E-shop

Australia Dreaming - stříbrné mince


+ další podobné kategorie zboží
Z

Zlatá cihla 5 gramů - Oriana Vyprodáno.
Zlatá cihla 5 gram - Black Swan Vyprodáno.
Zlatá cihla 10 gramů - Oriana Vyprodáno.
Zlatá cihla 10 gram - Black Swan Vyprodáno.
Zlatá cihla 1 Oz - Oriana Vyprodáno.

T

Turtle Dreaming - stříbrná mince ve tvaru slitku 1 Oz Vyprodáno.
The First Fleet 1788 Coin and Medallion Set Vyprodáno.
The Australian Kookaburra Silver Coin Series 1oz Gilded Edition and Pin Vyprodáno.

M

Mince s meteority Vyprodáno.
Masterpieces in Silver 2003 Vyprodáno.

K

Kookaburra 30 Dollar Unc. Vyprodáno.
Kookaburra 2 Dollar Unc. Vyprodáno.
Kookaburra 1 Dollar Unc. Vyprodáno.
Koala 10 Oz Australian silver coin Vyprodáno.
Koala 1 Oz Vyprodáno.
Kangaroo Dreaming - stříbrná mince ve tvaru slitku 1 Oz Vyprodáno.
Kangaroo 1 Dollar Unc. 2005 Frosted Vyprodáno.

G

Gagarin 1 Oz, Cook Islands 2008 Vyprodáno.

F

Fine silver proof year set 2004 Vyprodáno.

E

Eureka Stockade 150th Anniversary Silver Locket Coin Vyprodáno.

C

Cobb and Co 150th Anniversary 1oz Silver Coin Vyprodáno.

A

Australian Kookaburra 20th edition Coin Set Silver Vyprodáno.
Australia - Sovětské požární auto AA60 Vyprodáno.
Australia - Požární auto Vyprodáno.

2

2x AUD 5 - Aviation Series - De Havilland DH86 and Constallation L749 Silver Set Vyprodáno.
2019 Pig 5 Oz Australian silver coin UN Vyprodáno.
2018 Year of the Dog 1/4 Oz Au Proof Vyprodáno.
2018 Year of the Dog 1/10 Oz Au Proof Vyprodáno.
2018 Kookaburra High Relief 2 Oz Ag Patina Vyprodáno.
2018 Australian Wedge-Tailed Eagle High Relief 1Oz Au Proof Vyprodáno.
2017 Mini Roo Oz Au Vyprodáno.
2017 Lunar Year of the Rooster 1 Oz Au Proof Vyprodáno.
2017 Kangaroo – Seasons Change Ag Proof Vyprodáno.
2016 Koala High Relief 1 Oz Ag Proof Vyprodáno.
2016 Australian Kangaroo High Relief 1 Oz Ag Proof Vyprodáno.
2011 Kookaburra 1 Dollar Unc. Vyprodáno.
2010 Kangaroo 1oz Silver Unc Blister Vyprodáno.
2010 Kangaroo 1oz Silver Proof Vyprodáno.
2009 Orbit series - First space walk Ag Proof Vyprodáno.
2009 Kangaroo Prestige Set Au Vyprodáno.
2009 Kangaroo 1oz Silver Proof Vyprodáno.
2009 Kangaroo 1oz Silver Gilded Proof Vyprodáno.
2009 Kangaroo 1oz Blister Vyprodáno.
2009 2 AUD Kookaburra Silver B.U. 2 Oz Vyprodáno.
2008 $1 Christmas Islands 1oz Silver Proof Vyprodáno.
2008 $1 Gilded Koala 1oz Silver BU Vyprodáno.
2008 $1 Centenary Coat of Arms 1oz Silver Proof Vyprodáno.
2008 $1 Broome 1oz Silver Proof Vyprodáno.
2008 $1 Blue Ringed Octopus 1oz Silver Proof Vyprodáno.

1

1921 Kookaburra Penny Vyprodáno.
Vyberte si u nás sadu oběhových mincí Austrálie a rozšiřte svou sbírku. K dostání na zlate-mince.cz

Australské zlaté nugety!
Přesto, že je zlato velmi vzácné, bylo patrně prvním kovem, který vůbec člověk objevil. To proto, že zlato se vykytuje v přírodě v řekách nebo na zemi jako zlaté nugety. Zlaté nugety jsou nyní vzácnější než diamanty. Vyskytují se jen při zemském povrchu a lidé jich nachází stále méně. I ty největší objevené již byly přetaveny na zlato. Ryzost nugetů se pohybuje obvykle mezi 82 % a 97 % zlata. Zbývající část tvoří převážně stříbro. Klenotníci popisuji čistotu nugetů jako 20 - 23 karátů. I přes svůj neobvyklý původ, většina nugetů objevených před rokem 1990 byla roztavena na zlato. Jen málo nugetů přežilo zlatou horečku. Snadno nalezené byly bez váhání roztaveny na zlato a prodány. Tento osud potkal bez vyjímky i ty největší. Welcome Stranger vážící 2520 uncí, tedy asi 78.38 kg byl roztaven stejně jako všechny ostatní. Roste proto přirozeně snaha uchovat zlaté nugety jako dědictví pro budoucí generace. Protože každý nuget je neopakovatelný originál, nabízí se Vám příležitost netradiční investice.

