UPOZORNĚNÍ: Prodejny otevřeny do 28.3. | Během svátků máme až do 2.4. zavřeno. Více na otevírací doba.
AKTUALIZUJTE STRÁNKU: Stiskem kláves F5 obnovíte plný obsah této stránky.
Mapa Česká mincovna

700. výročí úmrtí Václava III. - vymření Přemyslovců po meči


Náhled - 700. výročí úmrtí Václava III. - vymření Přemyslovců po meči
VYPRODÁNO
dlohodobě nedostupné


NA ŽÁDANKU O ŽÁDANKÁCH
SPECIFIKACE
Pamětní medaile
Autor: ak. sochař Michal Vitanovský
Rytec: Lubomír Lietava

průměr: 37 mm
hmotnost: 31.1 g
ryzost zlata: 999,9/1000 Au
hrana: hladká - číslováno
r. 2006 provedení proof - limit 200 ks

700. výročí úmrtí Václava III. - vymření Přemyslovců po meči


jak získat vzácné, vyprodané mince



Chcete vědět, co znamenají zkratky Proof | B.k. | Patina ?

VÍTE, ŽE: Česká mincovna a.s. není státní podnik? Je to běžná, soukromá společnost. V Čechách žádná státní mincovna neexistuje! Obě české mincovny, Pražská i Česká splňují technické požadavky ČNB, kladené na ražbu oběhových mincí ČR.
ČNB prodává pamětní mince jen ve specializovaných prodejnách numismatiky.

KATEGORIE

České medaile ze zlata, stříbra, platiny Medaile s historickými motivy

VÝHODY

Diskrétní balení zásilky
Plné pojištění zásilky v ČR i v SK

SPECIFIKACE

Pamětní medaile
Sádrový model: ak. sochař Michal Vitanovský
Rytec Lubomír Lietava

průměr: 37 mm
hmotnost: 31.1 g
ryzost zlata: 999,9/1000 Au
hrana: hladká - číslováno
r. 2006 provedení proof - limit 200 ks
 

ČASTO VÁS ZAJÍMÁ
Česká mincovna není státní podnik? Není. Česká mincovna a.s. je soukromá firma. Zřizovatelem České mincovny (ČM) není ani Česká republika, ani Česká národní banka. V České republice navíc působí dvě české mincovny. Česká a Pražská mincovna. Obě jsou privátní mincovny, razící mince na zakázku.
Česká mincovna nevydává české mince? Ne. České mince vydává výhradně Česká národní banka, nikoliv Česká mincovna. Autentické české mince musí mít vyznačenu nominální hodnotu v platné české měně (Koruna česká, zk. Kč) Na českých pamětních mincích jsou uváděny nominální hodnoty: 200 Kč, 500 Kč, 2000 Kč, 2500 Kč, 5000 Kč a 10 000 kč. Největší česká mince zhotovená v jediném exempláři má nominální hodnotu 100 000 000 Kč.
Proč je na české minci cizí královna? Protože nejde o českou minci. Portrét anglické královny je jasným znamením, že se nejedná o českou minci. I když je motiv mince věnován českému tématu, nebo je mince vyražena v Čechách, nelze tyto exotické ražby vydávat za české mince. Ze zákona je českou mincí pouze mince vydaná Českou národní bankou. Popis a vyobrazení každé české mince je součástí sbírky zákonů. Dalším rozlišovacím prvkem nečeských mincí je nominální hodnota v Novozélandských dolarech nebo v měně ostrovního státu Samoa.
Kdo vykupuje mince České mincovny? Medaile České mincovny můžete nabídnout ke zpětnému odkupu přímo výrobci. Další možností, je vydražení medaile v elektronické aukci, které pořádáme v pravidelných intervalech. Poslední možností je výkup medaile za cenu drahého kovu. Medaile je v tomto případě předána do rafinérie k přetavení.


