TEMATICKÉ
SBÍRKY

Sbírejte chytře. Sbírejte sbírky.
Ucelné kolekce uměleckých ražeb s českými motivy.Sbírka je krásná, když je ucelená. Stoupá tak její cena. Zajímavé téma, dělá zajímavou sbírku.

KORUNOVACE KRÁLŮ


VÝZNAMNÉ MOMENTY ČESKÉ HISTORIE

UMĚLECKY ZTVÁRNĚNÝ RELIÉF

DOBOVÝ DESIGN

České království vzniklo dlouho před tím, než byla zhotovena koruna, která se dochovala do dnešních časů. S korunou jsou vyobrazeni už první dva čeští králové, Vratislav II. a Vladislav II. To byly ovšem ještě výjimečné korunovace. Dědičný královský titul dokázal udržet až Přemysl Otakar I.

Objevte příběhy, které tvořily naše dějiny...NEJKRÁSNĚJŠÍ


DESIGN NEJKRÁSNĚJŠÍ MINCE SVĚTA

GOTICKÝ STYL DOBY KARLA IV.

OCENĚNÝ MOTIV

Počátkem roku 1999 byla ve Spojených státech amerických vyhodnocena porotou znalců, složenou z ředitelů mincoven, umělců věnujících se mincovní tvorbě, numismatiků a pracovníků muzeí, soutěž Mince roku 1999. Česká republika získala první cenu v kategorii nejkrásnější zlatá mince roku. Motivy této překrásné zlaté mince vám nabízíme na medaili z cenově dostupného ryzího stříbra.

Získejte nejkrásnější medailon na světě...NEVYDANÉ STŘÍBRNÉ MINCE


NIKDY NEVYDANÉ MINCE

PŮVODNÍ ČESKÁ TVORBAVznik každé mince je spojen s veřejnou soutěží uměleckých návrhů. Vybrané zdařilé umělecké návrhy předních českých výtvarníků jsou nyní k dostání v sběratelských sadách. Stříbrné odražky jsou vydány i ve speciálním provedení povrchové úpravy mincovní plochy ušlechtilou patinou. Každý odražek je  patinován ručně, aby získal krásu stáří a lépe vynikla plastika jednotlivých detailů jeho reliéfu

Obdivujte díla co měla zůstat v trezorech...NEVYDANÉ ZLATÉ MINCE


NIKDY NEVYDANÉ MINCE

PŮVODNÍ ČESKÁ TVORBAVznik každé mince je spojen s veřejnou soutěží uměleckých návrhů. Vybrané zdařilé umělecké návrhy předních českých výtvarníků jsou nyní k dostání v sběratelských sadách. Stříbrné odražky jsou vydány i ve speciálním provedení povrchové úpravy mincovní plochy ušlechtilou patinou. Každý odražek je  patinován ručně, aby získal krásu stáří a lépe vynikla plastika jednotlivých detailů jeho reliéfu

Obdivujte díla co měla zůstat v trezorech...KRTEČKŮV SVĚT


PŘÍBĚHY VAŠEHO DĚTSTVÍ

PRO VAŠE DĚTI

VELKÝ FORMÁT

Dobrodružné a zároveň poučné příběhy kresleného Krtečka přinášejí radost už téměř šedesát let. Dobrosrdečný a roztomilý nezbeda zaujal i v zahraničí: porota filmového festivalu v Benátkách pohádce udělila hlavní cenu, Benátského lva. Víte, že na palubě raketoplánu Endeavour Milerův plyšový Krtek skutečně odletěl do vesmíru? Ke svým zavazadlům si jej totiž přibalil americký astronaut Andrew Feustel.

Vydejte se s Krtečkem za dalším dobrodružstvím...POHÁDKOVÉ POKLADY


ZNÁTE Z ČESKÉ TELEVIZE

OFICIÁLNÍ LICENCE

EXKLUZIVNÍ EDICE

Poprvé vychází zlaté dukáty s logem České televize. Stříbrné a zlaté unce číslované na hraně s nejznámnějšími pohádkovými poklady z obrazovky České televize. Nově dostupné i ve formě žetonů z materiálu Nordic Gold v ceně pouhých 50 Kč! Aktuálně v prodeji seriály Pat a Mat, Chaloupka na vršku a oblíbené postavičky Včelích medvídků.


Sledujte příběhy ČT na zlatých dukátech...SLOVANSKÁ EPOPEJ


JEDINEČNÉ DÍLO

Cyklus dvaceti velkoformátových obrazů přenesených na pamětní ražby z drahých kovů. Alfons Mucha si přál zachytit dějiny Slovanstva v kolekci obrazů, která by symbolizovala jejich cestu dějinami. v Chicagu nachází průmyslníka Charles R. Cranea, který byl ochoten nést veškeré náklady spojené s vytvořením Slovanské epopeje. Dokončil ji roku 1928, kdy ji spolu s Charlesem Cranem předal Praze a veškerému československému obyvatelstvu.

Dotkněte se dějin našich předků...VELKÁ MORAVA


VELKÁ MORAVA

VELKÝ NÁRODVelká Morava. Státní útvar západních Slovanů, známý také jako Velkomoravská říše. Rozkládal se převážně na území dnešní Moravy, západního Slovenska a Maďarska. V době největšího rozmachu zasahovala Velká Morava i na české, německé, rakouské, rumunské a polské území. Nejvýznamnějším panovníkem Velkomoravské říše byl Svatopluk. Za Svatoplukovy éry dosáhla Velká Morava svého vrcholu a stala se skutečnou evropskou velmocí s vlastní církevní správou a arcibiskupem. Staroslověnština byla navíc uznána jako oficiální liturgický jazyk.

Vydejte se s námi ke kořenům našeho národa...Tradiční české dukátové ražby.
ČESKÉ TRADIČNÍ
RAŽBY
Tematické kolekce.
TEMATICKÉ
KOLEKCE
Limitované edice.
LIMITOVANÉ
EDICE
VIP Ražby.
V.I.P.
PRODUKCE
PARTNER ČNB
Jsme smluvní partner České národní banky.

ANO, PUNC
Medaile jsou řádně označeny puncovní značkou.

+ GARANCE VÝKUPU
Co u nás koupíte, to u nás i prodáte...

14 LET ZKUŠENOSTÍ
Jsme zkušení, diskrétní a spolehliví.

www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté mince. Zlaté slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2017 Zlaté mince - Numismatika