Investiční zlato. Mince ČNB.
E-shop HRD - Hoge Raad voor Diamant

HRD - Hoge Raad voor Diamant
(Vysoká rada pro diamanty)

Hoge Raad voor Diamant je nezisková organizace belgického diamantového průmyslu. Hlavním akcionářem je Antwerp World Diamond Centre (AWDC). HRD vznikla jako evropský protějšek GIA (Gemological institut Ameriky). HRD se zabývá sledováním dovozu a vývozu více než poloviny světové produkce diamantů. Posláním HRD je rozvoj Antwerp jako světového střediska obchodu s diamanty.

Již v r. 1976 HRD založila oddělení certifikátů. To  od roku 1978 vydává spolehlivé certifikáty, přesně podle pravidel stanovených Mezinárodní radou pro diamanty IDC (International Diamond Council).

Každý kámen se v HRD hodnotí anonymně. Na příjmu se označí pouze číslem a proto jej během procesu hodnocení experti posuzují zcela nezaujatě.

Hoge Raad voor Diamant vydává certifikáty k předloženým diamantům jako nezávislá autorita. Na udaných parametrech není finančně angažována.

HRD byla vůbec první laboratoří na světě, která získala akreditace na laboratorní postupy které používá k z zjišťování kvality broušených diamantů podle přísných mezinárodních norem NBN EN ISO / IEC 17025. Je autorem i mnoha technologických inovací. Mezi poslední příspěvky HRD k pokroku v oblasti přesného určování kamenů patří optické přístroje Lumisense umožňující absolutně přesné určení barvy diamantu a D-screen automaticky analyzující zda barva diamantu je původní a nebyla dále upravována.

Díky tomu jsou certifikáty vydávané laboratoří HRD známy a akceptovány ve většině zemí světa.

HRD začala v nedávné době používat nové certifikáty s odlišným designem a novými bezpečnostními prvky. Na trhu se proto můžeme setkat jak s původním, tak i novým provedením.

Ukázka bezpečnostního obalu HRD

Aby bylo zajištěno, že daný certifikát patří k danému diamantu, je diamant zabalen v bezpečnostním obalu, jenž nelze bez poškození otevřít a který obsahuje jak číslo certifikátu tak i základní parametry diamantu.
Ukázka certifikátu HRD


Obr.1 HRD Certifikát "velký" DL formátu, spolu s duplikátem a vlastním certifikovaným investičním diamantem v bezpečnostním obalu.


Obr.2 Certifikát obsahuje všechny údaje o investičním diamantu. Všimněte si prosím vodoznaku HRD.


Obr.3 Součástí certifikátu je i rozbor hodnocených kritérií a metodika popisu.Obr.4 "Malý" certifikát HRD pro malé kameny, nebo-li Diamond Identification Reports s hologramem a vlastním certifikovaným investičním diamantem v bezpečnostním obalu. Duplikát se nedodává.

 
         Objektivně měřit a certifikovat.
Tabulku s přehledem hodnocení diamantů dle stupnice HRD si můžete stáhnout a vytisknout na těchto stránkách.

- Přehled hodnocení HRD (.pdf soubor)
VÍTE, ŽE

Přímo na diamant, resp. na jeho rundistu lze laserem zapsat číslo certifikátu. Nápis je viditelný pouze pod lupou při desetinásobném zvětšení. Nápis nijak nesnižuje kvalitu diamantu. Je permanentní a lze jej odstranit pouze při opakovaném broušení kamene. Celý proces trvá jen okolo 20 - 30 vteřin.Každý kámen se v HRD hodnotí anonymně. Na příjmu se označí pouze číslem a proto jej během procesu hodnocení experti posuzují zcela nezaujatě.Zavedení nových certifikátů HRD souvisí nejen s použitím nových bezpečnostních prvků certifikátů ale i se změnami ve způsobu hodnocení brusu. Nově bylo zavedeno hodnocení Excellent. To odráží poslední trendy trhu s diamanty, kdy zákazníci volí do svého portfolia diamanty dokonalé po všech stránkách. 
UPOZORNĚNÍBezpečnostní obal ve kterém je certifikovaný diamant v laboratoři HRD uzavřen je po otevření zneplatněn. Po obvodu se objeví nápisy "VOID" a "SAFETY SEAL ANNULED" které volně přeloženo znamenají "ZNEHODNOCENO"Pokud vy sami otevřete bezpečnostní obal investičního diamantu, počítejte s tím, že před jeho prodejem bude nutné provést v laboratoři NOVOU certifikaci kamene.

www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2019 Zlaté mince - Numismatika