Zlato 1792.65 $/Oz
Stříbro 22.87 $/Oz
Platina 954.68 $/Oz
Paládium 1768.54 $/Oz

AUKCE #05428 - 200 Kč 2005 100. výročí narození Jana Wericha

Číslo aukce: #  05428
Zahájení aukce: 29.09.2015

12.10.2015

Vyvolávací cena: 2400,00 Kč
Dosažená cena: 3500,00 Kč
(fucpa 1958)

3500,00 Kč

Minimální příhoz : 1,00 Kč
Minimální nabídka : 3501,00 Kč
Příhozů: 15

Pamětní stříbrná mince v hodnotě 200 Kč
Autoři Milan Hank, manželé Velingerovi

průměr: 31 mm, síla: 2.3 mm
hmotnost: 13 g
provedení proof - limit 5000 ks
b.k. - limit 13500 ks

PŘÍHOZY V AUKCI #05428

Zákazník Zadání limitu Dosažená cena
fucpa 1958 07.10.2015 3500,00 Kč
Bob1967 04.10.2015 3100,00 Kč
fucpa 1958 07.10.2015 3000,00 Kč
Nick42607 02.10.2015 2800,00 Kč
fucpa 1958 01.10.2015 2800,00 Kč
Nick42607 02.10.2015 2702,00 Kč
Bob1967 30.09.2015 2700,00 Kč
Nick42607 30.09.2015 2700,00 Kč
Nick42607 30.09.2015 2600,00 Kč
Nick42607 30.09.2015 2505,00 Kč
Nick42607 30.09.2015 2503,00 Kč
Nick42607 30.09.2015 2501,00 Kč
Nick42607 30.09.2015 2500,00 Kč
fucpa 1958 29.09.2015 2500,00 Kč
Nick42607 30.09.2015 2402,00 Kč

# Ukončena  Vyvolávací cena Dosažená cena
8063  04.11.2018  2900,00 Kč 2901,00 Kč
7773  18.03.2018  2800,00 Kč 2852,00 Kč
6501  20.11.2016  3300,00 Kč 3301,00 Kč
6257  18.08.2016  3300,00 Kč 3351,00 Kč
5557  23.11.2015  3300,00 Kč 3301,00 Kč
5428  12.10.2015  2400,00 Kč 3500,00 Kč
4628  16.02.2015  3500,00 Kč 3501,00 Kč
4553  02.02.2015  3300,00 Kč 3301,00 Kč
4480  08.12.2014  3300,00 Kč 3301,00 Kč
4393  24.11.2014  3300,00 Kč 3306,00 Kč
4097  23.06.2014  3300,00 Kč 3301,00 Kč
3869  31.03.2014  3300,00 Kč 3600,00 Kč
3641  06.01.2014  3300,00 Kč 3301,00 Kč
3251  16.09.2013  3300,00 Kč 3301,00 Kč
2973  22.07.2013  3300,00 Kč 3301,00 Kč
1929  26.11.2012  3400,00 Kč 3401,00 Kč
189  05.12.2010  1920,00 Kč 2501,00 Kč

ZE SVĚTA KOVOVÝCH ZNÁMEK (39) Účelové známky ražené rubními razidly
Známky ražené oboustranně pouze rubními razidly jsou sběratelům účelových známek dobře známé, nelze však říci, že by patřily k vyhledávaným komoditám.

Důvod je prostý, nevážou se k určité lokalitě ani konkrétnímu vydavateli a jsou kolem nich mnohé otazníky. Kdo je nechal razit, proč a k čemu byly vyrobené a jsou to vůbec všechno české ražby? Odpovědi lze nalézt v následném textu.

Přiřazení nesignované účelové známky určitému výrobci je nesnadné, protože studií zaměřených na produkci ražeben, z nichž by se mohlo vycházet, je poskrovnu. Z dochovaných nabídkových katalogů výrobců účelových známek je známo, že součástí nabídky byly hotové vzory pro rubní strany známek k různým účelům. Zákazníci si z nich vybírali vhodný motiv pro určitý druh známky. Identické reversy se tudíž opakují na účelových známkách různých vydavatelů. Pokud jsou známé ze vzorníku konkrétní firmy nebo ze známek uveřejněných s výrobním původem, lze podle nich určit výrobce. Aby to nebylo tak jednoduché, nutno konstatovat, že vzácně docházelo k napodobování či přímo kopírování vzorů konkurence.

Medaile nejsou peníze, varovala Česká národní banka.
Česká národní banka zaostřila na medaile s miniaturou tisícikorunové bankovky.

Praha - Varuje veřejnost, že nejde o platné mince s nominální hodnotou 1 000 korun a zároveň vyzve společnost HMK GmbH, aby medaile upravila, nebo ukončila propagační akci.

Medaile společnost nabízí za 199 korun a při rychlém objednání k ní slibuje poslat ještě hodinky. Na jiných internetových stránkách však mincovní obchod nabízí pozlacené medaile za cenu 1055 korun.

Medaile má na jedné straně vyražen název státu "Česká republika", na druhé straně text "tisíc korun českých". Spojení těchto dvou motivů může podle centrální banky mást lidi, kteří si ji koupí, protože ji mohou považovat za platnou pamětní minci vydávanou ČNB.

"Medaile vydané soukromým subjektem v žádném případě nesmí obsahovat jakékoliv označení používající název české peněžní jednotky," uvedl mluvčí České národní banky Marek Petruš.

Banka uvedla, že pokud by byla medaile zneužita v peněžním oběhu a poškozená strana by ji přijala v dobré víře, že se jedná o zákonné platidlo, mohlo by se na jednání firmy HMK GmbH nahlížet jako na napomáhání k trestnému činu podvodu.