václav Havel po několikaleté známosti oženil s Olgou Šplíchalovou (1933 – 1996), o rok později se stal redaktorem literárního časopisu Tvář. Po jeho zákazu usiloval o obnovení vydávání, čímž se poprvé dostal do konfliktu s komunistickým režimem. Ve stejném roce se dočkal uvedení své další hry Vyrozumění.

Výrazně na sebe Havel opět upozornil na IV. sjezdu československých spisovatelů, kde se kriticky vyjádřil k cenzuře v soudobých tiskovinách. V období Pražského jara se aktivně zasazoval o prohloubení demokratizačního procesu ve společnosti. Například v článku zveřejněném v časopise Literární listy požadoval zavedení systému více politických stran. Rok po invazi vojsk Varšavské smlouvy, která přinesla dvacet let normalizace, byl Havel obviněn z podvracení republiky a musel odejít z divadla. Doma jeho dílo už mohlo vycházet pouze v samizdatu, o to větší publicity se mu však dostávalo za železnou oponou.

Václav Havel se v roce 1977 stal spoluzakladatelem Charty 77, o rok později pomáhal založit Výbor na ochranu nespravedlivě stíhaných (VONS). Už v roce 1977 strávil pět měsíců ve vyšetřovací vazbě, kterou opustil s podmínečným trestem.

V roce 1979 byl za podvracení republiky opět odsouzen, tentokrát nepodmíněně, na čtyři a půl roku. Pro nemoc ho úřady v roce 1983 z vězení předčasně propustily. Za účast na demonstraci a přípravu protestní akce Palachův týden se v lednu 1989 opět octnul za mřížemi. Po zmírnění původního trestu byl však už v květnu propuštěn. Naposledy ho bezpečnost krátce zadržela v předvečer Sametové revoluce, v říjnu 1989.

Václav Havel byl při založení hnutí Občanské fórum, v prosinci 1989 se stal prezidentem Československa a po jeho rozpadu první prezidentem České republiky (1993-2003).

Po stránce tvůrčí byl Václav Havel znám především jako dramatik a spisovatel, ale psal také básně, eseje, politické projevy a příležitostně se věnoval divadelní kritice. Podle své hry Odcházení natočil na sklonku života celovečerní film, kde si zahrála i jeho druhá manželka Dagmar. Václav Havel zemřel po dlouhé nemoci na své chalupě v Hrádečku u Trutnova 18. prosince 2011.

Nezapomeňte si prohlédnout ceník zlata! Investiční zlato ČNB neprodává. Investiční zlato ve formě slitků nevyrábí ani žádná česká mincovna. Smyslem investice do zlata je ochrana majetku před neočekávanou situací. Ryzost zlata obsaženého ve formě zlatých slitků je velmi vysoká. Dosahuje hodnoty 999.9 tisícin zlata, t.j. 24 karátů.
Nejprodávanější zlatou cihlou se letos opět stává investiční slitek o hmotnosti 100 gramů. Zlatý slitek švýcarské značky Pamp zdobí nádherná plastika bohyně hojnosti. Kilo zlata je výmluvným symbolem bohatství. Slavný Krugerrand je nadále cenově nejvýhodnější formou nákupu zlatých mincí.
VYUŽIJTE NAŠI BEZPLATNOU LINKU

800 222 800
Pokud jsme na stránkách zlate-mince.cz nezodpověděli všechny vaše otázky, zavolejte nám! Zeptejte se na vše, co byste rádi věděli. Na bezplatné telefonní lince 800 222 800 vám rádi vysvětlíme vše co vás zajímá. Bezplatná linka je v provozu každý pracovní den od 8:00 do 16:00 hod. Naši operátoři jsou připraveni odpovědět na všechny vaše dotazy.
Poradíme vám s výběrem vhodných mincí a slitků. Doporučíme vám vhodný reprezentativní dar pro vaše blízké, nebo obchodní partnery. Informujeme vás o aktuální ceně investičního zlata. Dozvíte se podrobnosti o vaší objednávce. Rádi odpovíme na vaše dotazy. Naši specialisté mají 21 let zkušeností s prodejem investičního zlata. Obraťte se na nás s důvěrou. Těšíme se na vaše zavolání.
POZNÁMKA
Medaile není zobrazena ve skutečné velikosti. Kliknutím na obrázek se zvětší.
K medaili je dodáván certifikát potvrzující její parametry. 
Medaile vznikla ve spolupráci s nadací Dagmar a Václava Havlových - VIZE 97.
Zakoupením stříbrné medaile přispíváte nadaci částkou 400,- Kč.



Averz (lícní strana)

Hlavním motivem averzní strany je portrét Václava Havla, který je doplněn písmem v řádcích.

