Zlato 1793.22 $/Oz
Stříbro 24.35 $/Oz
Platina 1065.92 $/Oz
Paládium 2030.50 $/Oz
UPOZORNĚNÍ: Vážení klienti, vzhledem k extrémní poptávce po veškerém nabízeném zboží a vytíženosti oddělení expedice, může dojít k mírnému prodloužení termínu dodání zboží. Děkujeme za pochopení.

AUKCE #03939 - 200 Kč Vstup do schengenského prostoru

Číslo aukce: #  03939
Zahájení aukce: 14.04.2014

28.04.2014

Vyvolávací cena: 400,00 Kč
Dosažená cena: 421,00 Kč
(Nick49792)

600,00 Kč

Minimální příhoz : 1,00 Kč
Minimální nabídka : 422,00 Kč
Příhozů: 7

Pamětní stříbrná mince v hodnotě 200 Kč
Autor: Zbyněk Fojtů

průměr: 31 mm, síla: 2.3 mm
hmotnost: 13 g
limit provedení proof: 16000 ks
limit provedení b.k.: 9800 ks

Investiční mince ražená ze zlata tradiční ryzosti. Britannia je anglická investiční zlatá mince s ryzosti 916/1000. Britská mince s motivem Británie je u nás méně známá. Investujte chytře a nakupte si investiční zlaté mince z naší nabídky.

PŘÍHOZY V AUKCI #03939

Zákazník Zadání limitu Dosažená cena
Nick49792 28.04.2014 421,00 Kč
Nick13535 28.04.2014 420,00 Kč
Nick49792 28.04.2014 420,00 Kč
Nick49792 28.04.2014 413,00 Kč
Nick49792 28.04.2014 412,00 Kč
Nick1666 28.04.2014 411,00 Kč
Nick1666 28.04.2014 402,00 Kč

# Ukončena  Vyvolávací cena Dosažená cena
9038  18.02.2021  390,00 Kč 480,00 Kč
8766  17.11.2019  200,00 Kč 531,00 Kč
8613  13.10.2019  290,00 Kč 399,00 Kč
8324  12.05.2019  200,00 Kč 527,00 Kč
8180  17.02.2019  550,00 Kč 551,00 Kč
8054  04.11.2018  550,00 Kč 551,00 Kč
7926  10.06.2018  550,00 Kč 551,00 Kč
7858  29.04.2018  550,00 Kč 551,00 Kč
7666  21.01.2018  520,00 Kč 523,00 Kč
7212  08.05.2017  550,00 Kč 551,00 Kč
6730  15.01.2017  550,00 Kč 553,00 Kč
6513  20.11.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
6340  25.09.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
6223  19.07.2016  550,00 Kč 552,00 Kč
6047  09.05.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
5944  28.03.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
5880  01.03.2016  550,00 Kč 650,00 Kč
5833  15.02.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
5798  01.02.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
5725  18.01.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
5326  31.08.2015  550,00 Kč 600,00 Kč
5254  17.08.2015  550,00 Kč 551,00 Kč
5167  20.07.2015  500,00 Kč 501,00 Kč
5082  06.07.2015  550,00 Kč 554,00 Kč
4371  10.11.2014  550,00 Kč 558,00 Kč
4197  21.07.2014  700,00 Kč 710,00 Kč
4070  09.06.2014  400,00 Kč 403,00 Kč
3939  28.04.2014  400,00 Kč 421,00 Kč
319  10.01.2011  415,00 Kč 465,00 Kč

Fortuna 1 Oz

NÁMĚTOVÁ NOTAFILIE (7) Hory na bankovkách
Vedle významných osobností se na bankovkách ponejvíce setkáváme s přírodními motivy.

V předchozích dílech jsme probrali už nespočet osobností. Od politiků, vědců, umělců až po křesťanské světce. Velice vděčným námětem jsou i významné hory. Tento fenomén se nevyhl ani našim bankovkám. Už na československé pětitisícikoruně z roku 1920 můžeme spatřit památnou horu Říp. Na kterých dalších papírových platidlech nalezneme slavné hory, se podíváme na následujících stránkách.

Mount Everest
Mount Everest neboli Čomolungma (Matka hor) se nachází v pohoří Himaláje na pomezí Čínské provincie Tibet a Nepálu. Se svými 8848 m n. m je nejvyšší horou světa. Název získala na památku slavného britského geodeta George Everesta, který se v 19. století zasloužil o její průzkum. Až do roku 1852 nesla označení Peak XV. Jen málo kdo ví, že Mount Everest je sice nejvyšší, ale na Zemi i přesto existují hory ještě vyšší. Pakliže bychom totiž výšku neměřili od hladiny moře, ale od úpatí až po samotný vrchol, předstihla by Mount Everest havajská sopka Mauna Kea, která se tyčí do výše 4205 m n. m. Pokud k ní připočítáme výšku od úpatí, které se nachází na mořském dně, zjistíme, že Mauna Kea je vysoká více než 10 058 m.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 4/2017.

Zelené peníze 2012 Zvláštní ražby anglických panovníků
Už po šestapadesáté královna Alžběta II. stala hlavní postavou speciálního obřadu (jen čtyřikrát vynechala).

5. dubna tohoto roku rozdávala v Yorku starším poddaným takzvané Maundy money. Jedná se o velikonoční tradici (Maundy Thursday = Zelený čtvrtek), o níž jsou dochované záznamy už od dob krále Davida I. (1272–1307).

Kdysi na tuto slavnost vysílali králové (a královny) pouze své prostředníky. Panovník se tohoto ceremoniálu pravidelně zúčastňuje až od roku 1931, kdy Jiří V. položil základ této novodobé tradice a peníze distribuoval sám. Ovšem speciální mince pro tuto příležitost nechal razit už Karel II. (1660–1685). Tehdy nebyly mince ještě datovány. Od roku 1670 se mince příliš nezměnily.
Mince

Tradice ukládá panovníkovi, aby vždy na velikonoční čtvrtek rozdal potřebným starým občanům, které vybere a doporučí klér, zvláštní obnos peněz. Jednalo se vždy o váček se čtyřmi stříbrnými mincemi ( jejichž kupní síla se přirozeně časem měnila).

1 penny 0,5 g/11 mm
2 pence 0,9 g/13 mm
3 pence 1,4 g/16 mm
4 pence 1,9 g/18 mm

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 3/2012