UPOZORNĚNÍ: ÚPRAVA PROVOZNÍ DOBY Z DŮVODU DOVOLENÝCH V OBDOBÍ OD 11.6.-31.7.2018 V PRODEJNĚ ZLATÉ MINCE – NUMISMATIKA V OBECNÍM DOMĚ: PO-PÁ 8:00-16:00.


Sbírka je krásná, když je ucelená. Stoupá tak její cena. Zajímavé téma, dělá zajímavou sbírku.

TEMATICKÉ

KOLEKCESbírejte chytře. Sbírejte sbírky.
Ucelné kolekce uměleckých ražeb s českými motivy.

KORUNOVACE KRÁLŮ


VÝZNAMNÉ MOMENTY ČESKÉ HISTORIE

UMĚLECKY ZTVÁRNĚNÝ RELIÉF

DOBOVÝ DESIGN

České království vzniklo dlouho před tím, než byla zhotovena koruna, která se dochovala do dnešních časů. S korunou jsou vyobrazeni už první dva čeští králové, Vratislav II. a Vladislav II. To byly ovšem ještě výjimečné korunovace. Dědičný královský titul dokázal udržet až Přemysl Otakar I.

Objevte příběhy, které tvořily naše dějiny...NEJKRÁSNĚJŠÍ


DESIGN NEJKRÁSNĚJŠÍ MINCE SVĚTA

GOTICKÝ STYL DOBY KARLA IV.

OCENĚNÝ MOTIV

Počátkem roku 1999 byla ve Spojených státech amerických vyhodnocena porotou znalců, složenou z ředitelů mincoven, umělců věnujících se mincovní tvorbě, numismatiků a pracovníků muzeí, soutěž Mince roku 1999. Česká republika získala první cenu v kategorii nejkrásnější zlatá mince roku. Motivy této překrásné zlaté mince vám nabízíme na medaili z cenově dostupného ryzího stříbra.

Získejte nejkrásnější medailon na světě...NEVYDANÉ STŘÍBRNÉ MINCE


NIKDY NEVYDANÉ MINCE

PŮVODNÍ ČESKÁ TVORBAVznik každé mince je spojen s veřejnou soutěží uměleckých návrhů. Vybrané zdařilé umělecké návrhy předních českých výtvarníků jsou nyní k dostání v sběratelských sadách. Stříbrné odražky jsou vydány i ve speciálním provedení povrchové úpravy mincovní plochy ušlechtilou patinou. Každý odražek je  patinován ručně, aby získal krásu stáří a lépe vynikla plastika jednotlivých detailů jeho reliéfu

Obdivujte díla co měla zůstat v trezorech...NEVYDANÉ ZLATÉ MINCE


NIKDY NEVYDANÉ MINCE

PŮVODNÍ ČESKÁ TVORBAVznik každé mince je spojen s veřejnou soutěží uměleckých návrhů. Vybrané zdařilé umělecké návrhy předních českých výtvarníků jsou nyní k dostání v sběratelských sadách. Stříbrné odražky jsou vydány i ve speciálním provedení povrchové úpravy mincovní plochy ušlechtilou patinou. Každý odražek je  patinován ručně, aby získal krásu stáří a lépe vynikla plastika jednotlivých detailů jeho reliéfu

Obdivujte díla co měla zůstat v trezorech...KRTEČKŮV SVĚT


PŘÍBĚHY VAŠEHO DĚTSTVÍ

PRO VAŠE DĚTI

VELKÝ FORMÁT

Dobrodružné a zároveň poučné příběhy kresleného Krtečka přinášejí radost už téměř šedesát let. Dobrosrdečný a roztomilý nezbeda zaujal i v zahraničí: porota filmového festivalu v Benátkách pohádce udělila hlavní cenu, Benátského lva. Víte, že na palubě raketoplánu Endeavour Milerův plyšový Krtek skutečně odletěl do vesmíru? Ke svým zavazadlům si jej totiž přibalil americký astronaut Andrew Feustel.

Vydejte se s Krtečkem za dalším dobrodružstvím...POHÁDKOVÉ POKLADY


ZNÁTE Z ČESKÉ TELEVIZE

OFICIÁLNÍ LICENCE

EXKLUZIVNÍ EDICE

Poprvé vychází zlaté dukáty s logem České televize. Stříbrné a zlaté unce číslované na hraně s nejznámnějšími pohádkovými poklady z obrazovky České televize. Nově dostupné i ve formě žetonů z materiálu Nordic Gold v ceně pouhých 50 Kč! Aktuálně v prodeji seriály Pat a Mat, Chaloupka na vršku a oblíbené postavičky Včelích medvídků.


