UPOZORNĚNÍ: Dopad opatření příjímaných se šířením nákazy koronaviru se promítá do ceny zlata a termínů dodání drahých kovů. Osobní odběr zboží je pozastaven, expedice drahých kovů odložena. Dodávky sběratelských potřeb z čínských továren jsou o 2-3 týdny opožděné. Děkujeme za pochopení.
E-shopSportovní medaile

ZOH Turín 2006 Vyprodáno.
ZOH Salt Lake City 2002 Vyprodáno.
Zlatá medaile MS v ledním hokeji 2015 proof Vyprodáno.
Zimní olympijské hry Turín 2006 - Ag Vyprodáno.
Velká pardubická steeplechase Vyprodáno.
Štěpánka Hilgertová Vyprodáno.
Sydney 2000 Ag Vyprodáno.
Stříbrná pamětní medaile k výročí Dany a Emila Zátopkových Proof Vyprodáno.
Stříbrná medaile Olympijské hry Sochi 2014 Vyprodáno.
Stříbrná medaile Olympijské hry Londýn 2012 Vyprodáno.
Stříbrná medaile MS v ledním hokeji 2015 proof Vyprodáno.
Stříbrná medaile Mistrovství Evropy ve fotbale 2012 Vyprodáno.
Sada zlatí sportovci Vyprodáno.
Roman Šebrle - zlato Vyprodáno.
Olympijský výbor - Atlanta Vyprodáno.
Olympijské hry Vancouver 2010 - stříbro Vyprodáno.
Olympijské hry Vancouver 2010 Vyprodáno.
Olympijské hry Peking Vyprodáno.
Olympijské hry Peking Vyprodáno.
Nagano Hokej 1998 - Au Vyprodáno.
Nagano Hokej 1998 Vyprodáno.
Nagano ČOV Vyprodáno.
MS ve Fotbale 2006 Vyprodáno.
MS v lyžování - Liberec Vyprodáno.
MS Fotbal 2006 - zlatá Vyprodáno.
Mistři světa a olympijští vítězové II - zlato Vyprodáno.
Mistrovství světa v ledním hokeji 2004 Vyprodáno.
Mistrovství evropy ve fotbale 2004 Vyprodáno.
Medaile Mika Häkkinen 99 - Ag Vyprodáno.
Medaile Mika Häkkinen Vyprodáno.
ME ve fotbale 2000 Vyprodáno.
Martina Sáblíková - zlato Vyprodáno.
Martin Straka - zlato Vyprodáno.
Martin Doktor Vyprodáno.
Kateřina Neumannová Vyprodáno.
Kateřina Emmons - zlato Vyprodáno.
Jaromír Jágr Vyprodáno.
Jan Železný Vyprodáno.
Hokej Salt Lake City 2002 Vyprodáno.
Dřevěná etue pro ČS fotbalové legendy na Au mince průměr 22 mm Vyprodáno.
Dřevěná etue pro ČS fotbalové legendy na Ag mince průměr 40 mm Vyprodáno.
Českomoravský fotbalový svaz - Francie 98 Ag Vyprodáno.
Českomoravský fotbalový svaz - Euro 96 England Ag Vyprodáno.
Českomoravský fotbalový svaz - Euro 2000 Ag Vyprodáno.
Barbora Špotáková - zlato Vyprodáno.
3x mistři v hokeji Vyprodáno.
100. výročí založení Českého fotbalového svazu - Zlato Vyprodáno.
ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Úryvky z publikovaných článků:

Ze světa kovových známek (17) Materiály účelových známek (2)
Tento díl se tak trošku vymyká názvu seriálu. K výrobě účelových známek byly totiž užívané i nekovové materiály.

Již v první polovině 19. století se vyráběly někdy i svépomocí známky z lepenky nebo kartonu, často kruhové a podobné tak mincím, kterých se do současnosti vzhledem malé trvanlivost papíru dochoval pravděpodobně pouhý zlomek.

Byly to známky užívané především v zemědělství, kde potvrzovaly odvedenou práci v časovém nebo úkolovém pojetí. Staršími jsou známky robotní, později vznikaly z tuhého papíru i známky chmelové. Příkladem podomácku zhotovené papírové chmelovky je známka Cyrila Vitnera z obce Hředle na Rakovnicku (obr. 1). Kartónová peněžní známka či nouzovka, kterou vydal J. Wetzler ze Žatce, byla vytištěna v odborném závodě (obr. 2). Vedle různých druhů kartonu a tuhého papíru se užíval i prešpán - chemicky tvrzená lepenka. Na tento odolnější materiál šlo nejen tisknout, ale i do něj razit (obr. 3).

