UPOZORNĚNÍ: ÚPRAVA PROVOZNÍ DOBY Z DŮVODU DOVOLENÝCH V OBDOBÍ OD 11.6.-13.7.2018 V PRODEJNĚ ZLATÉ MINCE – NUMISMATIKA V OBECNÍM DOMĚ: PO-PÁ 8:00-16:00

INVESTIČNÍ
STŘÍBROStříbrné cihly ze švýcarska.
Stříbrné mince z renomovaných mincoven.Investiční stříbro je v celé EU obchodováno s DPH stejně jako diamanty.

 

CENÍK STŘÍBRAINVESTIČNÍ STŘÍBRO ZE ŠVÝCARSKA A DALŠÍCH ZEMÍ...

Kód
Položka
Výkup
Prodej


MALÝ "KURZ" INVESTIČNÍHO STŘÍBRA.

SPOTŘEBA STŘÍBRA ROSTE

Stříbro se užívá a spotřebovává při výrobě mnoha nezbytvých výrobků. Narozdíl od zlata. Proto jeho cena bude nutně stoupat. K tomu přispívá i obnovené vnímání stříbra coby monetárního kovu.
SLEDUJTE GOLD/SILVER RATIO

Údaj, který určuje aktuální poměr mezi cenou zlata a stříbra. Dnes je 80:1. Tedy za jednu unci zlata získáte až 80 stříbra. Historicky byl tento poměr okolo 15:1. Tomu odpovídá i podíl výskytu Ag/Au v přírodě, 17:1.
MINCE, MEDAILE I SLITKY MAJÍ 21% DAŇ

Proto se při nákupu stříbra orientujte především dle jeho ryzosti.
ČESKÉ STŘÍBRO?
Ano, právě tento blyštivý bílý kov proslavil české země ve světě středověku a raného novověku. České stříbro učinilo z panovníků našich zemí hlavní figury na evropské mocenské šachovnici. Usměrňovalo běh evropských dějin.
Americký dolar byl v roce 1792 (Coinage Act) oficiálně definován jako zhruba 400 grainů (cca 27 gramů) stříbra.
Americký dolar se jmenuje podle tolaru z Jáchymova, německy Joachimsthaler (z Joachimsthal, Jáchymov, doslova Jáchymův důl (údolí) – jáchymovský, jáchymovec). Ražen byl v letech 1519 až 1528 šlechtickým rodem Šliků.
Troyská unce (v angličtině Troy weight nebo Troy ounce, česky častěji psáno jako trojská unce) je základní váhová jednotka na národních a mezinárodních trzích stříbra, zlata, platiny a dalších drahých kovů, příp. drahokamů. Název pochází z francouzského města Troyes, kde se v ní poprvé obchodovalo již v období středověku.
Stříbro je zdaňováno sazbou 21% DPH bez ohledu na jeho fyzickou formu. Z hlediska daňové zátěže je tedy nepodstatné, zda stříbro nakupujete ve formě mincí, medailí nebo slitků.
Argor-Heraeus S.A. je švýcarská firma založená v roce 1961 se sídlem ve městě Mendrisio. Zaměřuje se především na rafinaci vzácných kovů – zlata, stříbra, platiny a palladia. Patří mezi přední světové zpracovatele vzácných kovů. Ročně zpracuje až 400 tun zlata.
Stříbrná mince Maple Leaf je od roku 1988 ražena v Královské kanadské mincovně (Royal canadian mint - RCM). Označení se vztahuje k javorovému listu, kanadskému státnímu symbolu, který je na stříbrné minci vyražen. Mince je v Kanadě legálním platidlem s nominální hodnotou 5 dolarů.
Čínská mince Panda přináší každým rokem nový motiv z pandího světa. Mince má nominální hodnotu 10 juanů.
Jediná stříbrná investiční mnce s nominální hodnotou EURO. Na minci jsou vyobrazeny velké varhany v Zlatém sále vídeňského Musikvereinu, sídla Vídeňské filharmonie, uveden text "REPUBLIK ÖSTERREICH 1 UNZE FEINSILBER 1,50 EURO" a rok ražby. Autorem výtvrného návrhu je Thomas Pesendorfer. Na reverzní straně jsou hudební nástroje Vídeňské filharmonie (violoncello, housle, harfa, lesní roh a fagot). Texty "WIENER PHILHARMONIKER" a "SILBER" opisují hranu mince.
American Eagle. Investiční zlaté mince USA.
EAGLE.
USA.
Maple Leaf. Investiční zlaté mince Kanady.
MAPLE LEAF.
KANADA.
Kangaroo. Investiční zlaté mince Austrálie.
KANGAROO.
AUSTRÁLIE.
Wiener Philharmoniker. Investiční zlaté mince Rakouska.
WIENER PHILHARMONIKER.
RAKOUSKO.
+ GARANCE PŮVODU
Jsme přímí dovozci. Zprostředkovatelé nakupují u nás.

++ GARANCE RYZOSTI
Pouze zlato nejvyšší ryzosti je osvobozeno od DPH!

+++ GARANCE VÝKUPU
Co u nás koupíte, to u nás i prodáte...

15 LET ZKUŠENOSTÍ
Jsme zkušení, diskrétní a spolehliví.

www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté mince. Zlaté slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2018 Zlaté mince - Numismatika