Sledujte příběhy ČT na zlatých dukátech...SLOVANSKÁ EPOPEJ


JEDINEČNÉ DÍLO

Cyklus dvaceti velkoformátových obrazů přenesených na pamětní ražby z drahých kovů. Alfons Mucha si přál zachytit dějiny Slovanstva v kolekci obrazů, která by symbolizovala jejich cestu dějinami. v Chicagu nachází průmyslníka Charles R. Cranea, který byl ochoten nést veškeré náklady spojené s vytvořením Slovanské epopeje. Dokončil ji roku 1928, kdy ji spolu s Charlesem Cranem předal Praze a veškerému československému obyvatelstvu.

Dotkněte se dějin našich předků...VELKÁ MORAVA


VELKÁ MORAVA

VELKÝ NÁRODVelká Morava. Státní útvar západních Slovanů, známý také jako Velkomoravská říše. Rozkládal se převážně na území dnešní Moravy, západního Slovenska a Maďarska. V době největšího rozmachu zasahovala Velká Morava i na české, německé, rakouské, rumunské a polské území. Nejvýznamnějším panovníkem Velkomoravské říše byl Svatopluk. Za Svatoplukovy éry dosáhla Velká Morava svého vrcholu a stala se skutečnou evropskou velmocí s vlastní církevní správou a arcibiskupem. Staroslověnština byla navíc uznána jako oficiální liturgický jazyk.

Vydejte se s námi ke kořenům našeho národa...
ČESKÉ MEDAILÉRSTVÍ
Víte, že:

Ražba prvních medailí sahá daleko do období antiky. Medaile se razily k reprezentačním účelům a i když šlo o mince nebyly v oběhu ale ukládaly se k památečním účelům. Říkalo se jim medailony.

„Vše hyne, jen silné umění samo je věčné. Socha přežije město a rázná medaile, kterou nalézá oráč v zemi, zjeví dávného císaře.“
O kráse českých medailí Fratišek Žákavec, 1921

"Investiční medaile z ryzího zlata a stříbra jsou prodávány jako investiční instrument. Výrazný růst jejich ceny se opírá o tři základní důvody : Jsou raženy z drahých kovů, mají uměleckou hodnotu a jejich náklad je omezený."
Medaile jsou královny mincí! Objevte s námi krásu československých medailí první republiky. Mistrovské umění našich rytců pokračuje v díle nově založené pražské mincovny.

SEZNAMTE SE S MEDAILÉRY
Naše umělecká díla jsou výsledkem tvůrčí síly akademických sochařů a malířů.


Michal Vitanovský

Vladimír Oppl

Mária Poldaufová

Tomáš Lamač

Miroslav Hric

Tereza Eisnerová

Ivan Řehák

Miroslav Schovanec

Tomáš Lamač

Petra Lamačová

Jiří Harcuba

Charvát Luboš

Majka Wichnerová

Karel Zeman

Danieal Kartáková

Jiří Věneček

Josef Uprka

Alžběta Slámová

Jiří Dostál

Vojtěch Dostál

Asamat Baltaev

Miroslav Rónai

Jaroslav Bejvl

Josef Oplištil

Lenka Nebeská
Médailleur [-dajör], franc., umělec ryjec, který zabývá se řezáním čili rytím kolků neb želez k ražbě medaillí. V starších dobách byli to ponejvíce zlatníci nebo ryjci při mincovnách zemských i přináleželi k tak zvanému »mincovnímu příbuzenstvų (Münzverwandte), v kterémžto pojmenování zahrnováno vše, co působilo při zemských mincovnách jako personál úřední nebo pomocný. Od takového médailleura očekávána byla vždy práce lepší, důkladnější než od prostého řezače želez mincovních; on pracoval pro ražbu mince z pravidla též jen kusy hlavní – návrhy, hlavy panovníků a pod. Jeho hlavním polem působnosti bylo však rytí štočků medaillových pro dvůr nebo komory panovničí. Mimo tyto médailleury, kteří byli osobami spíše úředními, zabývalo se a zabývá prací médailleurskou vždy i hojně ryjců soukromých, kteříž ovšem, když prací svou zvlášť byli vynikli, často povoláváni bývají v úřad k mincovnám. ( Ottův slovník naučný )  Více na profilech medailérů Pražské mincovny.


Tradiční české dukátové ražby.
ČESKÉ TRADIČNÍ
RAŽBY
Tematické kolekce.
TEMATICKÉ
KOLEKCE
Limitované edice.
LIMITOVANÉ
EDICE
VIP Ražby.
V.I.P.
PRODUKCE
ČNB
Jsme smluvní partner České národní banky.

PUNC
Medaile jsou řádně označeny puncovní značkou.

+ GARANCE: VÝKUP
Co u nás koupíte, to u nás i prodáte...

15 LET ZKUŠENOSTÍ
Jsme zkušení, diskrétní a spolehliví.

www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté mince. Zlaté slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2018 Zlaté mince - Numismatika