Zlato 1748.92 $/Oz
Stříbro 22.41 $/Oz
Platina 989.61 $/Oz
Paládium 1981.16 $/Oz

AUKCE #06730 - 200 Kč Vstup do schengenského prostoru

Číslo aukce: #  06730
Zahájení aukce: 02.01.2017

15.01.2017

Vyvolávací cena: 550,00 Kč
Dosažená cena: 553,00 Kč
(Nick41055)

650,00 Kč

Minimální příhoz : 1,00 Kč
Minimální nabídka : 554,00 Kč
Příhozů: 3

Pamětní stříbrná mince v hodnotě 200 Kč
Autor: Zbyněk Fojtů

průměr: 31 mm, síla: 2.3 mm
hmotnost: 13 g
limit provedení proof: 16000 ks
limit provedení b.k.: 9800 ks

Máte v práci kolegu, kterého chcete potěšit originálním dárkem? Každý den se vídáte v práci. Trávíte spolu podstatnou část pracovního týdne. Sdílíte společně své trable a úspěchy. Dobrý vztah je nezbytností. V průběhu celého roku se najde mnoho příležitostí dát kolegovi dárek.

PŘÍHOZY V AUKCI #06730

Zákazník Zadání limitu Dosažená cena
Nick41055 15.01.2017 553,00 Kč
Nick66 14.01.2017 552,00 Kč
Nick41055 09.01.2017 551,00 Kč

# Ukončena  Vyvolávací cena Dosažená cena
9038  18.02.2021  390,00 Kč 480,00 Kč
8766  17.11.2019  200,00 Kč 531,00 Kč
8613  13.10.2019  290,00 Kč 399,00 Kč
8324  12.05.2019  200,00 Kč 527,00 Kč
8180  17.02.2019  550,00 Kč 551,00 Kč
8054  04.11.2018  550,00 Kč 551,00 Kč
7926  10.06.2018  550,00 Kč 551,00 Kč
7858  29.04.2018  550,00 Kč 551,00 Kč
7666  21.01.2018  520,00 Kč 523,00 Kč
7212  08.05.2017  550,00 Kč 551,00 Kč
6730  15.01.2017  550,00 Kč 553,00 Kč
6513  20.11.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
6340  25.09.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
6223  19.07.2016  550,00 Kč 552,00 Kč
6047  09.05.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
5944  28.03.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
5880  01.03.2016  550,00 Kč 650,00 Kč
5833  15.02.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
5798  01.02.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
5725  18.01.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
5326  31.08.2015  550,00 Kč 600,00 Kč
5254  17.08.2015  550,00 Kč 551,00 Kč
5167  20.07.2015  500,00 Kč 501,00 Kč
5082  06.07.2015  550,00 Kč 554,00 Kč
4371  10.11.2014  550,00 Kč 558,00 Kč
4197  21.07.2014  700,00 Kč 710,00 Kč
4070  09.06.2014  400,00 Kč 403,00 Kč
3939  28.04.2014  400,00 Kč 421,00 Kč
319  10.01.2011  415,00 Kč 465,00 Kč

HRAD BOUZOV Zlatá mince 5000 Kč 2017 I
Třetí zlatou mincí nominální hodnoty 5000 Kč z cyklu Hrady České republiky je mince Hrad Bouzov, kterou vydala Česká národní banka 30. května 2017 na základě vyhlášky č. 119/2017 Sb.

Bouzov byl původně gotický Hrad bergfritového typu, tedy stavba se štíhlou útočnou věží. Postaven byl na přelomu 13. a 14. století a prvními doloženými majiteli byli pánové z Búzova. V následujících staletích opakovaně měnil majitele a také svou podobu. Vybudován byl obytný kamenný palác, předhradní prostor obehnaný příkopem a poté i souvislá hradba, která posílila obranyschopnost hradu. Po požáru v 16. století zůstal přechodně neobydlen a v 17. století byl využíván jako pevnost a vězení. V roce 1696 byl hrad prodán Řádu německých rytířů, který ho nechal zchátrat. Až v letech 1895– 1910 byl hrad rozsáhle přestavěn do dnešní romantické podoby z prostředků velmistra Řádu arcivévody Evžena Habsburského. Některé stavby byly zbořeny a nahrazeny novými, jiné byly citlivě opraveny a prolíná se tak v nichněkolik stavebních slohů v čele s gotikou a renesancí. V roce 1939 byl hrad zabaven nacisty a sloužil jako skladiště konfiskátů, až v roce 1945 přešel do vlastnictví československého, nyní českého státu.

Medaile nejsou peníze, varovala Česká národní banka.
Česká národní banka zaostřila na medaile s miniaturou tisícikorunové bankovky.

Praha - Varuje veřejnost, že nejde o platné mince s nominální hodnotou 1 000 korun a zároveň vyzve společnost HMK GmbH, aby medaile upravila, nebo ukončila propagační akci.

Medaile společnost nabízí za 199 korun a při rychlém objednání k ní slibuje poslat ještě hodinky. Na jiných internetových stránkách však mincovní obchod nabízí pozlacené medaile za cenu 1055 korun.

Medaile má na jedné straně vyražen název státu "Česká republika", na druhé straně text "tisíc korun českých". Spojení těchto dvou motivů může podle centrální banky mást lidi, kteří si ji koupí, protože ji mohou považovat za platnou pamětní minci vydávanou ČNB.

"Medaile vydané soukromým subjektem v žádném případě nesmí obsahovat jakékoliv označení používající název české peněžní jednotky," uvedl mluvčí České národní banky Marek Petruš.

Banka uvedla, že pokud by byla medaile zneužita v peněžním oběhu a poškozená strana by ji přijala v dobré víře, že se jedná o zákonné platidlo, mohlo by se na jednání firmy HMK GmbH nahlížet jako na napomáhání k trestnému činu podvodu.

MONITOR CENY ZLATA. EUR/OZ.