Investiční zlato. Mince ČNB.
ZPRÁVA PRO SBĚRATELE MINCÍ ČNB: ČNB uzavírá objednávkové období na sady 20 Kč mincí. Ověřte si, zda máte na svém účtu závaznou rezervaci na mince 20 Kč s portréty československých osobností
E-shop Roman Šebrle

Zrušená emise!

Roman Šebrle

Zlatá pamětní medaile
Autor:
Rytec
Ražba: Česká mincovna

průměr: 22 mm
hmotnost: 7.78 g
ryzost: 999,9/1000 Au
hrana: hladká
limit emise 2010: 500 ks


Sada zlatých medailí Mistři světa a olympijští vítězové II obsahuje tituly:
- Roman Šebrle
- Kateřina Emmons
- Martina Sáblíková
- Martin Straka
- Barbora Špotáková
- objednat lze i celou sadu v dárkové dřevěné etui na této stránce.


 

Roman Šebrle (26. 11. 1974) – český atletický vícebojař, světový rekordman, mistr světa a olympijský vítěz.

Roman Šebrle se narodil ve sportovně založené rodině v Lanškrounu. On sám se o různé sporty zajímal už od dětství, později hrál závodně fotbal a zároveň se zabýval atletikou. Asi nejlépe mu šel skok do výšky. Ten mohl díky dědečkovi, jenž mu postavil improvizované doskočiště, trénovat i doma. Na profesionální úroveň atletiku povýšil v roce 1995, kdy začal trénovat v pražské Dukle (ASC Dukla Praha). Už o dva roky později zvítězil v desetiboji na letní univerziádě v Catanii a na olympiádě Sydney v roce 2000, vybojoval stříbro. V roce následujícím se pak stal halovým šampionem (2001). Vítězné tažení korunoval světovým rekordem v v Götzisu, kde získal 9026 bodů a jako první sportovec pokořil devítitisícovou hranici. Mimořádné úspěchy si připsal i v roce 2002, když zvítězil na evropských šampionátech ve Vídni a v Mnichově. Důvodů k radosti měl tehdy Šebrle více: narodil se mu syn a navíc byl poprvé vyhlášen za Atleta roku.

Medaile sbíral i v další sezoně. Z halového Mistrovství světa v Birminghamu přivezl bronzovou a z otevřeného MS v Paříži stříbro. Na samý atletický vrchol Šebrle vystoupal v roce 2004, když nejprve obhájil titul mistra Evropy a pak zvítězil na olympiádě v Aténách. Ve stejném roce byl vyhlášen Sportovcem roku. Jeho úspěchy ocenil i prezident ČR, který mu udělil medaili Za zásluhy. Na různých sportovních akcích získal Roman Šebrle celkem 17 medailí, z toho bylo devět zlatých.

  Medaile jako krásný dárek.
Malý dárek trvalé hodnoty - zlatá medaile. Vyberte si dárky pro každou příležitost i na této stránce.

Zlato je vhodný dárek k narození dítěte, k svatbě, k významnému životnímu jubileu. Můžete jej věnovat svým blízkým stejně jako významným obchodním partnerům. Medaile jsou atraktivním dárkem i díky naší bohaté nabídce. Určitě si i Vy vyberete dárek, který zaručeně potěší.

  Zlato jako investice
Investice do zlata neztrácí svoji hodnotu. Cena zlata naopak stále stoupá.


Zlato bylo vždy spolehlivým prostředkem pro bezpečné uložení úspor. V každé době. Za všech okolností. Využijte i Vy příležitost zajistit si své vlastní zlaté rezervy. Nakupujte investiční zlaté medaile pravidelně ve velikosti a v ceně, která vyhovuje Vašim potřebám.


DPH 21% v ceně

POZNÁMKA
Medaile není zobrazena ve skutečné velikosti. Kliknutím na obrázek se zvětší.
K medaili je dodáván certifikát potvrzující její parametry. 

Původní záměr razit tuto medaili Česká mincovna opustila.
 


Roman Šebrle

Roman Šebrle

Zlatá medaile je dodávána v ochranné plastové kapsli a dárkové etui s certifikátem.

  

  

   

www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2019 Zlaté mince - Numismatika