Zlato 1831.46 $/Oz
Stříbro 24.27 $/Oz
Platina 1033.18 $/Oz
Paládium 2112.13 $/Oz
UPOZORNĚNÍ: Vážení klienti, informace k distribuci 1 Kg stříbrné mince ČNB neleznete na stránce 10 000 Kč.
Zlato Aukce

AUKCE #04123 - 200 Kč První veřejný let Jana Kašpara

AUKCE

Číslo aukce: #  04123  
Zahájení aukce: 09.06.2014  
Aukce končí:
 
23.06.2014
 
 
Vyvolávací cena: 600,00 Kč  
Dosažená cena: 603,00 Kč
(Nick13535)

 
Cílová cena (kup teď):
 
800,00 Kč
 
 
Minimální příhoz : 1,00 Kč  
Minimální nabídka : 604,00 Kč  
Příhozů: 3  
   


TATO AUKCE JE UKONČENA!



POPIS

Pamětní stříbrná mince v hodnotě 200 Kč
Autor: MgA. Josef Šafařík
Ražba: Česká mincovna a.s.
Emitent: Česká národní banka - ČNB

průměr: 31 mm
hmotnost: 13 g
ryzost: 925/1000 Ag 75/1000 Cu
hrana proof: hladká, s vlysem ““ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA * Ag 0,925 * 13 g *““
hrana b.k.: vroubkovaná
limitní náklad: 50.000 ks
limit provedení proof: 11 600 ks
limit provedení b.k.: 7 800 ks
emise: 27.4.2011


STAV

Provedení proof.

VÍTE, ŽE:

Postarejte se o svou sbírku mincí a vyberte si z naší nabídky váhy, lupy, pinzety a další sběratelské potřeby. Podívejte se na naši nabídku a pečujte o své mince.

PŘÍHOZY V AUKCI #04123

Zákazník Zadání limitu Dosažená cena
Nick13535 23.06.2014 603,00 Kč
Nick21222 23.06.2014 603,00 Kč
Nick21222 09.06.2014 601,00 Kč


STARŠÍ DRAŽBY TÉTO POLOŽKY

# Ukončena  Vyvolávací cena Dosažená cena
8805  24.11.2019  200,00 Kč 551,00 Kč
8355  19.05.2019  200,00 Kč 432,00 Kč
8210  10.03.2019  700,00 Kč 701,00 Kč
8148  16.01.2019  700,00 Kč 800,00 Kč
8114  18.12.2018  680,00 Kč 810,00 Kč
7814  15.04.2018  690,00 Kč 902,00 Kč
7756  04.03.2018  690,00 Kč 700,00 Kč
6097  23.05.2016  700,00 Kč 701,00 Kč
6065  09.05.2016  700,00 Kč 701,00 Kč
6027  25.04.2016  700,00 Kč 701,00 Kč
5893  14.03.2016  700,00 Kč 750,00 Kč
5787  01.02.2016  700,00 Kč 705,00 Kč
5566  23.11.2015  700,00 Kč 702,00 Kč
5551  09.11.2015  700,00 Kč 701,00 Kč
5457  12.10.2015  700,00 Kč 701,00 Kč
5389  28.09.2015  700,00 Kč 800,00 Kč
5040  22.06.2015  600,00 Kč 850,00 Kč
4779  13.04.2015  690,00 Kč 691,00 Kč
4620  16.02.2015  700,00 Kč 701,00 Kč
4330  13.10.2014  500,00 Kč 602,00 Kč
4155  07.07.2014  600,00 Kč 606,00 Kč
4123  23.06.2014  600,00 Kč 603,00 Kč
4079  09.06.2014  600,00 Kč 750,00 Kč
4002  12.05.2014  500,00 Kč 700,00 Kč
3947  28.04.2014  500,00 Kč 515,00 Kč




ČASTO HLEDÁTE
mince a medaile z oblasti, která vás osobně zajímá. Možná vaši pozornost zaujmou právě tato témata:

Fortuna 1 Oz
ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Získáte exkluzivně pouze u nás.

Svatý Václav Český patron na moderních ražbách
Odkaz nejznámějšího českého světce a zemského patrona svatého Václava byl po staletí vděčným tématem tvůrců mincí.

A tradice rozhodně nekončí ani v moderní době: díky volnému konkurenčnímu prostředí je legendární kníže na ražbách zobrazován častěji než kdykoliv předtím. Připomeňme si některé z nich.

