Investiční zlato. Mince ČNB.
E-shop Martin Straka

Zrušená emise!

Martin Straka

Zlatá pamětní medaile
Autor:
Rytec
Ražba: Česká mincovna

průměr: 22 mm
hmotnost: 7.78 g
ryzost: 999,9/1000 Au
hrana: hladká
limit emise 2010: 500 ks

Sada zlatých medailí Mistři světa a olympijští vítězové II obsahuje tituly:
- Roman Šebrle
- Kateřina Emmons
- Martina Sáblíková
- Martin Straka
- Barbora Špotáková
- objednat lze i celou sadu v dárkové dřevěné etui na této stránce.


 

Martin Straka (3. 9. 1972) – český hokejový reprezentant s dlouholetou zkušeností v kanadsko-americké NHL, mistr světa a olympijský vítěz.

Martin Straka je odchovancem plzeňského hokeje. Už ve dvaceti letech si ho vybral tým NHL Pittsburg Penguins, kde strávil převážnou část své zámořské kariéry. Svůj první gól vstřelil v zápase proti New York Rangers 10. února 1993, první hattrick si pak zapsal 8. března 1994 v utkání s Boston Bruins. Straka si v nejvyšší kanadsko-americké soutěži zahrál také za týmy Ottawa Senators, Florida Panthers, Los Angeles Kings a New York Rangers, kde v roce 2008 zakončil zámořské angažmá. V sezoně 1995 – 1996 jen krátce působil v New York Islanders.

Po návratu do Evropy hájil barvy extraligového plzeňského týmu.

Největšího reprezentačního úspěchu dosáhl jako člen českého výběru na olympiádě v Naganu v roce 1998. Tým vedený Ivanem Hlinkou a Slavomírem Lenerem prošel po dramatických bojích až do finále, kde gólem Petra Svobody porazil Rusko. Na Turnaji století, jak byl olympijský turnaj díky účasti nejlepších profesionálních hráčů z NHL nazýván, se Straka objevil v jednom útoku s kapitánem Vladimírem Růžičkou a fenomenálním hokejistou Jaromírem Jágrem.

Druhé zlato v dresu reprezentačního výběru vybojoval Martin Straka na Mistrovství světa ve Vídni v roce 2005. O tři roky později si pak z olympiády v Turíně odvezl medaili stříbrnou.

  Medaile jako krásný dárek.
Malý dárek trvalé hodnoty - zlatá medaile. Vyberte si dárky pro každou příležitost i na této stránce.

Zlato je vhodný dárek k narození dítěte, k svatbě, k významnému životnímu jubileu. Můžete jej věnovat svým blízkým stejně jako významným obchodním partnerům. Medaile jsou atraktivním dárkem i díky naší bohaté nabídce. Určitě si i Vy vyberete dárek, který zaručeně potěší.

  Zlato jako investice
Investice do zlata neztrácí svoji hodnotu. Cena zlata naopak stále stoupá.


Zlato bylo vždy spolehlivým prostředkem pro bezpečné uložení úspor. V každé době. Za všech okolností. Využijte i Vy příležitost zajistit si své vlastní zlaté rezervy. Nakupujte investiční zlaté medaile pravidelně ve velikosti a v ceně, která vyhovuje Vašim potřebám.


DPH 21% v ceně

POZNÁMKA
Medaile není zobrazena ve skutečné velikosti. Kliknutím na obrázek se zvětší.
K medaili je dodáván certifikát potvrzující její parametry. 

Původní záměr razit tuto medaili Česká mincovna opustila.
 


Martin Straka

Martin Straka

Zlatá medaile je dodávána v ochranné plastové kapsli a dárkové etui s certifikátem.

  

  

   

www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2019 Zlaté mince - Numismatika