Zlato 1473.52 €/Oz
Stříbro 21.46 €/Oz
Platina 1006.73 €/Oz
Paládium 2349.32 €/Oz
VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI: Je částečně omezený režim prodejen. Možné je pouze vyzvednutí předem objednaného zboží, v dohodnutém termínu. Více na stránce Covid.
Zlato Mince

4C
 

Každý diamant je posuzován podle čtyř základních kritérií, jejichž kombinací poznáme skutečnou kvalitu a cenu diamantu. Tato kritéria se nazývají „4C
Název 4C pochází z anglického označení klíčových vlastností diamantů. Ty jsou :

Hmotnost - Carat
Hmotnost udávaná v karátech s přesností na tři desetinná místa, je přímo úměrná velikosti diamantu. Co je to karát?

Barva - Color
Barva bílých diamantů se určuje písmeny velké abecedy od D do Z, přičemž písmeno D označuje diamant výjimečně bílý a Z označuje diamant s výrazně žlutým odstínem. Čiré, čisté, bezbarvé diamanty jsou cennější.

Čistota - Clarity
Čistotou se má na mysli prostředí uvnitř daného krystalu. Zde mohou být různé puklinky, bublinky, závoje i vrostliny jiných minerálů. Těmto nečistotám se říká odborně inkluse. Počet, velikost a rozmístění inklusí uvnitř diamantu značně ovlivňuje jeho schopnost odrážet světlo.

Výbrus - Cut
Každý brus se skládá z určitého daného počtu broušených plošek (faset), které mají určitý tvar a vůči sobě svírají daný úhel. Nejznámější typ výbrusu diamantu je briliant. Jak se hodnotí výbrus diamantu?


 

Ne každý dokáže správně ohodnotit diamant. Této činnosti se věnují odborníci, tzv. gemologové,  kteří mají odpovídají vzdělání, zkušenosti a zkoušky. Samotné hodnocení diamantu podléhá přísným pravidlům. Každý diamant je v laboratoři označen kódem a jeho posouzení probíhá za podmínek zachování přísné anonymity. Použitím počítačů a speciálních laboratorních přístrojů se snižuje možnost neobjektivních nebo chybných hodnocení na minimum.

Investiční zlato

Ke každému diamantu se dodává certifikát s uvedením těchto parametrů. Investiční diamanty jsou navíc uzavřeny v bezpečnostním obalu, aby nemohlo dojít k jejich záměně.

Klasifikaci vlastností každého konkrétního diamantu ( anglicky grading ) a vydávání certifikátů provádí nezávislé autority - mezinárodně uznávané laboratoře. V Čechách se nejčastěji setkáme s certifikáty vydanými :

ČGL - Česká gemologická laboratoř, Ostrava
GIA - Gemological Institute of America
HRD - Hoge Raad voor Diamant, Antwerpy
IGI - International Gemological Institute


 Investiční zlato

Investiční zlato

Investiční zlato

www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2021 Zlaté mince - Numismatika