MÉDIA O SVATÉ ANEŽCE
ČESKÉZprávy českých médií
o svaté Anežce České.

Svatá Anežka Česká ve zprávách ČT

Odkaz svaté Anežky České budí pozornost českých médií.  
ANEŽKA ČESKÁ BUDÍ POZORNOST
I po mnoha staletích její skutky a odkaz poutají pozornost národa.

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ
BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Svůj otisk připojil i Mons. JUDr. Ing. Jan Vokál JU.D., biskup královéhradecký.
V rámci České biskupské konference je Mons. Jan Vokál předsedou Komise pro liturgii, členem Komise pro nauku víry, předsedou Rady pro COMECE, delegátem pro eucharistické kongresy a delegátem pro Papežskou kolej Nepomucenum v Římě. Je rovněž členem Stálé rady ČBK.
MF DNES
iDNES.cz 16.6.

Ve vsetínské pobočce Pražské mincovny razí unikátní pamětní medaile.

Vsetínskou razírnu medailí a mincí si prohlédl papežský nuncius Charles Daniel Balvo. Vyrazil v ní vůbec první stříbrnou medaili s podobiznou Anežky České, která bude součástí celonárodního projektu Svatoanežského daru papeži Františkovi.
MF DNES
iDNES.cz 1.6.

Papež dostane k výročí svatořečení Anežky sochu s otisky českých dárců.

Čeští biskupové chystají na podzim při výročí 30 let od svatořečení Anežky České národní pouť do Říma. Za papežem Františkem nepojedou s prázdnýma rukama. Poutníci mu dají společný dar, sochu v podobě Koruny sv. Anežky České z dílny sochaře Daniela Ignáce Trubače. Ve Vsetíně už vyrazili první medaile s podobiznou Anežky.
MF DNES
MF DNES 28.5.

Papež dostane sochu s otisky českých dárců. Poutníci doufají, že socha bude umístěna přímo v bazilice sv. Petra. Zpráva vychází celostátně na titulní straně s pokračováním vevnitř.
TISKOVÁ ZPRÁVA 28.5.

30 let od svatořečení Anežky Přemyslovny: Tisíce Čechů znovu zamíří do Říma, papež František od nich dostane velký dar

Jen pět dní před začátkem sametové revoluce svatořečil papež Jan Pavel II. v Římě Anežku Českou. Letos v listopadu, přesně 30 let od této události, chystají věřící z celé země pouť do Říma. Předají při ní velký národní dar papeži Františkovi - sochu koruny svaté Anežky od akademického sochaře Daniela Ignáce Trubače.

„Kanonizace svaté Anežky přinesla obrovskou naději, která se už za pár dní naplnila znovunabytím svobody. Dnes, po třech desetiletích, naděje v mnoha sférách společnosti poněkud pohasíná. Poutí bychom ji chtěli obnovit. Navázat na tu velkou národní duchovní obnovu před třiceti lety,“ vysvětluje královéhradecký biskup Jan Vokál, který předsedá přípravnému výboru pouti.

ČESKÁ TELEVIZE
ČESKÁ TELEVIZE 25.5.

Hlavní zpravodajská relace České televize.

První medaili svaté Anežky České vyrazil Apoštolský nuncius v ČR. v Pražské mincovně ve Vsetíně.
Anezka - Informace o aktivitách spojených s Národní poutí ČR do Říma, daru pro papeže a Svatoanežské medaili.