E-shop Aukce

AUKCE #08706 - 200 Kč Jan Perner

AUKCE

Číslo aukce: #  08706  
Zahájení aukce: 29.10.2019  
Aukce končí:
 
03.11.2019
 
 
Vyvolávací cena: 200,00 Kč  
Dosažená cena: 522,00 Kč
(béda33)

 
Cílová cena (kup teď):
 
2000,00 Kč
 
 
Minimální příhoz : 1,00 Kč  
Minimální nabídka : 523,00 Kč  
Příhozů: 58  
   


TATO AUKCE JE UKONČENA!



POPIS

Pamětní stříbrná mince v hodnotě 200 Kč
Autor: ...
Ražba: ...
Emitent: Česká národní banka - ČNB

průměr: 31 mm
hmotnost: 13 g
ryzost: 925/1000 Ag 75/1000 Cu
hrana proof: hladká, s vlysem ““ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA * Ag 0,925 * 13 g *““
hrana b.k.: vroubkovaná
limitní náklad: 50.000 ks
limit provedení proof: 10 600 ks
limit provedení b.k.: 5 500 ks
emise: 5.9.2015


STAV

provedení proof

VÍTE, ŽE:

Hledáte nápad na svatební dar? Svatba je jeden z nejkrásnějších okamžiků v životě. Spojení osudu dvou milujících osob svatebním slibem. V tento okamžik je vhodné darovat svatební dar. Dár, který bude novomanželům připomínat tento nezapomenutelný den. Buďte originální. Řekněte své „ano" některému svatebnímu daru z naší nabídky.

PŘÍHOZY V AUKCI #08706

Zákazník Zadání limitu Dosažená cena
béda33 02.11.2019 522,00 Kč
Nick44743 03.11.2019 522,00 Kč
Nick44743 03.11.2019 511,00 Kč
N37563723 02.11.2019 499,00 Kč
N37563723 02.11.2019 497,00 Kč
N37563723 02.11.2019 495,00 Kč
N37563723 02.11.2019 493,00 Kč
N37563723 02.11.2019 491,00 Kč
N37563723 02.11.2019 489,00 Kč
N37563723 02.11.2019 487,00 Kč
N37563723 02.11.2019 485,00 Kč
N37563723 02.11.2019 483,00 Kč
N37563723 02.11.2019 481,00 Kč
N37563723 02.11.2019 479,00 Kč
N37563723 02.11.2019 477,00 Kč
N37563723 02.11.2019 475,00 Kč
N37563723 02.11.2019 473,00 Kč
N37563723 02.11.2019 471,00 Kč
N37563723 02.11.2019 469,00 Kč
N37563723 02.11.2019 467,00 Kč
N37563723 02.11.2019 465,00 Kč
N37563723 02.11.2019 463,00 Kč
N37563723 02.11.2019 461,00 Kč
N37563723 02.11.2019 460,00 Kč
N37563723 02.11.2019 459,00 Kč
N37563723 02.11.2019 457,00 Kč
N37563723 02.11.2019 455,00 Kč
N37563723 02.11.2019 453,00 Kč
N37563723 02.11.2019 452,00 Kč
N37563723 02.11.2019 451,00 Kč
N37563723 02.11.2019 450,00 Kč
N37563723 02.11.2019 449,00 Kč
N37563723 02.11.2019 448,00 Kč
N37563723 02.11.2019 447,00 Kč
N37563723 02.11.2019 446,00 Kč
N37563723 02.11.2019 445,00 Kč
N37563723 02.11.2019 444,00 Kč
N37563723 02.11.2019 443,00 Kč
N37563723 02.11.2019 442,00 Kč
N37563723 02.11.2019 441,00 Kč
N37563723 02.11.2019 440,00 Kč
N37563723 02.11.2019 439,00 Kč
N37563723 02.11.2019 438,00 Kč
N37563723 02.11.2019 437,00 Kč
N37563723 02.11.2019 435,00 Kč
N37563723 02.11.2019 434,00 Kč
N37563723 02.11.2019 433,00 Kč
N37563723 01.11.2019 431,00 Kč
béda33 01.11.2019 430,00 Kč
N37563723 01.11.2019 429,00 Kč
N37563723 01.11.2019 423,00 Kč
Nick44743 01.11.2019 422,00 Kč
Nick82703 31.10.2019 408,00 Kč
béda33 31.10.2019 363,00 Kč
Raa1144 31.10.2019 350,00 Kč
béda33 31.10.2019 331,00 Kč
Raa1144 31.10.2019 300,00 Kč
Nick44743 30.10.2019 285,00 Kč


