Zlato 1518.63 €/Oz
Stříbro 20.83 €/Oz
Platina 901.35 €/Oz
Paládium 1953.90 €/Oz
VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI: Je částečně omezený režim prodejen. Možné je pouze vyzvednutí předem objednaného zboží, v dohodnutém termínu. Více na stránce Covid.
E-shop

Puncovnictví

Puncovnictví je jednou z nejstarších činností při ochraně zájmů spotřebitele, která se v různých zemích rozvíjela odlišně v souvislosti s různým hospodářským a politickým vývojem. Díky odbornosti a dobré úrovni práce si české puncovnictví v průběhu let od svého vzniku v roce 1806 získalo velmi dobrou pozici ve společnosti, a ta mu umožnila přežít na slušné úrovni všechny politické, společenské i válečné otřesy, kterými náš stát prošel. A tak mohlo české puncovnictví po „sametové“ revoluci v roce 1989 vykročit k dalšímu rozvoji. V nových podmínkách se Státní zkušebna pro drahé kovy vrátila k původnímu názvu Puncovní úřad a ten zažil v následujících deseti letech nebývalý technický i výkonnostní rozmach, který se pozitivně projevil i v mezinárodním uznání českého puncovnictví. Od roku 1993 je v platnosti nový puncovní zákon, který podstatnou měrou pomohl při udržení pořádku v oblasti výroby a dovozu zboží z drahých kovů. Množství vyzkoušeného a označeného zboží se v letech 1990 – 2000 znásobilo, například u stříbra až na trojnásobek. To bylo možno zvládnout pouze využitím moderních analytických přístrojů, nových technologií, výpočetní techniky a zřízením řady nových expozitur. Český Puncovní úřad se tak přiřadil čelným evropským puncovním institucím.

 

 

  

160 Výročie narodenia T. G. Masaryka

Investiční zlato


SPECIFIKACE

Stříbrná pamětní medaile
Autor ...
Emise: Moneta Cassovia
Ražba: Mincovna Kremnica

průměr: .. mm
hmotnost: .. g
ryzost zlata: .. Ag
náklad: .. ks
emise: 2010
Kód položky:

 


DPH 21% v ceně

POZNÁMKA
Medaile není zobrazena ve skutečné velikosti. Kliknutím na obrázek se zvětší.
K medaili je dodáván certifikát potvrzující její parametry.
www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2020 Zlaté mince - Numismatika