Změna politického systému v roce 1989 byla začátkem nové éry české mincovní a medailérské tvorby. Tři roky po takzvané Sametové revoluci vzniká Česká mincovna, která navázala na mincovnu v Kremnici. V roce 2011 se na českém numizmatickém trhu objevil další silný hráč - Pražská mincovna. Ani jeden z producentů nevynechává možnost připomenout českého světce na výročních či mimořádných ražbách. K zajímavým a dějepisně poučným počinům patří repliky historických mincí se svatým Václavem. Tou je i tolar, jehož originál začal razit olomoucký biskup František kardinál Dietrichstein. Mocný církevní hodnostář totiž v roce 1608 získal od císaře Rudolfa II. mincovní privilegium. Tím bylo olomouckým biskupům navráceno právo, které garantovaly už listiny z jedenáctého století. Na lícní straně tolarové mince je zobrazena postava legendárního českého patrona se štítem a korouhví. Rub zdobí tři Dietrichsteinovy znaky rozbíhající se od středu v úhlech po sto dvaceti stupních. Stříbrná replika navíc obsahuje letopočet 2004 a značku mincovny.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 4/2013



LIBROVÁ BANKOVKA Předchůdce slavné mince
Roku 1694 založil anglický král Vilém III. nový bankovní ústav The Governor and Company of Bank of England, později zkrácený na Bank of England.

Hlavní úlohou této instituce bylo především zajištění finančních prostředků na vedení války proti Francii.

Záhy po svém vzniku začala banka emitovat směnky za uložené vklady podobné těm, které upisovali zlatníci. Směnky byly zprvu psány ručně na bankovní papír signované úředníkem. Později se pak přešlo na tištěné bankovky. Roku 1696 bylo rozhodnuto nevydávat bankovky nižší než 50 £ díky čemuž se využívaly především zámožní měšťané, šlechtici a obchodní společnosti. V průběhu 18. století banka postupně přešla na bankovky ve formě tiskopisů, kdy první číslice byla tištěna a další se již dopisovaly ručně. Zprvu se vydávaly hodnoty od 20 do 100 liber. V roce 1759 ale nedostatek zlata zapříčiněný sedmiletou válkou donutil banku po prvé vydat bankovku po 10 £. Roku 1793 si poté válka proti revoluční Francii vynutila nový nominál po 5 £. V první polovině 19. století prudce vzrostl státní dluh. Zatímco v roce 1700 činilo zadlužení 1,2 milionu liber, tak koncem napoleonských válek se vyšplhalo až na 850 milionu liber. Následkem toho došlo k omezení plateb v bankovkách ve zlatě, které trvalo až do roku 1821. Jako kompenzace nedostatku drobných mincí začala poté banka od roku 1797 emitovat 1 a 2 librové bankovky.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 3/2017.

FIXACE CENY
Cena zlata se neustále mění. Okamžik její fixace je proto důležitý. Chcete-li zakoupit investiční zlato za cenu, která vám vyhovuje, dřív než se změní, proveďte úhradu vaší objednávky obratem. Tím dosáhnete okamžité fixace. Minulá výhodná cena samozřejmě nemůže být dodatečně fixována v nočních hodinách, mimo pracovní dobu obchodníků nebo ve svátky, kdy obchody se zlatem neprobíhají.
ZLATÉ MINCE ZARUČUJÍ ANONYMITU VLASTNICTVÍ
Technologie ražby investičních mincí nedovoluje jejich označení sériovými čísly. Mince jsou proto anonymní a poskytují svému majiteli větší soukromí při nakládání s nimi. Tato výhodná vlastnost však může být na přítěž v situaci, kdy potřebujete prokázat vlastnictví zlatých mincí. Například v případě jejich zcizení.
ZLATO.
Zlato. Latinsky Aurum. Pro jednoho chemický prvek, pro jiného talisman pro štěstí, pro jiné koncentrované jmění. Zlato ovlivňovalo osudy lidí a národů, obchod a vývoj peněžního systému od biblických dob, bylo symbolem moci, vzbuzovalo vášně. Příběh posedlosti zlatem začíná magickou, náboženskou a uměleckou rolí zlata, pokračuje ražením mincí a přeměnou na peníze, vrcholí zlatým standardem. Dnes žijeme v době, kdy mnozí přezíravě tvrdí, že zlata se nenají. Není větší omyl. Protože pokud zase přijde doba, kdy bude nedostatek svobody nebo jídla, pak zlato bude jediná měna, která vám je zajistí...
LONDON FIX
Aktuální světová cena zlata na trhu, tzv. London fix je vyhlašována dvakrát denně nejvýznamnějšími obchodníky se zlatem. Touto cenou se řídí obchody o objemu min. 1000 Oz. Fyzicky alokované zlato ve formě zlatých investičních mincí nebo uzančních zlatých slitků se prodává za cenu mírně vyšší. Náklady na zpracování zlata do podoby investičních mincí a jejich distribuce tvoří navýšení prodejní ceny investiční mince vůči ceně zlata. Toto navýšení zvané premium je různé podle velikosti mincí, které kupujete.
I Mám rád ZLATÉ MINCE .CZ
www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2022 Zlaté mince - Numismatika. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů a fotografií je bez písemného souhlasu zakázáno.