AUKCE #05721 - 200 Kč Založení Junáka

Číslo aukce: #  05721
Zahájení aukce: 22.12.2015

04.01.2016

Vyvolávací cena: 700,00 Kč
Dosažená cena: 700,00 Kč

800,00 Kč

Minimální příhoz : 1,00 Kč
Minimální nabídka : 700,00 Kč

Pamětní stříbrná mince v hodnotě 200 Kč
Autor: ak. soch. Zbyněk Fojtů

průměr: 31 mm
hmotnost: 13 g
limit provedení proof: 12 200 ks
limit provedení b.k.: 8 000 ks
emise: 11.4.2012

Obdarujte svou sestru tím správným dárkem. Bude z něj mít opravdu velkou radost a bude na něj vzpomínat. Vybrat dárek pro sestru není vždy jednoduché, i když je to člověk, kterého známe nejvíce. Chceme, aby pro něj byl dárek jedinečný. Dárek pro sestru by měl připomínat to, co jste společně prožili. Vyjádřit vazby, které vydrží do konce života.

PŘÍHOZY V AUKCI #05721

# Ukončena  Vyvolávací cena Dosažená cena
8813  24.11.2019  200,00 Kč 451,00 Kč
8689  27.10.2019  200,00 Kč 386,00 Kč
8628  13.10.2019  200,00 Kč 402,00 Kč
8165  17.02.2019  700,00 Kč 701,00 Kč
7693  04.02.2018  510,00 Kč 511,00 Kč
7126  23.04.2017  700,00 Kč 702,00 Kč
5963  11.04.2016  450,00 Kč 451,00 Kč
5860  01.03.2016  700,00 Kč 701,00 Kč
5555  23.11.2015  630,00 Kč 631,00 Kč
5351  14.09.2015  700,00 Kč 701,00 Kč
5258  17.08.2015  700,00 Kč 701,00 Kč
5116  20.07.2015  700,00 Kč 701,00 Kč
5002  22.06.2015  700,00 Kč 900,00 Kč
4923  25.05.2015  700,00 Kč 708,00 Kč
4892  11.05.2015  700,00 Kč 800,00 Kč
4336  13.10.2014  500,00 Kč 631,00 Kč
4200  21.07.2014  800,00 Kč 801,00 Kč
4074  09.06.2014  550,00 Kč 700,00 Kč
4023  26.05.2014  550,00 Kč 551,00 Kč
4008  12.05.2014  550,00 Kč 556,00 Kč
3954  28.04.2014  550,00 Kč 552,00 Kč
1613  25.06.2012  590,00 Kč 800,00 Kč

ZE SVĚTA KOVOVÝCH ZNÁMEK (40)
Dodatky a doplňky

Seriál Ze světa kovových známek dovršil tímto pokračováním již 40 dílů. Za dobu od uveřejnění úvodní části v časopise Mince a bankovky číslo 4/2010 došlo k objevům řady pozoruhodných známek z oblastí již v seriálu popsaných. Jako doplněk některých dílů zde uveďme zajímavé neznámé či opomenuté účelové známky.

3. díl zaměřený na spolkové známky, (M&B 3/2011), možno doplnit ražbou, kterou v Prachaticích vydal c. k. privilegovaný sbor ostrostřelců. Rubní legenda ukazuje, že šlo patrně o speciální známku pro členy spolkové hudby (obr. 1).

K 5. pokračování, jež bylo věnováno v ý tahov ým známkám, (M&B 1/2012), nutno doplnit známku tehdy neuvedeného zhotovitele v ý tahov ých známek. V nabídkovém katalogu ražebny W. Fischer z Karových Varů – Rybářů je vyobrazeno také několik účelových známek jako ukázka produkce závodu z této oblasti drobné plastiky. Jednou z nich je výtahová známka bez uvedené provenience pro Haus Rheinland (obr. 2). Dům s názvem Rheinland nebyl v Karlových Varech ani jinde v Čechách nalezen. Označení účelu známky AUFZUGMARKE není u nás známé na žádné známce, vyskytuje se pouze na německých a rakouských známkách.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 6/2017.

Izraelské muzeum
Nová izraelská zlatá investiční mince z řady Jeruzalém ze zlata

Řada zlatých investičních mincí Jeruzalém ze zlata v nominální hodnotě 20 NIS započala před pěti lety ražbou první mince s motivem Davidovy věže. Každoročně byla tato řada s motivy pamětihodností Jeruzaléma doplněna o další vydanou minci. (Viz: Jeruzalém ze zlata, M&B 6/2014).

Letos v květnu byla řada doplněna o další investiční minci s motivem Izraelského muzea v Jeruzalémě, které oslavilo padesáté výročí své existence. Předchůdcem muzea bylo Muzeum Becalel, založené roku 1912 vedle stejnojmenné školy výtvarných umění. Muzeum bylo později umístěno do budovy postavené roku 1929 na ulici Shmuel Ha-Nagid. Koncem padesátých let minulého století stávající budova již nevyhovovala instituci, která vedle stálých expozic židovského a izraelského umění měla sbírku 23 tisíc předmětů judaiky, tisíc obrazů a 13 tisíc grafik, sbírku 17 tisíc mincí, nemluvě o bohaté archeologické sbíce pocházející z vykopávek v Izraeli, Persii, Egyptě a v dalších zemích.