Zlato 1748.92 $/Oz
Stříbro 22.41 $/Oz
Platina 989.61 $/Oz
Paládium 1981.16 $/Oz

AUKCE #07212 - 200 Kč Vstup do schengenského prostoru

Číslo aukce: #  07212
Zahájení aukce: 24.04.2017

08.05.2017

Vyvolávací cena: 550,00 Kč
Dosažená cena: 551,00 Kč
(N82906741)

650,00 Kč

Minimální příhoz : 1,00 Kč
Minimální nabídka : 552,00 Kč

Pamětní stříbrná mince v hodnotě 200 Kč
Autor: Zbyněk Fojtů

průměr: 31 mm, síla: 2.3 mm
hmotnost: 13 g
limit provedení proof: 16000 ks
limit provedení b.k.: 9800 ks

Mince předních evropských zemí ze zlata a stříbra. Prohlédněte si výběr nejzajímavějších titulů Evropské unie. Zahraniční zlaté a stříbrné mince jsou vhodnou formou investice a u sběratelů jsou velmi oblíbené. Vyberte si z naší nabídky zahraničních mincí.

PŘÍHOZY V AUKCI #07212

Zákazník Zadání limitu Dosažená cena
N82906741 04.05.2017 551,00 Kč

# Ukončena  Vyvolávací cena Dosažená cena
9038  18.02.2021  390,00 Kč 480,00 Kč
8766  17.11.2019  200,00 Kč 531,00 Kč
8613  13.10.2019  290,00 Kč 399,00 Kč
8324  12.05.2019  200,00 Kč 527,00 Kč
8180  17.02.2019  550,00 Kč 551,00 Kč
8054  04.11.2018  550,00 Kč 551,00 Kč
7926  10.06.2018  550,00 Kč 551,00 Kč
7858  29.04.2018  550,00 Kč 551,00 Kč
7666  21.01.2018  520,00 Kč 523,00 Kč
7212  08.05.2017  550,00 Kč 551,00 Kč
6730  15.01.2017  550,00 Kč 553,00 Kč
6513  20.11.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
6340  25.09.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
6223  19.07.2016  550,00 Kč 552,00 Kč
6047  09.05.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
5944  28.03.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
5880  01.03.2016  550,00 Kč 650,00 Kč
5833  15.02.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
5798  01.02.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
5725  18.01.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
5326  31.08.2015  550,00 Kč 600,00 Kč
5254  17.08.2015  550,00 Kč 551,00 Kč
5167  20.07.2015  500,00 Kč 501,00 Kč
5082  06.07.2015  550,00 Kč 554,00 Kč
4371  10.11.2014  550,00 Kč 558,00 Kč
4197  21.07.2014  700,00 Kč 710,00 Kč
4070  09.06.2014  400,00 Kč 403,00 Kč
3939  28.04.2014  400,00 Kč 421,00 Kč
319  10.01.2011  415,00 Kč 465,00 Kč

Medaile nejsou peníze, varovala Česká národní banka.
Česká národní banka zaostřila na medaile s miniaturou tisícikorunové bankovky.

Praha - Varuje veřejnost, že nejde o platné mince s nominální hodnotou 1 000 korun a zároveň vyzve společnost HMK GmbH, aby medaile upravila, nebo ukončila propagační akci.

Medaile společnost nabízí za 199 korun a při rychlém objednání k ní slibuje poslat ještě hodinky. Na jiných internetových stránkách však mincovní obchod nabízí pozlacené medaile za cenu 1055 korun.

Medaile má na jedné straně vyražen název státu "Česká republika", na druhé straně text "tisíc korun českých". Spojení těchto dvou motivů může podle centrální banky mást lidi, kteří si ji koupí, protože ji mohou považovat za platnou pamětní minci vydávanou ČNB.

"Medaile vydané soukromým subjektem v žádném případě nesmí obsahovat jakékoliv označení používající název české peněžní jednotky," uvedl mluvčí České národní banky Marek Petruš.

Banka uvedla, že pokud by byla medaile zneužita v peněžním oběhu a poškozená strana by ji přijala v dobré víře, že se jedná o zákonné platidlo, mohlo by se na jednání firmy HMK GmbH nahlížet jako na napomáhání k trestnému činu podvodu.

HOLDOVÁNÍ HABSBURKŮ (1) v provinciích Rakouského Nizozemí v 18. století (Karel VI. – František II.)
V minulých číslech M&B jsme se seznámili s nejdůležitějšími historickými událostmi, které úzce souvisely se vznikem tzv. Rakouského Nizozemí.

Kromě toho byly představeny oficiální inaugurační a holdovací ražby vládnoucích habsburských panovníků v provinciích Brabant a Flandry.

Jednalo se medaile a žetony císaře Karla VI., jeho dcery Marie Terezie a jejích synů z dynastie habsbursko-lotrinské – císařů Josefa II. a Leopolda II. Přehled oficiálních ražeb uzavřely medaile a žetony Leopoldova syna, císaře Františka II. Již v loňském roce jsme se na stránkách časopisu M&B seznámili s historií a pamětními ražbami starobylého města a provincie Namur.1 Další část tohoto pojednání opět přináší přehled zajímavých pamětních ražeb, které připomínají, jak v průběhu 18. století některé provincie a města v Rakouském Nizozemí vzdávala hold habsburským panovníkům. Než se ale začneme plně zabývat zmíněným tématem, vrátíme se ještě krátce téměř na samý začátek vstupu Habsburků do historie nizozemských provincií a to prostřednictvím několika pozoruhodných a krásných ražeb připomínajících sňatek devatenáctiletého habsburského arcivévody Maximiliana (pozdější římský král a císař Maximilián I.) s Marií, dcerou Karla Smělého2 a dědičkou Burgundska.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 4/2016.