UPOZORNĚNÍ:
Z důvodu celozávodní dovolené mincovny, budou výrobky české produkce dostupné až od 14.8.2022. Investiční zlato a stříbro je nadále běžně dostupné.
AKTUALIZUJTE STRÁNKU:
Stiskem kláves F5 obnovíte plný obsah této stránky.
Stav skladu udává dostupnost položky '2009 100th birthday Fedrik Pacius Ag Proof' na centrálním skladu nikoli na všech našich prodejnách. Dostupnost zboží na našich prodejnách vám rádi a automaticky sdělíme. Orientační termíny zásobování prodejen jsou uvedeny v
poznámce k této stránce. Kontakty na naše prodejny naleznete v sekci
KONTAKTY. Pro osobní odběr objednávek na našich prodejnách budete vyzváni emailem nebo telefonicky. Objednané zboží bude připraveno v dohodnutém termínu.
Proof - česky říkáme 'špičková kvalita', je povrchová úprava mince v nejvyšší jakosti. Ražba se provádí z ručně leštěných razidel. Mincovní plocha je zrcadlově lesklá. V díle vyniká kontrast leštěných ploch a matovaných částí reliéfu. Dokonalý povrch mince je mimořádně citlivý. Uchovávejte minci vždy v ochranné kapsli.
B.k. - znamená 'bankovní kvalita'. Mincovní plocha i reliéf jsou matovány. Mince je nová, ve stavu jak byla vyrobena v mincovně. Mince neprošla oběhem. Klasické provedení dovoluje přímý kontakt s mincí. Značení b.k. odpovídá zahraničnímu označení unc. /uncirculated/
Patina - značí povrchovou úpravu mince. Díky patinování dostává ražba ušlechtilý vzhled, získává ochranu vůči přirozené oxidaci a odolává barevným změnám. Reliéf na mincovním poli je výrazně kontrastní a dostatečně vyniknou detaily a jemné prvky, které výtvarník do svého díla zakomponoval. Při podrobném zkoumání povrchu patinované mince je patrná výrazně lepší čitelnost písma a rozlišitelnost ozdobných prvků.
VÍTE, ŽE: Nejširší nabídku zahraniční numismatiky v Čechách a na Slovensku najdete v Obecním domě v Praze? Nové mince z numizmatické produkce předních světových mincoven dovážíme pravidelně, bez prostředníků a jejich nákup u nás je proto levnější.
Diskrétní služby a diskrétní balení zásilek chrání vaše soukromí.
RYCHLÉ DODÁNÍ
Každý týden importujeme zlato. 2x týdně zásobujeme prodejny.
NEJNIŽŠÍ CENY
Jsme nejlevnější na českém i slovenském trhu.
NEJVĚTŠÍ NABÍDKA
S výběrem vám rádi poradíme.
GARANCE
Garantujeme výkup i ryzost zlata. Jsme autorizovaný prodejce ČNB.
Ryzost zlata obsaženého ve formě zlatých slitků je velmi vysoká. Dosahuje hodnoty 999.9 tisícin zlata, t.j. 24 karátů. Skutečnost, že se cena zlata stále mění, není překážkou snadného nákupu. Kinebar je uncový (1 Oz) zlatý slitek s hologramem. Zlaté slitky značky Argor-Heraeus dovážime do ČR již 15 let!
Vídeňský filharmonik je nejoblíbenější evropskou mincí. Razí se z ryzího zlata. Kilo zlata je výmluvným symbolem bohatství. Slavný Krugerrand je nadále cenově nejvýhodnější formou nákupu zlatých mincí. První zlatá cihlička je dárek, na který se nezapomíná.
VYUŽIJTE NAŠI BEZPLATNOU LINKU
800 222 800
Pokud jsme na stránkách zlate-mince.cz nezodpověděli všechny vaše otázky, zavolejte nám! Zeptejte se na vše, co byste rádi věděli. Na bezplatné telefonní lince
800 222 800 vám rádi vysvětlíme vše co vás zajímá. Bezplatná linka je v provozu každý pracovní den od 8:00 do 16:00 hod.