Australské zlaté mince s motivy klokanů jsou mezi sběrateli velmi populární a to zejména v Číně (po legalizaci vlastnictví zlata). Jsou opět raženy z ryzího zlata o hodnotě 0,999 a opět v pěti dostupných velikostech o průměru 14.10, 16.10, 20.10, 25.10, 32.10 mm a váze 0.05, 0.10, 0.25, 0.50 a 1.00 trojské unce.

ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Úryvky z publikovaných článků:

IDENTIT (=ANATOMIE) BANKOVEK Základní přehled (1)
S postupem rozvoje technologií, který je překotný a jen málo kdo stačí sledovat všechny směry vývoje, dochází také v bankovnictví k zásadním změnám v oblasti bankovního tisku.

Veškeré snahy jsou zaměřeny na potlačování možnosti vyrábět falsa a tím vydávat bankovky, které tuto možnost minimalizují, nebo téměř vylučují. Již dříve jsme se této problematice věnovali, především v příspěvku Sběratelství a studium bankovek a také v článku o verifikaci bankovek.

Zcela významná v oblasti anatomie bankovek je studie1, na které jsme měli možnost se podílet a která povyšuje notafilii vskutku na vědní, nikoliv pouze sběratelský, obor. (1Hans de Heij et al.; Designing Banknote Identity. DNB Occasional Studies Vol.10/No.4 (2014) 398 stran) Také z dílny IBNS byla v roce 2006 vydána studie o anatomii bankovek. Tato práce se věnovala topice nejvýznamnějších ochranných prvků na bankovkách. S vývojem technologií tisku bankovek se v literatuře objevuje termín identit bankovek. Lze jej vysvětlit jako anatomii bankovek poukazující na detaily, které jsou svým způsobem specifické a zásadně nemění základní anatomii totožných bankovek. Co má anatomie a identit bankovek společného je ta skutečnost, že dochází k jejich vývoji jak v čase, tak také ve formě. Lze se setkat proto s literaturou zabývající se bankovkami z pohledu anatomie a identitu pro oblast afrických zemí, zemí Jižní Ameriky, arabských států nebo zemí, které používají hebrejštinu, hindštinu či sinhálštinu.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 3/2016.Operace Anthropoid Pocta československým parašutistům
Cyklus Pražské mincovny věnovaný významným událostem a osobnostem české vojenské tradice pokračuje titulem Operace Anthropoid. Autorem sádrové předlohy medaile pro zlatou i stříbrnou ražbu je Michal Vitanovský.Sedmadvacátý květen roku 1942 patří k nejv ýznamnějším datům československého protifašistického odboje. Parašutisté vyslaní z Anglie toho dne atakovali vůz se zastupujícím říšským protektorem Reinhardem Heydrichem, jenž následkům zranění o několik dnů později podlehl. Atentát, který vykonali Josef Gabčík a Jan Kubiš, vzbudil ve světě značný ohlas a britská vláda po něm anulovala nechvalně známou Mnichovskou dohodu. Výsledek operace s kr ycím jménem Anthropoid však přinesl také krutou odvetu ze strany okupační moci. Symbolem nacistického řádění se stala obec Lidice, kterou nacisté srovnali se zemí, muže popravili a ženy a děti poslali do koncentračních táborů. Do vlasti se jich po válce vrátila jen hrstka.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 1/2013

ZLATÉ MINCE ZARUČUJÍ ANONYMITU VLASTNICTVÍ
Technologie ražby investičních mincí nedovoluje jejich označení sériovými čísly. Mince jsou proto anonymní a poskytují svému majiteli větší soukromí při nakládání s nimi. Tato výhodná vlastnost však může být na přítěž v situaci, kdy potřebujete prokázat vlastnictví zlatých mincí. Například v případě jejich zcizení.
ZLATO.
Zlato. Latinsky Aurum. Pro jednoho chemický prvek, pro jiného talisman pro štěstí, pro jiné koncentrované jmění. Zlato ovlivňovalo osudy lidí a národů, obchod a vývoj peněžního systému od biblických dob, bylo symbolem moci, vzbuzovalo vášně. Příběh posedlosti zlatem začíná magickou, náboženskou a uměleckou rolí zlata, pokračuje ražením mincí a přeměnou na peníze, vrcholí zlatým standardem. Dnes žijeme v době, kdy mnozí přezíravě tvrdí, že zlata se nenají. Není větší omyl. Protože pokud zase přijde doba, kdy bude nedostatek svobody nebo jídla, pak zlato bude jediná měna, která vám je zajistí...
LONDON FIX
Aktuální světová cena zlata na trhu, tzv. London fix je vyhlašována dvakrát denně nejvýznamnějšími obchodníky se zlatem. Touto cenou se řídí obchody o objemu min. 1000 Oz. Fyzicky alokované zlato ve formě zlatých investičních mincí nebo uzančních zlatých slitků se prodává za cenu mírně vyšší. Náklady na zpracování zlata do podoby investičních mincí a jejich distribuce tvoří navýšení prodejní ceny investiční mince vůči ceně zlata. Toto navýšení zvané premium je různé podle velikosti mincí, které kupujete.
ZLATÉ MINCE ČNB
ČNB vydává pamětní zlaté mince. Stejně jako investiční zlaté mince dovážené ze zahraničí jsou osvobozeny od DPH. Jedná se o jediné české mince, resp. mince s nominální hodnotou vyjádřenou v české měně, které jsou od daně osvobozeny. Díky nízkému nákladu však mají vysokou sběratelskou hodnotu.
www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2020 Zlaté mince - Numismatika