Zlato 1792.44 $/Oz
Stříbro 24.36 $/Oz
Platina 1063.78 $/Oz
Paládium 2032.50 $/Oz
UPOZORNĚNÍ: Vážení klienti, vzhledem k extrémní poptávce po veškerém nabízeném zboží a vytíženosti oddělení expedice, může dojít k mírnému prodloužení termínu dodání zboží. Děkujeme za pochopení.
Zlato Aukce

AUKCE #08054 - 200 Kč Vstup do schengenského prostoru

AUKCE

Číslo aukce: #  08054  
Zahájení aukce: 22.10.2018  
Aukce končí:
 
04.11.2018
 
 
Vyvolávací cena: 550,00 Kč  
Dosažená cena: 551,00 Kč
(Nick6778)

 
Cílová cena (kup teď):
 
650,00 Kč
 
 
Minimální příhoz : 1,00 Kč  
Minimální nabídka : 552,00 Kč  
Příhozů: 1  
   


TATO AUKCE JE UKONČENA!



POPIS

Pamětní stříbrná mince v hodnotě 200 Kč
Autor: Zbyněk Fojtů
Ražba: Česká mincovna a.s.
Emitent: Česká národní banka - ČNB

průměr: 31 mm, síla: 2.3 mm
hmotnost: 13 g
ryzost: 900/1000 Ag 100/1000 Cu
hrana proof: hladká, s vlysem ““ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA * Ag 0,900 * 13 g *““
hrana b.k.: vroubkovaná
limit provedení proof: 16000 ks
limit provedení b.k.: 9800 ks


STAV

provedení Proof

VÍTE, ŽE:

Dejte své mamince najevo jak je pro vás na světě jedinečná. Vychovala vás. Stála při vás v dobrém i zlém. Nikdy vás nepřestala mít ráda. Vždy se o vás starala. Teď je na čase, aby se někdo postaral o ni. Originální dárek pro maminku. Skvělá příležitost, jak jí vyjádřit vděk a lásku. Oceňte svoji maminku dárkem, za to co pro vás v životě udělala.

PŘÍHOZY V AUKCI #08054

Zákazník Zadání limitu Dosažená cena
Nick6778 25.10.2018 551,00 Kč


STARŠÍ DRAŽBY TÉTO POLOŽKY

# Ukončena  Vyvolávací cena Dosažená cena
9038  18.02.2021  390,00 Kč 480,00 Kč
8766  17.11.2019  200,00 Kč 531,00 Kč
8613  13.10.2019  290,00 Kč 399,00 Kč
8324  12.05.2019  200,00 Kč 527,00 Kč
8180  17.02.2019  550,00 Kč 551,00 Kč
8054  04.11.2018  550,00 Kč 551,00 Kč
7926  10.06.2018  550,00 Kč 551,00 Kč
7858  29.04.2018  550,00 Kč 551,00 Kč
7666  21.01.2018  520,00 Kč 523,00 Kč
7212  08.05.2017  550,00 Kč 551,00 Kč
6730  15.01.2017  550,00 Kč 553,00 Kč
6513  20.11.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
6340  25.09.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
6223  19.07.2016  550,00 Kč 552,00 Kč
6047  09.05.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
5944  28.03.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
5880  01.03.2016  550,00 Kč 650,00 Kč
5833  15.02.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
5798  01.02.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
5725  18.01.2016  550,00 Kč 551,00 Kč
5326  31.08.2015  550,00 Kč 600,00 Kč
5254  17.08.2015  550,00 Kč 551,00 Kč
5167  20.07.2015  500,00 Kč 501,00 Kč
5082  06.07.2015  550,00 Kč 554,00 Kč
4371  10.11.2014  550,00 Kč 558,00 Kč
4197  21.07.2014  700,00 Kč 710,00 Kč
4070  09.06.2014  400,00 Kč 403,00 Kč
3939  28.04.2014  400,00 Kč 421,00 Kč
319  10.01.2011  415,00 Kč 465,00 Kč




ČASTO HLEDÁTE
mince a medaile z oblasti, která vás osobně zajímá. Možná vaši pozornost zaujmou právě tato témata:

zlato stříbro
ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Získáte exkluzivně pouze u nás.

LIBROVÁ BANKOVKA Předchůdce slavné mince
Roku 1694 založil anglický král Vilém III. nový bankovní ústav The Governor and Company of Bank of England, později zkrácený na Bank of England.

