AKTUÁLNĚ: Vykupujeme investiční zlato!

AUKCE #04619 - 200 Kč Zahájení výuky na pražské konzervatoři Proof

Číslo aukce: #  04619
Zahájení aukce: 02.02.2015

16.02.2015

Vyvolávací cena: 650,00 Kč
Dosažená cena: 656,00 Kč
(Nick55874)

950,00 Kč

Minimální příhoz : 1,00 Kč
Minimální nabídka : 657,00 Kč
Příhozů: 6

Pamětní stříbrná mince v hodnotě 200 Kč
Autor: Autor: MgA. Martin Dašek

průměr: 31 mm
hmotnost: 13 g
limit provedení proof: 11 500 ks
limit provedení b.k.: 7 800 ks
emise: 30.3.2011

Mince předních evropských zemí ze zlata a stříbra. Prohlédněte si výběr nejzajímavějších titulů San Marina. Zahraniční zlaté a stříbrné mince jsou vhodnou formou investice a u sběratelů jsou velmi oblíbené. Vyberte si z naší nabídky zahraničních mincí.

PŘÍHOZY V AUKCI #04619

Zákazník Zadání limitu Dosažená cena
Nick55874 14.02.2015 656,00 Kč
Nick31524 15.02.2015 656,00 Kč
Nick31524 15.02.2015 655,00 Kč
Nick31524 13.02.2015 653,00 Kč
jose13 12.02.2015 652,00 Kč
Nick55874 04.02.2015 651,00 Kč

# Ukončena  Vyvolávací cena Dosažená cena
8804  24.11.2019  200,00 Kč 451,00 Kč
8685  27.10.2019  200,00 Kč 411,00 Kč
8641  20.10.2019  550,00 Kč 551,00 Kč
8624  13.10.2019  200,00 Kč 428,00 Kč
8354  19.05.2019  200,00 Kč 430,00 Kč
8115  18.12.2018  550,00 Kč 650,00 Kč
8058  04.11.2018  550,00 Kč 551,00 Kč
7812  15.04.2018  550,00 Kč 551,00 Kč
7795  02.04.2018  550,00 Kč 551,00 Kč
6732  15.01.2017  650,00 Kč 651,00 Kč
6494  20.11.2016  650,00 Kč 651,00 Kč
6231  19.07.2016  650,00 Kč 651,00 Kč
6107  06.06.2016  650,00 Kč 651,00 Kč
5917  14.03.2016  650,00 Kč 651,00 Kč
5859  01.03.2016  650,00 Kč 651,00 Kč
5458  12.10.2015  650,00 Kč 651,00 Kč
5390  28.09.2015  650,00 Kč 652,00 Kč
5067  06.07.2015  400,00 Kč 501,00 Kč
5038  22.06.2015  550,00 Kč 554,00 Kč
4619  16.02.2015  650,00 Kč 656,00 Kč
4072  09.06.2014  500,00 Kč 750,00 Kč
3946  28.04.2014  500,00 Kč 501,00 Kč

Poklad z Duškovy ulice Výstava Muzea hlavního města Prahy
15. listopadu 2008 pracovali ve sklepě domu v Duškově ulici č. 20 v Praze tři ukrajinští dělníci. Při stavebních pracích narazili na zazděný poklad o obrovském objemu.

Nález ohlásili redaktorům TV NOVA a ti doporučili oznámit celou událost Policii České republiky, která okamžitě provedla ohledání místa a převzetí.

Nález obsahoval celkem 21 317 předmětů převážně ze stříbra, dále alpaky a obecných kovů o celkové váze 493 kilogramů.
Rozhodnutím Rady hlavního města Prahy získalo do svých sbírek tento soubor Muzeum hlavního města Prahy, které jeho část zpřístupnilo veřejnosti.
Datum ukrytí je možné určit poměrně spolehlivě už nyní, u pokladu se našly noviny datované do roku 1947. V otázce původního vlastníka se prozatím přiklání odborníci k názoru, že poklad zazdil majitel stříbrnické dílny. Tomu by nasvědčovala povaha materiálu, předměty se objevují ve velkých sériích (3417 f lakonků, 870 náramků atd.), jsou v různém stádiu rozpracovanosti (1784 půlek f lakonků atd.) anebo se jedná přímo o pracovní materiál v surovém stavu (slitky, pájecí pruty, klubka drátů, destičky atd.). Předměty také ukazují, jaké bylo v ybavení dobové dí lny. Na otázky proč, kam se majitel poděl a proč si poklad nikdy nev yzvedl, se ještě budou hledat odpovědi.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 3/2012.

Úvod do grošového období (11) Padělky, falza, kopie a poklady
Od okamžiku, kdy existují mince, existuje současně i snaha po jejich padělání. Z numismatického hlediska dnes rozlišujeme mincovní padělky a falza.

Zatímco padělek byl zhotoven za účelem obohacení výrobce uvedením padělku do oběhu ve funkci platidla a je tedy dobovým dokladem. nepoctivosti a padělatelství; numismatické falzum bylo zhotoveno v pozdější době a jeho určením je oklamat sběratele. Mincovní padělek je tedy cenným historickým dokumentem a pramenem, často cennějším než originál padělané mince (srov. např. měděné groše Václava IV.). Naproti tomu falzum je bezcenným produktem nepoctivého jednání.
Vedle padělků a falz existuje ještě třetí kategorie nepůvodních ražeb a jimi jsou kopie a napodobeniny. V případě pražských grošů byla během 20. století v ydána celá řada mincí, které se inspirovaly obrazem pražských grošů nebo pražské groše více či méně obrazově imitovaly. K takov ým kopiím patří např. pamětní kutnohorský groš ražený v období 1. Československé republiky, dále pamětní groše prodávané jako turistický suvenýr ve Vlašském dvoře v Kutné Hoře (hliníkové odražky si mohli návštěvníci sami v yrazit), of iciální ražby medailového charakteru nebo mince z řady replik středověkých mincí brněnské f irmy Antiquanova medailéra Petra Souška. Tyto repliky se zpravidla obrazem, značkou, často i kovem odlišují zřetelně od originálů. I přesto se ale poměrně často najdou poctiví prodejci, kteří neváhají kopii v ydávat za originál. Zvláště aukční servery jsou takových případů plné – viz také diskuse na sberatel.com.
Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 3/2012