INVESTIČNÍ

STŘÍBROStříbrné cihly ze švýcarska.
Stříbrné mince z renomovaných mincoven.Investiční stříbro je v celé EU obchodováno s DPH stejně jako diamanty.

 
CENÍK STŘÍBRA

INVESTIČNÍ STŘÍBRO ZE ŠVÝCARSKA A DALŠÍCH ZEMÍ...

Kód
Položka
Výkup
Prodej


MALÝ "KURZ" INVESTIČNÍHO STŘÍBRA.

SPOTŘEBA STŘÍBRA ROSTE

Stříbro se užívá a spotřebovává při výrobě mnoha nezbytvých výrobků. Narozdíl od zlata. Proto jeho cena bude nutně stoupat. K tomu přispívá i obnovené vnímání stříbra coby monetárního kovu.
SLEDUJTE GOLD/SILVER RATIO

Údaj, který určuje aktuální poměr mezi cenou zlata a stříbra. Dnes je 80:1. Tedy za jednu unci zlata získáte až 80 stříbra. Historicky byl tento poměr okolo 15:1. Tomu odpovídá i podíl výskytu Ag/Au v přírodě, 17:1.
MINCE, MEDAILE I SLITKY MAJÍ 21% DAŇ

Proto se při nákupu stříbra orientujte především dle jeho ryzosti.
ČESKÉ STŘÍBRO?
Ano, právě tento blyštivý bílý kov proslavil české země ve světě středověku a raného novověku. České stříbro učinilo z panovníků našich zemí hlavní figury na evropské mocenské šachovnici. Usměrňovalo běh evropských dějin.
Americký dolar byl v roce 1792 (Coinage Act) oficiálně definován jako zhruba 400 grainů (cca 27 gramů) stříbra.
Americký dolar se jmenuje podle tolaru z Jáchymova, německy Joachimsthaler (z Joachimsthal, Jáchymov, doslova Jáchymův důl (údolí) – jáchymovský, jáchymovec). Ražen byl v letech 1519 až 1528 šlechtickým rodem Šliků.
Troyská unce (v angličtině Troy weight nebo Troy ounce, česky častěji psáno jako trojská unce) je základní váhová jednotka na národních a mezinárodních trzích stříbra, zlata, platiny a dalších drahých kovů, příp. drahokamů. Název pochází z francouzského města Troyes, kde se v ní poprvé obchodovalo již v období středověku.
Stříbro je zdaňováno sazbou 21% DPH bez ohledu na jeho fyzickou formu. Z hlediska daňové zátěže je tedy nepodstatné, zda stříbro nakupujete ve formě mincí, medailí nebo slitků.
Argor-Heraeus S.A. je švýcarská firma založená v roce 1961 se sídlem ve městě Mendrisio. Zaměřuje se především na rafinaci vzácných kovů – zlata, stříbra, platiny a palladia. Patří mezi přední světové zpracovatele vzácných kovů. Ročně zpracuje až 400 tun zlata.
Stříbrná mince Maple Leaf je od roku 1988 ražena v Královské kanadské mincovně (Royal canadian mint - RCM). Označení se vztahuje k javorovému listu, kanadskému státnímu symbolu, který je na stříbrné minci vyražen. Mince je v Kanadě legálním platidlem s nominální hodnotou 5 dolarů.
Čínská mince Panda přináší každým rokem nový motiv z pandího světa. Mince má nominální hodnotu 10 juanů.
Jediná stříbrná investiční mnce s nominální hodnotou EURO. Na minci jsou vyobrazeny velké varhany v Zlatém sále vídeňského Musikvereinu, sídla Vídeňské filharmonie, uveden text "REPUBLIK ÖSTERREICH 1 UNZE FEINSILBER 1,50 EURO" a rok ražby. Autorem výtvrného návrhu je Thomas Pesendorfer. Na reverzní straně jsou hudební nástroje Vídeňské filharmonie (violoncello, housle, harfa, lesní roh a fagot). Texty "WIENER PHILHARMONIKER" a "SILBER" opisují hranu mince.
Investiční zlaté mince USA
EAGLE.
USA.
MAPLE LEAF.
KANADA.
KANGAROO.
AUSTRÁLIE.
PANDA.
ČÍNA.
+ GARANCE PŮVODU
Jsme přímí dovozci. Zprostředkovatelé nakupují u nás.

++ GARANCE RYZOSTI
Pouze zlato nejvyšší ryzosti je osvobozeno od DPH!

+++ GARANCE VÝKUPU
Co u nás koupíte, to u nás i prodáte...

14 LET ZKUŠENOSTÍ
Jsme zkušení, diskrétní a spolehliví.

www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté mince. Zlaté slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2017 Zlaté mince - Numismatika