Zlato 1796.99 $/Oz
Stříbro 22.94 $/Oz
Platina 950.20 $/Oz
Paládium 1764.00 $/Oz
Zlato Mince

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Muzeum skla

Muzeum shromažďuje sbírku hmotných dokladů vztahujících se k historii i současnosti českého sklářství, šperkařství, výroby bižuterie, faleristiky (pozn. řády, vyznamenání), mincovnictví, české i zahraniční provenience, zejména však z území České republiky, se zvláštním zřetelem na severočeskou sklářskou a bižuterní produkční oblast, včetně hmotných dokladů dokumentujících volné i užité umění, architekturu, vývoj technologií, významné osobnosti, dílny a továrny i každodenní život jejich zaměstnanců a rodin drobných výrobců.

Sbírkové předměty, odbornou dokumentaci k nim a poznatky získané jejich odborným zpracováním, prezentuje zejména prostřednictvím stálých expozic a krátkodobých výstav, vlastní publikační a přednáškovou činností v České republice i v zahraničí a dalšími kulturně – výchovnými aktivitami určenými pro nejširší veřejnost nebo pro zájmové skupiny, zejména pro děti, mládež, seniory a handicapované občany.

Muzeum skla - expozice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medaile a plakety
Podsbírka dokumentuje medaile a plakety od 19. století až po současnost. Největší část souboru tvoří předměty z původního Městského muzea v Jablonci nad Nisou, dále převody z uměleckoprůmyslové školy v Jablonci nad Nisou, nákupy a dary současných medailérů a výrobních podniků. Podsbírka každoročně narůstá o produkci předních výrobců (Bižuterie Česká mincovna a Znak Malá Skála), a to formou nákupu za symbolickou hodnotu. Jsou to ucelené kolekce pamětních medailí a plaket za kalendářní rok. Řadu svých medailí zastoupených v podsbírce pravidelně doplňuje Vyšší odborná škola při Střední uměleckoprůmyslové škole v Jablonci nad Nisou. Příležitostně je doplňován i historický fond podsbírky ve vazbě na region Jizerských hor.

Mince
Podsbírku tvoří mince od období římské říše po současnost. Tvoří ji sbírka jabloneckého exportéra Emila Zimmera (1857–1922), dary, nákupy a nálezy. Významným souborem podsbírky je kompletní sada československých a českých mincí z let 1922–2004. Podsbírka každoročně narůstá formou nákupu za symbolickou hodnotu o kolekci roční výroby pamětních sad, mincí a žetonů firmy Bižuterie Česká mincovna a. s., která je od roku 1993 mincovnou České republiky.


Kontakt
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou
U Muzea 398/4
466 01 Jablonec nad Nisou
tel.: +420 483 369 011
fax: +420 483 369 012

e-mail: msbjbc@quick.cz
web: www.msb-jablonec.cz

Doporučujeme navštívit :
-
Česká mincovna

 

www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2021 Zlaté mince - Numismatika