Zlato 1505.14 €/Oz
Stříbro 22.39 €/Oz
Platina 1009.61 €/Oz
Paládium 2369.55 €/Oz
VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI: Je částečně omezený režim prodejen. Možné je pouze vyzvednutí předem objednaného zboží, v dohodnutém termínu. Více na stránce Covid.
Zlato Mince

Optima diamant

Z historie společnosti

Na počátku bylo Středisko drahých kamenů jako součást mateřské společnosti Optima. Jeho hlavní činností bylo nejprve broušení přírodních drahých kamenů a obchod s broušenými diamanty. Postupně přibyla výroba šperků a v roce 1999 vznikla Optima DIAMANT jako samostatná společnost. Na počátku roku 2004 se vyčlenila z mateřské firmy specializovaná dceřinná společnost BRUSÍRNA DIAMANTŮ.
Pro lepší kontakt s největším světovým trhem diamantové suroviny i broušených kamenů vznikla v roce 2008 pobočka společnosti v Antverpách na ulici Hoveniersstraat 19. V Antverpách je také Optima DIAMANT prostřednictvím Ing. Jiránka členem a podílníkem diamantové burzy Vrije Diamanthandel N.V.

Brusírna diamantů

Investiční zlato

Zpracování kamenů v brusírně probíhá s použitím nejmodernějších ve světě dostupných zařízení a technologií. Každý použitý brus je nejprve modelován na počítači za pomoci speciálního softwaru. Teprve po zadání optických vlastností daného kamene dojde ke zkušební projekci průchodu světelných paprsků počítačově modelovaným brusem. K vlastnímu broušení kamenů dochází až poté, co je dosaženo optimálního optického efektu při počítačové simulaci. Všechny kameny jsou broušeny na japonských přístrojích IMAHASHI pomocí přesného kvadrantu.

Investiční zlato

Kvalifikovaní brusiči v Brusírně diamantů dosahují při opracování špičkové kvality výsledných brilinatů - v hodnocení laboratoře GIA-GTL (Gemological Institute of America – Gem Trade Laboratory) dosahují běžně výsledné kvality brusu EXCELLENT. V takto vybroušených briliantech lze pozorovat optický efekt "srdce a šípy", což indikuje nejvyšší kvalitu vybroušení a zajišťuje odbyt i na nejnáročnějších světových trzích. V České republice je Brusírna diamantů jedinou firmou, která tyto brusy nabízí. Mimo špičkový vzhled těchto kamenů jejich optické zákonitosti neumožňují, aby takové kameny měly skrytou přidanou váhu vlivem špatných proporcí (příliš silná rundista, vysoký úhel hlavních faset apod.), jak je tomu často u kamenů z dovozu. Brilianty broušené s efektem „srdce a šípy“ jsou ve světě nedostatkovým zbožím. Nyní jsou našim zákazníkům dostupné v Čechách za ceny výhodnější, než je na světových trzích pro tyto "speciality" obvyklé.

Investiční zlato 

VÍTE, ŽE

Broušení diamantů je umění, věda i řemeslo zároveň. My dokážeme vybrousit brilianty s vynikající brilancí, ohněm a jiskrou. Porovnejte kameny broušené v Čechách s jinými a dáte nám za pravdu.

Broušení drahokamů se v Čechách stalo svobodnou živností císařským patentem č. 220 říšského zákona ze dne 20. prosince 1859.

Proslulý brusič F. Kraus získal za výbrusy ze své dílny řadu ocenění na světových výstavách ve Vídni a Paříži. Oceněn byl i na Jubilejní zemské výstavě v Praze 1891. Ve svém firemním katalogu v r.1898 píše: Již sedmdesát let (zal. 1834) existuje má brusírna drahých kamenů a diamantů a jako jediná, zcela zvláštní specialita a já mohu tvrdit, že jsem největší továrník v Rakousko-Uhersku, jehož broušené drahokamy nalézají odbyt ve všech zemích civilizovaného světa. V roce 1912 ale firma F. Krause zanikla, protože se nenašel v rodině žádný pokračovatel.

K významným osobnostem české brusičské školy patřil i F. Šlechta, který vlastnil ložiska drahokamů na Madagaskaru.

Již v roce 1922 vzniklo v Čechách družstvo Precious které sdružovalo brusiče drahokamů.
Z dvacetisedmi zakládajících členů se družstvo rozrostlo v roce 1940 na sedmdesátčtyři brusičů, kteří byli proslulí v celém světě kvalitou své práce.

S prací českých brusičů se můžeme setkat nejen v evropských muzeích (v Londýně, New Castle, Paříži, Bruselu, Berlíně, Vídni, Budapešti, Kodani a mnoha dalších městech), ale i v ostatních světadílech (hlavně v USA a Japonsku).

Optima Diamant navazuje hrdě na tuto tradici kvalitní řemeslné práce. 

Více o broušení drahokamů v Čechách...

Ing. Jaroslav JiránekIng. Jaroslav Jiránek vystudoval geologii na Vysoké škole báňské v Ostravě, kde poté několik let působil jako odborný asistent pro obor mineralogie. Absolvoval kompletní gemologický kurz na Gemological Institute of America a získal titul Graduate Gemologist. Navštívil většinu nalezišť drahokamů ve světě, působil také jako konzultant zahraniční brusírny při nákupech surových diamantů v Africe (Guinea a Sierra Leone). Profesionálně se věnuje gemologii, je považován za jednoho z předních odborníků na diamanty a drahé kameny v Česku.Oldřich Buganský vystudoval gymnázium a poté se věnoval téměř 10 let zlatnické praxi. Absolvoval kompletní diamantový kurz na Gemological Institute of America (titul Diamonds Graduate) a tamtéž praktický kurz pro hodnocení perel. V zahraničí pracuje při nákupu diamantů i barevných kamenů.

www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2021 Zlaté mince - Numismatika