UPOZORNĚNÍ: ÚPRAVA PROVOZNÍ DOBY Z DŮVODU DOVOLENÝCH V OBDOBÍ OD 11.6.-31.7.2018 V PRODEJNĚ ZLATÉ MINCE – NUMISMATIKA V OBECNÍM DOMĚ: PO-PÁ 8:00-16:00.
LIMITOVANÝ A ČÍSLOVANÝ

UNIKÁTVýjimečné sbírky tvoří výjimečné ražby.
Číslované, patinované a unikátní exempláře moderní české mincovní tvorby.Číslování na hraně dělá s každé mince jedinečný exemplář.

KALENDÁRIUM 2017


ROK ČESKÉ HISTORIE

UMĚLECKÉ ZPRACOVÁNÍ

ČÍSLOVÁNO NA HRANĚ

Kalendárium je výjimečný program Pražské mincovny. Na reliéfu pamětnich medailonů z drahých kovů každoročně představuje mimořádné osobnosti a momenty české i evropské historie.

Objevte příběhy, které tvořily naše dějiny...OTAKAR DUŠEK


ORIGINÁLNÍ TVORBA

NEZAMĚNITELNÉ MEDAILE

NEJLEPŠÍ MEDAILÉR SVĚTA

Medailérská tvorba designéra Otakara Duška nezájmem odborné ani laické umělecky zaměřené veřejnosti rozhodně netrpí. Důvodem je originalita, s jakou mostecký rodák přistupuje k řešení daných témat. Připomeňme si medaili k výročí největší tankové bitvy v historii válek Kursk 1943 raženou legendárním tankem T-34 nebo nápaditě vyřešenou stříbrnou Poctu politickým vězňům umístěnou v betonové krychli, která evokuje vězeňskou celu.

Originální díla...JIŘÍ HARCUBA


DOSUD NEVYDANÉ NÁVRHY

LIMITOVANÝ NÁKLAD

ORIGINÁLNÍ KOLEKCE

Jiří Harcuba se stal legendou už za svého života. Byl vnímán jako výtvarník, který dokázal pomocí několika jednoduchých tahů vystihnout podstatu zobrazovaného objektu, jako umělec, mající schopnost vidět dokonalost v nedokonalosti. Jméno Jiřího Harcuby se stalo pojmem na celém světě. Rodák z Harrachova přednášel na významných univerzitách v Evropě, Americe i Asii, a cestám se nebránil ani v pokročilém věku. Širší veřejnosti je znám především jako autor oběžné české pětikoruny.

Získejte sadu přibližující jeho dílo...ALFONS MUCHA


ZNÁMKY

SVĚTOVĚ PROSLULÝ AUTORAlfons Maria Mucha byl malíř a designér období secese, které je v angličtině a francouzštině známo pod francouzským označením Art nouveau (nové umění). Mucha se stal známým jako umělec pracující v oboru užitého umění, kromě reklamních plakátů tvořil i návrhy obalů pro celou řadu spotřebních předmětů, maloval návrhy jídelních menu, kalendářů a dekorativních zástěn, doplňoval knihy svými ilustracemi, mimo jiné vytvořil grafickou předlohu k první československé poštovní známce a navrhoval i grafickou podobu československých bankovek.

Originální secesní dárky...FRANZ KAFKA


SVĚTOZNÁMÝ SPISOVATEL

Franz Kafka, zřídka též František Kafka, židovským jménem Anšel (אנשיל), byl pražský německy píšící spisovatel židovského původu. Je považován za jednoho z literárně nejvlivnějších spisovatelů 20. století.

Nepřehlédněte naše velikány...Tradiční české dukátové ražby.
ČESKÉ TRADIČNÍ
RAŽBY
Tematické kolekce.
TEMATICKÉ
KOLEKCE
Limitované edice.
LIMITOVANÉ
EDICE
VIP Ražby.
V.I.P.
PRODUKCE
ČNB
Jsme smluvní partner České národní banky.

PUNC
Medaile jsou řádně označeny puncovní značkou.

+ GARANCE: VÝKUP
Co u nás koupíte, to u nás i prodáte...

15 LET ZKUŠENOSTÍ
Jsme zkušení, diskrétní a spolehliví.

www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté mince. Zlaté slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2018 Zlaté mince - Numismatika