AKTUÁLNĚ: Vykupujeme investiční zlato!

AUKCE #08624 - 200 Kč Zahájení výuky na pražské konzervatoři Proof

Číslo aukce: #  08624

Vyvolávací cena: 200,00 Kč
Dosažená cena: 428,00 Kč
(N40284366)

750,00 Kč

Minimální příhoz : 1,00 Kč
Minimální nabídka : 429,00 Kč
Příhozů: 17

Pamětní stříbrná mince v hodnotě 200 Kč
Autor: Autor: MgA. Martin Dašek

průměr: 31 mm
hmotnost: 13 g
limit provedení proof: 11 500 ks
limit provedení b.k.: 7 800 ks
emise: 30.3.2011

provedení proof

Mince předních evropských zemí ze zlata a stříbra. Prohlédněte si výběr nejzajímavějších titulů Nizozemí. Zahraniční zlaté a stříbrné mince jsou vhodnou formou investice a u sběratelů jsou velmi oblíbené. Vyberte si z naší nabídky zahraničních mincí.

PŘÍHOZY V AUKCI #08624

Zákazník Zadání limitu Dosažená cena
N40284366 13.10.2019 428,00 Kč
N30723208 13.10.2019 428,00 Kč
Honzík 12.10.2019 399,00 Kč
Nick82703 12.10.2019 387,00 Kč
Nick82703 11.10.2019 361,00 Kč
Honzík 12.10.2019 350,00 Kč
Honzík 12.10.2019 333,00 Kč
Honzík 12.10.2019 300,00 Kč
Honzík 12.10.2019 257,00 Kč
Honzík 12.10.2019 256,00 Kč
N37563723 11.10.2019 255,00 Kč
N37563723 11.10.2019 254,00 Kč
N37563723 11.10.2019 242,00 Kč
N37563723 11.10.2019 221,00 Kč
N37563723 11.10.2019 213,00 Kč
N37563723 11.10.2019 203,00 Kč
Nick44743 09.10.2019 201,00 Kč

# Ukončena  Vyvolávací cena Dosažená cena
8804  24.11.2019  200,00 Kč 451,00 Kč
8685  27.10.2019  200,00 Kč 411,00 Kč
8641  20.10.2019  550,00 Kč 551,00 Kč
8624  13.10.2019  200,00 Kč 428,00 Kč
8354  19.05.2019  200,00 Kč 430,00 Kč
8115  18.12.2018  550,00 Kč 650,00 Kč
8058  04.11.2018  550,00 Kč 551,00 Kč
7812  15.04.2018  550,00 Kč 551,00 Kč
7795  02.04.2018  550,00 Kč 551,00 Kč
6732  15.01.2017  650,00 Kč 651,00 Kč
6494  20.11.2016  650,00 Kč 651,00 Kč
6231  19.07.2016  650,00 Kč 651,00 Kč
6107  06.06.2016  650,00 Kč 651,00 Kč
5917  14.03.2016  650,00 Kč 651,00 Kč
5859  01.03.2016  650,00 Kč 651,00 Kč
5458  12.10.2015  650,00 Kč 651,00 Kč
5390  28.09.2015  650,00 Kč 652,00 Kč
5067  06.07.2015  400,00 Kč 501,00 Kč
5038  22.06.2015  550,00 Kč 554,00 Kč
4619  16.02.2015  650,00 Kč 656,00 Kč
4072  09.06.2014  500,00 Kč 750,00 Kč
3946  28.04.2014  500,00 Kč 501,00 Kč

NA CESTĚ PO BARMĚ Exotické bankovky v praxi
Katalogové znalosti mincí a bankovek jsou jistě mezi sběrateli vítány.

Čas od času ale máme to štěstí, že se s námi o své zážitky podělí skutečný cestovatel, který kromě detailů ochranných prvků a uměleckých výtvorů sleduje také běžný život exotické měny. Tak to bylo i v případě Jana Žejdla.

Barmskou měnu Kyat (čti: čat), (1MMK = 100 Pya), není možné směnit za hranicemi Barmy. Před cestou do Barmy se na tento fakt musí každý turista připravit. Bankomaty na výběr peněz jsou k dispozici jen ve velkých městech a rozhodně ne na každém rohu, proto je lepší mít s sebou dostatek peněz v eurech, anebo v amerických dolarech. Současná cena jednoho dolaru je zhruba 1300 kyatů a je možné najít banky nebo směnárny s výhodným kurzem, kde rozdíl mezi nákupem a prodejem dolaru je pouhých 5-10 kyatů. Dolarové bankovky nesmí být emitovány před rokem 2006 a musí být v perfektním stavu. Pouhé milimetrové natržení, nebo poškození vzniklé častým ohýbáním bývá důvodem k odmítnutí směny. Vyměněné kyaty však tato kritéria ani zdaleka nesplňují. Bankovka s nejvyšší hodnotou 10 000 kyatů (cca 200 Kč), vydaná teprve roku 2012, není příliš častá. Ve směnárně vám proto spíše vyplatí balík pětitisícovek, vydávaných od roku 2009.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 3/2016.

Nizozemsko Kolonie, kolonie a zase kolonie… (3)
Nizozemsko, někdy také mylně jako celek označováno za Holandsko, což je jen část nizozemského království (dále budu uvádět jen Nizozemsko, Nizozemci apod.), leží v severozápadní části evropského kontinentu.

Jedná se konstituční monarchii, která se zbavila Španělské nadvlády již v roce 1568 a udržela se do dnešních dob. Také tento malinký evropský stát měl chuť ze světových nalezišť utrhnout co největší díl a proto vysílal své koráby ke kolonizování nových světů. Vítejte v krátké ukázce vybraných nizozemských kolonií.

NIZOZEMSKÉ ANTILY

V samém úvodu tohoto dí lu se přesuneme do karibské oblasti. Souostrov ý Nizozemských Antil bylo objeveno na přelomu 15. a 16. století. V roce 1527 se ostrovy staly součástí španělských kolonií. Nizozemskem byly kolonizovány ve 30-40. letech 17. století. Rokem 1866 se stávají korunní nizozemskou kolonií a toto zůstalo až do roku 1948, kdy se změnil na název Nizozemské Antily. Tak zvaná Char ta Nizozemského království, vydána v roce 1954 povýšila tuto kolonii na plnohodnotnou autonomní zemi v rámci celého Nizozemského království.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 1/2013.