 

Doporučujeme :
- 700. výročí vymření Přemyslovců po meči Václavem III - Ag
- Pětidukát ČR - Přemysl Oráč
- 800. výročí korunovace Přemysla I. Otakara Českým králem 
 
 

Václav III. - (6. 10. 1289 – 4. 8. 1306) – český, polský a uherský král. Poslední panovník z rodu Přemyslovců.

Václav III. byl synem Václava II. a Guty Habsburské. Jeho sestrami byly Přemyslovny Anna, Eliška, Markéta a nejmladší Anežka, jejíž matkou byla druhá Václavova manželka a dědička polského trůnu Richenza (Rejčka).

Jako devítiletého Václava III. zasnoubili s jedinou dcerou uherského krále Ondřeje III. a 27. srpna 1301 byl pod jménem Ladislav V. korunován za uherského krále. Opozice vůči Přemyslovcům však byla v Uhrách neobyčejně silná a nabývala na intenzitě. Na tamní trůn si brousil zuby Karel Robert z Anjou, jenž s podporou papeže a domácí šlechty nakonec Václava III. z Budína vystrnadil. Z obleženého města musel mladému Přemyslovci dokonce pomoci otec Václav II. Po jeho smrti v roce 1305 zdědil Václav III. českou a polskou korunu.

Zrušil zasnoubení s Alžbětou, čímž se zároveň vzdal nároku na uherský trůn a za ženu pojal Violu Těšínskou z poměrně nevýznamné větve rodu Piastovců. Co ho k tomuto kroku přimělo, není zcela jasné. Možná chtěl posílit svůj vliv nad strategicky významným Těšínskem, kterým procházela trasa do tehdy významného města Krakov v Malopolsku. Tam se vojensky angažoval kníže Vladislav I. Lokýtek, jenž usiloval o polskou korunu. Napadal Václavovy spojence a nakonec dobyl i krakovský hrad, který držela česká posádka. Proti Vladislavovi Václav zorganizoval vojenskou výpravu, která však do Polska už nedorazila. Ještě ne sedmnáctiletý král byl v Olomouci 4. srpna zavražděn. Jeho skon znamenal konec mužské linie rodu Přemyslovců v Čechách. Kdo a proč krále zabil, se s jistotou asi už nikdy nedozvíme.

Kinebar je uncový (1 Oz) zlatý slitek s hologramem. Našim klientům garantujeme původ zboží. Dovážíme vždy nové slitky a mince. Prodej zlata v Praze můžete realizovat ve specializované prodejně v budově Obecního domu (U Prašné brány č. 2). Investiční zlato - Zlín. Specializovaný prodejce investičního zlata
Slavný Krugerrand je nadále cenově nejvýhodnější formou nákupu zlatých mincí. Kilo zlata je výmluvným symbolem bohatství. První zlatá cihlička je dárek, na který se nezapomíná. Zlatý slitek švýcarské značky Pamp zdobí nádherná plastika bohyně hojnosti.
VYUŽIJTE NAŠI BEZPLATNOU LINKU

800 222 800
Pokud jsme na stránkách zlate-mince.cz nezodpověděli všechny vaše otázky, zavolejte nám! Zeptejte se na vše, co byste rádi věděli. Na bezplatné telefonní lince 800 222 800 vám rádi vysvětlíme vše co vás zajímá. Bezplatná linka je v provozu každý pracovní den od 8:00 do 16:00 hod. Naši operátoři jsou připraveni odpovědět na všechny vaše dotazy.
Poradíme vám s výběrem vhodných mincí a slitků. Doporučíme vám vhodný reprezentativní dar pro vaše blízké, nebo obchodní partnery. Informujeme vás o aktuální ceně investičního zlata. Dozvíte se podrobnosti o vaší objednávce. Rádi odpovíme na vaše dotazy. Naši specialisté mají 21 let zkušeností s prodejem investičního zlata. Obraťte se na nás s důvěrou. Těšíme se na vaše zavolání.
POZNÁMKA
Medaile není zobrazena ve skutečné velikosti. Kliknutím na obrázek se zvětší.
K medaili je dodáván certifikát potvrzující její parametry. 

