Zlato 1799.04 $/Oz
Stříbro 25.26 $/Oz
Platina 1073.01 $/Oz
Paládium 2686.30 $/Oz
UPOZORNĚNÍ: V období od 24.7.2021 do 8.8.2021 bude v Pražské mincovně probíhat celozávodní dovolená. Objednávky na produkty Pražské mincovny mohou tedy být vyřizovány až po jejím ukončení.
Zlato Mince

Antiquanova

Antiquanova
Medailérství a mincovna Mgr. Petra Souška a Pavla Neumanna z Brna.
Specializuje se na vysoce umělecké ražby mincí a medailí, především v historickém nebo historizujícím stylu. Jako jedni z mála na světě standardně používají původní (historické) mincovní postupy.

Z dílny Antiquanovy
pochází repliky antických, středověkých a dalších historických mincí, žetony, medailony a mince podle vlastních i zákaznických návrhů ze stříbra, zlata a obecných kovů. Zpracování a vzhled mincí, medailonů a šperků, blízký nejkrásnějším historickým originálům charakterizují vysoké reliéfy, nepravidelný tvar střížku, obraz rytý přímo do razidel, ruční ražba a následná patinace. Motivy vycházejí z historických událostí, mytologie ale zároveň se často týkají i nadčasových témat.

Řemeslo s tisíciletou tradicí
Medailérství Antiqanovy si můžete představit jako klasické medailérství přelomu 18. a 19. století. Používá obdobné vybavení a postupy, přesto je styl jejich prací daleko širší – od antických motivů přes středověk, baroko, různé "retro" ražby až po současný design. Ocelová, železná nebo i bronzová razidla jsou vždy ryta ručně medailérem Mgr. Petrem Souškem. Zakázková ražba probíhá ve většině případů na mincovním vřetenovém lisu (balancieru), který umožňuje nejen přesnou výrobu drobnějších mincí, ale také ražbu větších medailí.

Z dílny Antiquanovy vybíráme:

Maley Gross

                          Maley Gross

Jedná se o jedinou (!) oběžnou minci v české historii, na níž je vyznačen název českým jazykem: MALEY GROSS nebo MALEI GROSS (obvykle byla používána latina a částečně němčina).
Doporučujeme navštívit :
-
Česká mincovna
-
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou
- Emisní plán České Mincovny a dalších českých emitentů

 

www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2021 Zlaté mince - Numismatika