Hlavní úlohou této instituce bylo především zajištění finančních prostředků na vedení války proti Francii.

Záhy po svém vzniku začala banka emitovat směnky za uložené vklady podobné těm, které upisovali zlatníci. Směnky byly zprvu psány ručně na bankovní papír signované úředníkem. Později se pak přešlo na tištěné bankovky. Roku 1696 bylo rozhodnuto nevydávat bankovky nižší než 50 £ díky čemuž se využívaly především zámožní měšťané, šlechtici a obchodní společnosti. V průběhu 18. století banka postupně přešla na bankovky ve formě tiskopisů, kdy první číslice byla tištěna a další se již dopisovaly ručně. Zprvu se vydávaly hodnoty od 20 do 100 liber. V roce 1759 ale nedostatek zlata zapříčiněný sedmiletou válkou donutil banku po prvé vydat bankovku po 10 £. Roku 1793 si poté válka proti revoluční Francii vynutila nový nominál po 5 £. V první polovině 19. století prudce vzrostl státní dluh. Zatímco v roce 1700 činilo zadlužení 1,2 milionu liber, tak koncem napoleonských válek se vyšplhalo až na 850 milionu liber. Následkem toho došlo k omezení plateb v bankovkách ve zlatě, které trvalo až do roku 1821. Jako kompenzace nedostatku drobných mincí začala poté banka od roku 1797 emitovat 1 a 2 librové bankovky.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 3/2017.



Buffala ano, Eagly ne
Americká mincovna letos nevydá žádné mince American Eagle ve špičkové kvalitě.



Tato mnoha sběrateli oblíbená mince letos nebude vydána ani ve stříbře, ani ve zlatě, a to ani v menším provedení poloviny, čtvrtiny nebo desetiny unce. Vydávány nebudou ani platinové investiční mince American Eagle ( Bullion ).

O to překvapivější je potvrzení produkce nových mincí American Buffalo a to jak v provedení investiční mince, tak i jako sběratelské mince v provedení špičková kvalita a to v omezeném nákladu. Obě varianty budou uvedeny na trh v říjnu 2009.

S omezením produkce mincí pro sběratelský trh v mincovně USA souvisí i dlouhodobý nedostatek zlatých střížků z nichž mincovna mince razí. Omezení dodávek se přímo podepisuje na schopnosti mincovny uspokojit poptávku sběratelů. Přednost proto dostala ražba investičních mincí.

INVESTIČNÍ ZLATO NENÍ ZATÍŽENO DANÍ Z PŘIDANÉ HODNOTY
Tento fakt dělá z investičního zlata naprosto jedinečnou komoditu. Zlato jsou tak jediné reálné aktiva, osvobozené od daně. Své finanční prostředky proto můžete převést na investiční zlato bez daňové penalizace. Pro zlato je to obrovská přednost. Proto lidé investují do zlata raději než do stříbra, diamantů, starožitností, umění, obrazů nebo nemovitostí. Ty všechno jsou zatíženy DPH ve výši 21 procent.
SVATOVÁCLAVSKÁ KORUNA S DPH NEBO BEZ?
Svatováclavská koruna je stejně jako mnoho uměleckých předmětů vyrobena ze zlata vysoké ryzosti, splňující zákonné požadavky. Protože se však nejedná ani o platnou minci, ani o slitek z akreditované rafinérie, probíhal by její případný prodej s daní. Proto si pamatujte, že ne všechno zlato může být obchodováno legálně bez DPH.
LONDON FIX
Aktuální světová cena zlata na trhu, tzv. London fix je vyhlašována dvakrát denně nejvýznamnějšími obchodníky se zlatem. Touto cenou se řídí obchody o objemu min. 1000 Oz. Fyzicky alokované zlato ve formě zlatých investičních mincí nebo uzančních zlatých slitků se prodává za cenu mírně vyšší. Náklady na zpracování zlata do podoby investičních mincí a jejich distribuce tvoří navýšení prodejní ceny investiční mince vůči ceně zlata. Toto navýšení zvané premium je různé podle velikosti mincí, které kupujete.
SPOTOVÁ CENA. SPOT PRICE.
Spotová cena je tedy cena platná právě v ten okamžik, kdy ji věnujete svoji pozornost.
www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2021 Zlaté mince - Numismatika