Reverz (rubová strana)
Motiv reverzní strany zaujímá centrálně umístěný podpis Václava Havla, který je doplněn v opisu dvoujazyčným heslem: "Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí".

   Investiční zlato

DPH 21% v ceně

Prodej zboží s místem dodání mimo Českou republiku podléhá dle § 110 zvláštnímu režimu jednoho správního místa a daň z přidané hodnoty podléhá legislativě příslušného státu.

KREDIT
Kredit pro věrnostní program ZLATÉ MINCE
kód: CRM1020 nákupem získáte +5,00 ZM


HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
5

Hodnotilo 3 sběratelů

Hlasovat mohou pouze
přihlášení uživatelé!


SDÍLEJTE S PŘÁTELI
ČASTO HLEDÁTE
mince a medaile z oblasti, která vás osobně zajímá. Možná vaši pozornost zaujmou právě tato témata:

zlato stříbro
ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Získáte exkluzivně pouze u nás.

BAHAMSKÝ DOLAR Monetární systém a stručná historie

Bahamský dolar je měnovou jednotkou karibského ostrovního státu Bahamy.

Jeho ISO 4217 kód je BSD (někdy též BS$ ). Do oběhu se dostal v květnu 1966, kdy nahradil tehdy používanou bahamskou libru1. Pojmenování dolar má bahamská měna společně s několika měnami států po celém světě. Jedna setina dolaru se nazývá cent (1/100).

Prvním emitentem bahamských bankovek byla Bank of NassauA, která uvolnila první bankovky v rámci emise ND (1870‘s) Issue (bankovky Pick#A1; Pick#A3 & Pick#A4A). Poslední emisí bankovek před náhradou libry za dolar byla emise ND (1953) Elizabeth II Issue, zastoupená bankovkami o nominální hodnotě 4 a 10 šilinků (Pick#13 & 14) a 1 a 5 liber (Pick# 15 & 16). Emitentem těchto bankovek, stejně jako bankovek z období let 1919 – 1965 byl Bahamas GovernmentB. Od roku 1968 do roku 1973 emitentem bankovek byl Bahamas Monetary AuthorityC. Až v roce 1974 (po současnost) byla ustanovena centrální banka jako jediný bankovní dům na území Baham (Central Bank of the BahamasD).

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 3/2017.



Ze světa kovových známek (11) Hrací známky I.

Ražba hracích známek má v Čechách poměrně dlouhou historii.

Spielmarky či známky ku hře, jak se nejstarší nazývaly v obou úředních jazycích Českých zemí v období Rakouska-Uherska, ale nedoznaly u nás tak velkého rozšíření jako v Německu, kde je razily zejména norimberské ražebny od 19. století v tisících druzích.

Když ve druhé polovině 17. století skončilo počítání na linkách (viz M&B 4/2010, str. 11 ) a přestalo se užívat početních peněz, které ztratily svou původní funkci, jejich výrobci ještě dlouho dále označovali své ražby jako početní peníze – Rechenpfennige, ačkoliv to byly žetony1 s obrazovými motivy zrcadlícími politickou situaci především v Německu či v zemi, kam směřoval jejich export. Od konce 18. století začali výrobci početních peněz značit své produkty ražené někdy ze stejných razidel, která byla užita u početních peněz, nejprve francouzsky Ietton, Jeton, později i německy Spiel Mark, Spielmarke a Spiel Münze2. V 19. století se špílmarky staly hlavním výrobním sortimentem norimberských ražeben, i když ještě ve druhé polovině tohoto století někteří výrobci patrně z tradice ojediněle některé ražby značili Spiel und Rechenpfennig. Ražbou hracích známek norimberské ražebny pokračovaly v tradici odvíjející se od konce 15. století. Dominantní postavení získala v této oblasti firma Lauer, činná doposud. Od 19. století byly v Německu ražené i speciální hrací známku pro určité karetní hry, jakými byly skat, poker, bridge, Boston či whist. Tento typ hracích známek české provenience není znám.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 1/2013

VÍCE O ČASOPISU DALŠÍ ČLÁNKY

NEAKTIVNÍ COOKIES

Vypnuté cookies nám nedovolují ladit tyto stránky dle vašich preferencí. Jejich aktivací nám umožníte lépe pečovat o vaše pohodlí. Více o cookies.
©2003-2024 Zlaté mince - Numismatika. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů a fotografií je bez písemného souhlasu zakázáno.

RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.

Tyto stránky upravujeme pro vaše individuální požadavky pomocí cookies. Jsou bezpečné, bezplatné a umožňují nám 'ladit' tyto stránky a nabízet ve slevě zboží dle vašich osobních preferencí. K jejich použití je vyžadován váš souhlas. Více podrobností se dozvíte na stránce cookies ...