AUKCE #08616 - 200 Kč Mistrovství světa v klasickém lyžování Proof

Číslo aukce: #  08616

Vyvolávací cena: 200,00 Kč
Dosažená cena: 351,00 Kč
(Nick82703)

483,00 Kč

Minimální příhoz : 1,00 Kč
Minimální nabídka : 352,00 Kč
Příhozů: 12

Pamětní stříbrná mince v hodnotě 200 Kč
Autor: David Čermák

průměr: 31 mm, síla: 2.3 mm
hmotnost: 13 g
limit provedení proof: 15200 ks
limit provedení b.k.: 11000 ks

Mince předních evropských zemí ze zlata a stříbra. Prohlédněte si výběr nejzajímavějších titulů Polska. Zahraniční zlaté a stříbrné mince jsou vhodnou formou investice a u sběratelů jsou velmi oblíbené. Vyberte si z naší nabídky zahraničních mincí.

PŘÍHOZY V AUKCI #08616

Zákazník Zadání limitu Dosažená cena
Nick82703 11.10.2019 351,00 Kč
Rasputin 13.10.2019 351,00 Kč
Rasputin 13.10.2019 340,00 Kč
Rasputin 13.10.2019 327,00 Kč
Rasputin 13.10.2019 316,00 Kč
N30723208 13.10.2019 315,00 Kč
N30723208 13.10.2019 308,00 Kč
N30723208 13.10.2019 305,00 Kč
Nick44743 12.10.2019 233,00 Kč
Nick44743 12.10.2019 222,00 Kč
Nick44743 12.10.2019 203,00 Kč
Nick44743 09.10.2019 201,00 Kč

# Ukončena  Vyvolávací cena Dosažená cena
8796  24.11.2019  200,00 Kč 467,00 Kč
8770  17.11.2019  200,00 Kč 417,00 Kč
8660  20.10.2019  200,00 Kč 398,00 Kč
8616  13.10.2019  200,00 Kč 351,00 Kč
8346  19.05.2019  200,00 Kč 401,00 Kč

Jak se dělá mincovna (1) Z pověď zakladatele
Za svou více než osmnáctiletou činnost v mincovním oboru jsem se mnohokrát setkal s dotazem, jak vznikla v Jablonci nad Nisou výroba mincí. Nikdy jsem na to nemohl jednoznačně odpovědět, přestože jsem označován za zakladatele ČM.

Za svou více než osmnáctiletou činnost v mincovním oboru jsem se mnohokrát setkal s dotazem, jak vznikla v Jablonci nad Nisou výroba mincí. Nikdy jsem na to nemohl jednoznačně odpovědět, přestože jsem označován za zakladatele České mincovny (ČM).

Je pravda, že bižuterní výroba, ve které jsem dlouhá léta působil, mi vždycky svými kovovými výlisky a hlavně drobnými blyštivými kolečky, drobné penízky připomínala. Zvláště ty, které se navěšovaly na náramky a na ženských rukou krásně cinkaly. To však určitě nebyl ten opravdový impuls, který mě přivedl na myšlenku, že by ve firmě Bižuterie a.s. mohla vzniknout výroba kovových peněz. Výroba, která v budoucnu přesáhne rámec nejen města Jablonce, potažmo České republiky, ale překročí rámec Evropy a stane se pojmem celosvětovým. Do takovýchto dálek jsem v roce 1992 rozhodně neviděl. Jisté zkušenosti jsem však měl, vždyť se kovová bižuterie z naší produkce vyvážela do celého světa už více než jedno století.
Výroba mincí v Jablonci se pokládala za opravdu velký nápad. Jak se ale velké nápady rodí. Velké nápady se málokdy zrodí na nějakých poradách nebo zasedáních. Tam většinou někdo povídá, někdo by měl poslouchat, pokud nespí, nebo nemyslí na něco úplně jiného.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 1/2012.

ZE SVĚTA KOVOVÝCH ZNÁMEK (40)
Dodatky a doplňky

Seriál Ze světa kovových známek dovršil tímto pokračováním již 40 dílů. Za dobu od uveřejnění úvodní části v časopise Mince a bankovky číslo 4/2010 došlo k objevům řady pozoruhodných známek z oblastí již v seriálu popsaných. Jako doplněk některých dílů zde uveďme zajímavé neznámé či opomenuté účelové známky.

3. díl zaměřený na spolkové známky, (M&B 3/2011), možno doplnit ražbou, kterou v Prachaticích vydal c. k. privilegovaný sbor ostrostřelců. Rubní legenda ukazuje, že šlo patrně o speciální známku pro členy spolkové hudby (obr. 1).

K 5. pokračování, jež bylo věnováno v ý tahov ým známkám, (M&B 1/2012), nutno doplnit známku tehdy neuvedeného zhotovitele v ý tahov ých známek. V nabídkovém katalogu ražebny W. Fischer z Karových Varů – Rybářů je vyobrazeno také několik účelových známek jako ukázka produkce závodu z této oblasti drobné plastiky. Jednou z nich je výtahová známka bez uvedené provenience pro Haus Rheinland (obr. 2). Dům s názvem Rheinland nebyl v Karlových Varech ani jinde v Čechách nalezen. Označení účelu známky AUFZUGMARKE není u nás známé na žádné známce, vyskytuje se pouze na německých a rakouských známkách.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 6/2017.