Naši operátoři jsou připraveni odpovědět na všechny vaše dotazy.
Poradíme vám s výběrem vhodných mincí a slitků. Doporučíme vám vhodný reprezentativní dar pro vaše blízké, nebo obchodní partnery. Informujeme vás o aktuální ceně investičního zlata.
Dozvíte se podrobnosti o vaší objednávce. Rádi odpovíme na vaše dotazy.
Naši specialisté mají 19 let zkušeností s prodejem investičního zlata. Obraťte se na nás s důvěrou. Těšíme se na vaše zavolání.
POZNÁMKA
Sada není
zobrazena ve skutečné velikosti. Kliknutím na obrázek se zvětší. K minci
je vydáván certifikát pravosti.
ČNB prodává pamětní mince jen ve specializovaných prodejnách numismatiky.
Zajímá Vás jak se vyvíjí cena mincí? Za jakou cenu byly vydraženy v internetových aukcích? Jakého zisku můžete dosáhnout při jejich prodeji? Tyto užitečné informace Vám pomohou ocenit minci nebo medaili, kterou vlastníte.
Na našich stránkách získáte rychlý a snadný přístup k aukčním výsledkům. Informace o vývoji cen poskytujeme jen registrovaným návštěvníkům.
Registrace je bezplatná. Registrujte se a získejte přístup k informacím které Vás zajímají.
Po přihlášení se informace o cenách zobrazí. Registrovaní uživatelé mohou změnit svůj účet na anonymní. Jsme diskrétní. Chráníme vaše osobní data.
V předchozích částech této série o výrobních defektech na mincích byly na stránkách posledních dvou čísel časopisu M&B popsány jednotlivé fáze mincovní výroby od přípravy a zpracování mincovního kovu až po realizaci finálního produktu tj. ražbu mince. Ve stručnosti byly představeny základní technologické postupy a operace, včetně používaného mincovního nářadí a strojního zařízení. Poté byly prezentovány výrobní defekty na mincích vznikající v průběhu prvních dvou základních fází mincovního díla – během fáze přípravné a mincířské. Seznámili jsme se nejen s chybami metalurgických a kovářských operací, ale též s různými chybami ryteckými. Třetí, finální fází, mincovního díla byla fáze pregéřská, během níž probíhala vlastní ražba mincí. Právě četným chybám ražebním je věnována závěrečná III. část tohoto pojednání o výrobních defektech na mincích.
Ražební chyby lze charakterizovat jednak jako chyby vzniklé vlivem nedokonalosti technologického procesu, protože ražba je ve své podstatě tvářecí proces, jednak jako chyby vzniklé v důsledku nepozornosti pregéře nebo jeho pomocníka. Každá z mincí postižených v této fázi mincovního díla nějakým defektem je v podstatě unikátem. Vady vzniklé během ražby jsou nahodilé. Nelze totiž předpokládat, že by mohlo dojít k opakovanému neúmyslnému zhotovení identického výrobního zmetku.
Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 1/2015.
Nejdražší česká zlatá mince se vydražila za 1.200.000 Kč ! Těchto mincí se dochovalo pouze 8 ks. V prosinci 2006 se tento zlatý svatováclavský dvoudukát vydražil za neuvěřitelný 1 milion 200 tisíc korun.
Je to dosud nejvyšší cena zaplacená za československou minci.
Dražba dvoudukátu o váze sedmi gramů začínala na vyvolávací ceně 200 tisíc korun. Dražbu pořádala aukční síň Meissner - Neumann a v nabídce tu bylo 627 vzácných mincí z kolekce Karla Hackenschmieda, jenž uložil svoji sbírku na přelomu let 1937 a 1938 do bankovního sejfu, ze, kterého byla vyndána až na podzim 2006. Sbírka se prakticky celá rozprodala. Jednalo se přitom o unikátní a ucelený soubor mincí. Hackenschmied pracoval jako rada na československém ministerstvu financí a sbíral jen to nejkvalitnější co tehdejší numismatický trh nabízel. Vysoký finanční výnos z prodeje takové sbírky po 69 letech přitom není ojedinělý.