 


DPH 21% v ceně

Prodej zboží s místem dodání mimo Českou republiku podléhá dle § 110 zvláštnímu režimu jednoho správního místa a daň z přidané hodnoty podléhá legislativě příslušného státu.

KREDIT
Kredit pro věrnostní program ZLATÉ MINCE
kód: CRM84 nákupem získáte +61,00 ZM


HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
5

Hodnotilo 4 sběratelů

Hlasovat mohou pouze
přihlášení uživatelé!


SDÍLEJTE S PŘÁTELI
ČASTO HLEDÁTE
mince a medaile z oblasti, která vás osobně zajímá. Možná vaši pozornost zaujmou právě tato témata:

zlato stříbro
ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Získáte exkluzivně pouze u nás.

DALŠÍ ČLÁNKY VÍCE O ČASOPISU

BAHAMSKÝ DOLAR Monetární systém a stručná historie

Bahamský dolar je měnovou jednotkou karibského ostrovního státu Bahamy.

Jeho ISO 4217 kód je BSD (někdy též BS$ ). Do oběhu se dostal v květnu 1966, kdy nahradil tehdy používanou bahamskou libru1. Pojmenování dolar má bahamská měna společně s několika měnami států po celém světě. Jedna setina dolaru se nazývá cent (1/100).

Prvním emitentem bahamských bankovek byla Bank of NassauA, která uvolnila první bankovky v rámci emise ND (1870‘s) Issue (bankovky Pick#A1; Pick#A3 & Pick#A4A). Poslední emisí bankovek před náhradou libry za dolar byla emise ND (1953) Elizabeth II Issue, zastoupená bankovkami o nominální hodnotě 4 a 10 šilinků (Pick#13 & 14) a 1 a 5 liber (Pick# 15 & 16). Emitentem těchto bankovek, stejně jako bankovek z období let 1919 – 1965 byl Bahamas GovernmentB. Od roku 1968 do roku 1973 emitentem bankovek byl Bahamas Monetary AuthorityC. Až v roce 1974 (po současnost) byla ustanovena centrální banka jako jediný bankovní dům na území Baham (Central Bank of the BahamasD).

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 3/2017.



FINANČNÍ POMĚRY V OLOMOUCI na počátku 15. století ve světle židovského rejstříku

Studiu veřejných financí se v posledních letech věnuje v Evropě značná pozornost.

Důležitá úloha zde náleží městu a postavení městských elit, které dnes stejně jako v minulosti ovlivňují způsob vedení městských financí, zejména městských fiskálních systémů. Prostor pro jiné prostředníky finanční politiky ve městě závisí pak na tom, nakolik jsou městské elity schopny monopolizovat vládu nad městem.

Politické a ekonomické problémy Moravského markrabství v 15. století měly nepříznivý dopad nejen na samotný fiskální systém, zejména vypisováním nových daní a zvyšováním daňového břemene k pokrytí rostoucího městského veřejného dluhu. Finanční krize, bankroty a finanční reformy měly také dopad na účast měšťanů a cechů při provádění městské fiskální politiky, jež byla spojena s politickou emancipací městského stavu. Obecně platí, že finanční krize se objeví tehdy, když strukturální výdaje převýší běžné fiskální příjmy a znemožní půjčit si peníze na pokrytí běžných finančních závazků. Dopad krize na veřejné finance a jejich správu spočívá pak v tom, že město je nuceno využít svých finančních rezerv. Tento neustále rostoucí tlak na městské finance vedl v minulosti ke zvyšování nepřímých daní nutných na pokrytí vzniklého dluhu způsobeného prodejem ročních rent.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 2/2016.

Mám rád ZLATÉ MINCE .CZ
©2003-2024 Zlaté mince - Numismatika. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů a fotografií je bez písemného souhlasu zakázáno.