STARŠÍ DRAŽBY TÉTO POLOŽKY

# Ukončena  Vyvolávací cena Dosažená cena
8853  12.12.2019  200,00 Kč 464,00 Kč
8706  03.11.2019  200,00 Kč 522,00 Kč




ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Úryvky z publikovaných článků:

Medaile roku 2011 Stříbrná medaile První pražská tramvaj
Česká mincovna je již tradičním účastníkem soutěže Medaile roku, kterou každoročně vyhlašuje časopis Mince a bankovky.

Nejúspěšnější „soutěžící“ se v letošním klání stala stříbrná medaile emitovaná při příležitosti 135. výročí zahájení provozu první koněspřežné tramvaje v Praze. Výrobou vítězného návrhu pověřila jablonecká mincovna akademického sochaře Zbyňka Fojtů.

Vraťme se do Prahy sedmdesátých let 19. století, kde švihnutí biče odstartovalo provoz první koněspřežné tramvaje, takzvané koňky. Tramvajový vůz tažený koňmi se poprvé rozjel od řetězového mostu císaře Františka I. (na místě dnešního mostu Legií) kolem staveniště Národního divadla směrem k Invalidovně do Karlína.
První pražské tramvaje byly taženy koňským spřežením po dřevěných kolejích pobitých plechem a dosahovaly průměrné rychlosti osmi kilometrů za hodinu. Zpočátku Prahou projížděla tramvaj uzpůsobená celoročnímu provozu, teprve později byla do provozu nasazena i letní varianta vozů. Jak taková tramvaj vypadala, můžeme vidět na Medaili roku 2011
„Na averzní straně medaile je výjev z dobové rytiny z roku 1875, kdy byl provoz ,koňky‘ zahájen. Pod tramvají s koňmi je znázorněn detail kola s brzdicím systémem. Reliéf je doplněn textem 135 LET OD ZAHÁJENÍ PROVOZU PRVNÍ PRAŽSKÉ TRAMVAJE a údaji o ryzosti,“ popisuje vyobrazení na averzní straně medaile obchodní ředitel České mincovny Tomasz Surdy a dodává: „Na reverzní straně je vyobrazen vůz tramvaje pro celoroční, ale hlavně zimní provoz. V pozadí je zachycen detail první jízdenky. V opisu je umístěno datum zahájení provozu 23. 9. 1875, označení mincovny, punc a značka autora Zbyňka Fojtů.“

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 4/2011



CHATAM SOFER Vzácná medaile s portrétem bratislavského rabína
Před více než 23 lety přestalo existovat Československo a jeho místo zaujaly dva suverénní nástupnické státy – Česká republika a Slovenská republika.

Mincovna v Kremnici, v níž se od roku 1328 razily jak uherské, tak po roce 1918 i československé ražby, dnes pokračuje v ražbách slovenských oběžných a pamětních mincí a medailí.

Přestože došlo k rozdělení jednotného státu Čechů a Slováků, nemělo by se zapomínat na slovenské mincovní ražby a medaile, které, podobně jako české, si tradičně zachovaly svou vynikající výtvarnou úroveň. Před čtyřmi lety vydala Slovenská národná banka pamětní desetieurovou minci k 250. výročí narození jednoho z nejvýznamnějších židovských myslitelů a učenců 19. století bratislavského (pressburgského) rabína Mozese Schreibera, zvaného podle svého díla Chatam Sofer (1762-1839). Autorem výtvarného návrhu mince, která se téměř okamžitě stala velmi vyhledávanou a vzácnou sběratelskou ražbou, je slovenský medailér a rytec Pavel Károly. Čtenáře bych rád seznámil s vzácnou medailí, kterou také krášlí portrét Chatama Sofera. Jedná se o bronzovou medaili brastislavského Múzea židovskej kultúry, jehož ředitelem je profesor PhDr. Pavol Mešťan, DrSc.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 4/2016.

www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2020 Zlaté mince - Numismatika