Přechodem mezi známkami kovovými a papírovými jsou ražby na kovem plátované lepence. Byly ražené jako kovové známky a sloužily vesměs k reklamním účelům. Typickým zástupcem této kategorie je známka Exportního pivovaru a. s. Velké Březno, jejíž materiál je lepenka plátovaná měděnou vrstvou (obr. 4). Podobného provedení jsou známky pařížských veřejných domů. Zde ražba nevěstince U hezkých holek (krásných slepic) v ulici Blondel 32 v Paříži (obr. 5), který proslavil spisovatel Henry Miller.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 1/2014.HRAD ZVÍKOV
Zlatá mince 5000 Kč 2018 I

Pátou zlatou mincí nominální hodnoty 5000 Kč z cyklu Hrady České republiky je mince Hrad Zvíkov, kterou vydává Česká národní banka 29. května 2018 na základě vyhlášky č. 55/2018 Sb.

Hrad Zvíkov, jeden z našich nejv ýznamnějších raně gotick ých královsk ých hradů, byl budován za panování Přemysla Otakara I. a dostavován za Václava I. a Přemysla Otakara II. na skalním ostrohu v blízkosti soutoku V ltav y a Otavy. Po v y mření Přemyslovců vlastnili hrad až do roku 1335 Rožmberkové, největší důležitosti však dosáhl za panování Karla IV., kdy v něm byly dočasně uloženy i korunovační klenot y. Poté byli majiteli Zvíkova znovu Rožmberkové, pak ho roku 1574 zakoupili Švamberkové, za nichž se hradu s královsk ý m palácem a mohutný m opevněním dostala renesanční přestavbu a výzdoba nástěnnými malbami. V roce 1622 byl Zvíkov dobyt a vyrabován, Jan Oldřich z Eggenberka ho sice opravil, ale dále v y užíval jen k hospodářsk ý m účelům, čímž hrad upadl a zchátrat. V roce 1719 přešel do majetku Schwarzenbergů již jako zřícenina, ale v 19. století byl zrekonstruován. V roce 1948 byl hrad zestátněn a dnes je ve správě Národního památkového ústavu.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 3/2018.

ZLATÉ MINCE ZARUČUJÍ ANONYMITU VLASTNICTVÍ
Technologie ražby investičních mincí nedovoluje jejich označení sériovými čísly. Mince jsou proto anonymní a poskytují svému majiteli větší soukromí při nakládání s nimi. Tato výhodná vlastnost však může být na přítěž v situaci, kdy potřebujete prokázat vlastnictví zlatých mincí. Například v případě jejich zcizení.
ZLATO.
Zlato. Latinsky Aurum. Pro jednoho chemický prvek, pro jiného talisman pro štěstí, pro jiné koncentrované jmění. Zlato ovlivňovalo osudy lidí a národů, obchod a vývoj peněžního systému od biblických dob, bylo symbolem moci, vzbuzovalo vášně. Příběh posedlosti zlatem začíná magickou, náboženskou a uměleckou rolí zlata, pokračuje ražením mincí a přeměnou na peníze, vrcholí zlatým standardem. Dnes žijeme v době, kdy mnozí přezíravě tvrdí, že zlata se nenají. Není větší omyl. Protože pokud zase přijde doba, kdy bude nedostatek svobody nebo jídla, pak zlato bude jediná měna, která vám je zajistí...
LONDON FIX
Aktuální světová cena zlata na trhu, tzv. London fix je vyhlašována dvakrát denně nejvýznamnějšími obchodníky se zlatem. Touto cenou se řídí obchody o objemu min. 1000 Oz. Fyzicky alokované zlato ve formě zlatých investičních mincí nebo uzančních zlatých slitků se prodává za cenu mírně vyšší. Náklady na zpracování zlata do podoby investičních mincí a jejich distribuce tvoří navýšení prodejní ceny investiční mince vůči ceně zlata. Toto navýšení zvané premium je různé podle velikosti mincí, které kupujete.
ZLATÉ MINCE ČNB
ČNB vydává pamětní zlaté mince. Stejně jako investiční zlaté mince dovážené ze zahraničí jsou osvobozeny od DPH. Jedná se o jediné české mince, resp. mince s nominální hodnotou vyjádřenou v české měně, které jsou od daně osvobozeny. Díky nízkému nákladu však mají vysokou sběratelskou hodnotu.
www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2020 Zlaté mince - Numismatika