Štěpánka Hilgertová (10. 4. 1968) – česká kajakářka, dvojnásobná olympijská vítězka, trojnásobná mistryně světa a mistryně Evropy.
Štěpánka Hilgertová se narodila v Praze manželům Proškovým. O sport jevila zájem už od dětství, když se vážně zabývala gymnastikou a lyžováním. K lyžím a později ke kajaku ji přivedla maminka (mimochodem účastnice lyžařského mistrovství světa tělesně a zrakově postižených sportovců v Grand Bornand, odkud si přivezla čtyři zlaté medaile).
Na svůj talent Štěpánka výrazněji upozornila v roce 1983, kdy se stala přebornicí Československa v mladším dorostu a byla zařazena do juniorského reprezentačního družstva. O rok později, už v barvách klubu TJ VŠ Praha, se stala přebornicí ČSR i ČSSR mladšího dorostu a zvítězila i v kategorii dospělých. V roce 1986 se provdala za kajakáře Luboše Hilgerta a brzy po narození jejich syna se vrátila k tréninku.
Na Mistrovství ČSSR 1988 se sportovní klan Hilgertů, do něhož patřil ještě Lubošův bratr Ivan, postaral o senzaci: trojka kajakářů dohromady posbírala pět zlatých a jednu stříbrnou medaili.
Špotákové první medaile z mistrovství světa byla bronzová a přivezla si ji ze šampionátu v USA v roce 1989. Stříbrná přibyla o dva roky později (MS 1991, Slovinsko). Na zlato ze světového šampionátu si musela počkat až do roku 1999 (Španělsko). Už předtím však dosáhla na metu pro sportovce nejcennější: na olympiádě v Atlantě (1996) se stala vítězkou v disciplíně vodní slalom. Výjimečný úspěch pak Hilgertová dokázala zopakovat i v roce 2000 na Olympijských hrách v Sydney.
Další zlaté získala na světových šampionátech 2003 (Německo) a 2010 (Slovinsko). V roce 2008 se stala také mistryní Evropy (Polsko) a medaile vozila i z dalších soutěží. Svými výjimečnými výsledky se Štěpánka Hilgertová zapsala mezi české sportovní legendy.
Zlaté medaile:
Rok
Akce
1992
Světový pohár
1994
Akademické MS Praha
1996
OH Atlanta
1998
Světový pohár
1999
MS Španělsko
2000
ME Itálie
2000
OH Sydney
2003
MS Německo
2008
ME Polsko
2010
MS Slovinsko
POZNÁMKA
Medaile není
zobrazena ve skutečné velikosti. Kliknutím na obrázek se zvětší.
K medaili je dodáván certifikát potvrzující její parametry.
Štěpánka Hilgertová
Malý dárek trvalé hodnoty - zlatá medaile.
Vyberte si dárky pro každou příležitost i na
této stránce.
Zlato je vhodný dárek k narození dítěte, k svatbě, k významnému
životnímu jubileu. Můžete jej věnovat svým blízkým stejně jako významným
obchodním partnerům. Medaile jsou atraktivním dárkem i díky naší
bohaté nabídce. Určitě si i Vy vyberete
dárek, který zaručeně potěší.
Investice do zlata neztrácí svoji hodnotu.
Cena zlata naopak stále stoupá.
Zlato bylo vždy spolehlivým prostředkem pro bezpečné uložení úspor. V
každé době. Za všech okolností. Využijte i Vy příležitost zajistit si
své vlastní zlaté rezervy. Nakupujte investiční zlaté medaile pravidelně
ve velikosti a v ceně, která vyhovuje Vašim potřebám.
Dostupnost zboží: Praha, Obecní dům kód: CRM98 Hilgertová - Vyprodáno.
Dostupnost zboží: Bratislava, Dunajská ul. 68 kód: CRM98 Hilgertová - Vyprodáno.
KREDIT Kredit pro věrnostní program ZLATÉ MINCE kód: CRM98 nákupem získáte +32,00 ZM
24.1.2018: Nejlepší medailér na světě je čech. Dílo vynikajícího Otakara Duška, vám představujeme v novém oddílu LIMITOVANÝCH EDICÍ.
19.1.2018: ČNB připravuje emisi nové pamětní bankovky. Informace a možnost rezervace 100 Kč Pamětní bankova Alois Rašín. Jde o první pamětní bankovku ČNB vůbec.
18.1.2018: ČNB doplnila doplnila emisní plán roku 2019 o třetí bimetalovou minci 2000 Kč Zavedení československé koruny. Máte ji rezervovanou? Konec objednávkového období se blíží.
ČASOPIS MINCE A BANKOVKY Jediný v Čechách a na Slovensku. Úryvky z publikovaných článků:
Svatý Václav Český patron na moderních ražbách Odkaz nejznámějšího českého světce a zemského patrona svatého Václava byl po staletí vděčným tématem tvůrců mincí.
A tradice rozhodně nekončí ani v moderní době:
díky volnému konkurenčnímu prostředí je legendární kníže na ražbách zobrazován častěji než kdykoliv předtím. Připomeňme si některé z nich.
Změna politického systému v roce 1989 byla začátkem nové éry české mincovní a medailérské tvorby. Tři roky po takzvané Sametové revoluci vzniká Česká mincovna, která navázala na mincovnu v Kremnici. V roce 2011 se na českém numizmatickém trhu objevil další silný hráč - Pražská mincovna. Ani jeden z producentů nevynechává možnost připomenout českého světce na výročních či mimořádných ražbách. K zajímavým a dějepisně poučným počinům patří repliky historických mincí se svatým Václavem. Tou je i tolar, jehož originál začal razit olomoucký biskup František kardinál Dietrichstein. Mocný církevní hodnostář totiž v roce 1608 získal od císaře Rudolfa II. mincovní privilegium. Tím bylo olomouckým biskupům navráceno právo, které garantovaly už listiny z jedenáctého století. Na lícní straně tolarové mince je zobrazena postava legendárního českého patrona se štítem a korouhví. Rub zdobí tři Dietrichsteinovy znaky rozbíhající se od středu v úhlech po sto dvaceti stupních. Stříbrná replika navíc obsahuje letopočet 2004 a značku mincovny.
Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 4/2013
BANKOVKY V TEPLICÍCH Pozvánka na výstavu Numismatické výstavy jsou u nás relativně ojedinělou událostí a o těch ryze notafilistických to platí dvojnásob.
Proto když teplické muzeum začalo připravovat výstavu československých bankovek, nemohl u toho chybět ani náš časopis.
Teplické muzeum je známé nejen rozsáhlou sbírkou porcelánu a minerálů, ale také svým numismatickým kabinetem. Ve zdejší malé expozici jsou k nahlédnutí mince od keltského osídlení po vznik Československa. Muzeum dlouhodobě spolupracuje s místní pobočkou České numismatické společnosti, která zde má i svůj přednáškový sál. Na jaro letošního roku poté muzeum pod záštitou PhDr. Lucie Kursové a Mgr. Viktora Kellera připravilo v součinnosti s třemi místními sběrateli výstavu československých papírových platidel.
Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 1/2016.