E-shop Aukce

AUKCE #04980 - 200 Kč Založení Sokola

AUKCE

Číslo aukce: #  04980  
Zahájení aukce: 25.05.2015  
Aukce končí:
 
08.06.2015
 
 
Vyvolávací cena: 700,00 Kč  
Dosažená cena: 720,00 Kč
(T600)

 
Cílová cena (kup teď):
 
800,00 Kč
 
 
Minimální příhoz : 1,00 Kč  
Minimální nabídka : 721,00 Kč  
Příhozů: 13  
   


TATO AUKCE JE UKONČENA!



POPIS

Pamětní stříbrná mince v hodnotě 200 Kč
Autor: Jaroslav Bejvl
Ražba: Česká mincovna a.s.
Emitent: Česká národní banka - ČNB

průměr: 31 mm
hmotnost: 13 g
ryzost: 925/1000 Ag 75/1000 Cu
hrana proof: hladká, s vlysem ““ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA * Ag 0,925 * 13 g *““
hrana b.k.: vroubkovaná
limitní náklad: 50.000 ks
limit provedení proof: 12 200 ks
limit provedení b.k.: 8 000 ks
emise: 22.2.2012


STAV

Provedení proof.

VÍTE, ŽE:

Postarejte se o svou sbírku mincí a vyberte si z naší nabídky váhy, lupy, pinzety a další sběratelské potřeby. Podívejte se na naši nabídku a pečujte o své mince.

PŘÍHOZY V AUKCI #04980

Zákazník Zadání limitu Dosažená cena
T600 08.06.2015 720,00 Kč
faraon394 08.06.2015 719,00 Kč
T600 08.06.2015 718,00 Kč
T600 07.06.2015 716,00 Kč
faraon394 06.06.2015 715,00 Kč
T600 07.06.2015 712,00 Kč
T600 05.06.2015 710,00 Kč
Nick98443 05.06.2015 710,00 Kč
T600 05.06.2015 706,00 Kč
T600 05.06.2015 705,00 Kč
T600 04.06.2015 703,00 Kč
PetrSt 02.06.2015 702,00 Kč
faraon394 29.05.2015 702,00 Kč


STARŠÍ DRAŽBY TÉTO POLOŽKY

# Ukončena  Vyvolávací cena Dosažená cena
8812  24.11.2019  200,00 Kč 500,00 Kč
8690  27.10.2019  200,00 Kč 420,00 Kč
8627  13.10.2019  200,00 Kč 402,00 Kč
8033  21.10.2018  700,00 Kč 800,00 Kč
7698  04.02.2018  680,00 Kč 681,00 Kč
7401  09.07.2017  700,00 Kč 701,00 Kč
6801  29.01.2017  700,00 Kč 701,00 Kč
6673  01.01.2017  700,00 Kč 701,00 Kč
6585  18.12.2016  700,00 Kč 701,00 Kč
6376  07.10.2016  700,00 Kč 701,00 Kč
6051  09.05.2016  700,00 Kč 701,00 Kč
5949  28.03.2016  700,00 Kč 701,00 Kč
5855  01.03.2016  700,00 Kč 701,00 Kč
5490  26.10.2015  700,00 Kč 701,00 Kč
5434  12.10.2015  700,00 Kč 701,00 Kč
5358  28.09.2015  700,00 Kč 711,00 Kč
5252  17.08.2015  700,00 Kč 701,00 Kč
5043  22.06.2015  700,00 Kč 1000,00 Kč
4980  08.06.2015  700,00 Kč 720,00 Kč
4922  25.05.2015  700,00 Kč 701,00 Kč
4891  11.05.2015  700,00 Kč 720,00 Kč
4335  13.10.2014  700,00 Kč 711,00 Kč
4007  12.05.2014  750,00 Kč 751,00 Kč
3953  28.04.2014  750,00 Kč 753,00 Kč
1614  25.06.2012  560,00 Kč 800,00 Kč




ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Úryvky z publikovaných článků:

Skotská libra (2)
Zvláštnosti autonomní měny

Libra, podobně jako dolar, je měnovou jednotkou s poměrně dlouhou historií, vývojem a rozšířením. V následujícím příspěvku chceme poukázat na jednu z variant libry, totiž libru skotskou. Není možné se v článku věnovat veškerým aspektům librové měny a proto soustředíme pozornost pouze na ty skutečnosti, které mají zásadní význam pro moderní notafilii.

1958–1994
V těchto letech se setkáváme se znaky, které dříve u diference skotských bankovek nebyly použity. Známe je však u bankovek jiných států (např. Holandska). Jedná se o zjednodušenou formu tzv. bar kódu, u skotských bankovek označovaného jako sorting marks (třídící nebo také rozlišující značka) slokací na R. Jde specificky o bankovky vydávané Bank of Scotland 1970–1990 v sérii bankovek Sir Walter Scott Issue. Konkrétně se jedná o Pick#111 & 112. Tyto značky nejsou však na rozdíl od bar kódů numerické.SCWPM (19thEd; 2013) uvádí pod Pick#112 varianty a–f. U Pick#112f však nepopisuje rok emise 1984 & 1987. Poměrně malý počet bankovek byl vydán v letech po roce 1958 bankami, které v podstatě do roku 1970 ukončili emisní činnost (viz tabulka výše).

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 1/2015.



Libra Severního Irska (2)
(libra šterlinků £)

Librový monetární systém je pravděpodobně nejdéle používaným peněžním řádem na světě a byl z historického pohledu také systémem nejrozšířenějším. Dějiny libry sahají až do osmého století našeho letopočtu. V minulém čísle jsme začali povídání o libře Severního Irska. Nyní pokračujeme.

Bank of Ireland
Současná notafilie Severního Irska je reprezentována celkem čtyřmi bankami, majícími licenci pro bankovní služby, včetně emitování bankovek (pátou bankou je Danske Bank). S výjimkou First Trust Bank, která na bankovním trhu působí od roku 1994, zbývající tři banky mají historii sahající až do roku 1929. Tradiční bankou je Bank of Ireland(1), která vydala v roce 1929 bankovku o nominální hodnotě 1 libry. Tato bankovka byla vydána celkem ve čtyřech reemisích (1929-1936).Banka emitovala opakovaně bankovku o nominální hodnotě 100 £ ve dvou variantách. První byla vytištěna v roce 1974 (Pick#64a - b). Na ni navazovala v roce 1978 bankovka Pick#64bs (SPECIMEN). Diference mezi Pick#64a a Pick#64b – bs spočívá v použité signatuře. Pick#64a je signována A. S. J. O Neillem, kdežto Pick#64b – bs signuje H. H. M. Chestnutt. K bankovce Pick#64ab-bs byl proveden dotisk v roce 1980 v rámci emise ND (1980s) Pound Sterling Issue pod katalogizací Pick#68a – b. Také u této bankovky je diference v použité signatuře (68a - D. F. Harrison; 68b - A. S. J. O Neill).

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 4/2015.

FIXACE CENY
Cena zlata se neustále mění. Okamžik její fixace je proto důležitý. Chcete-li zakoupit investiční zlato za cenu, která vám vyhovuje, dřív než se změní, proveďte úhradu vaší objednávky obratem. Tím dosáhnete okamžité fixace. Minulá výhodná cena samozřejmě nemůže být dodatečně fixována v nočních hodinách, mimo pracovní dobu obchodníků nebo ve svátky, kdy obchody se zlatem neprobíhají.
PREMIUM. OBCHODNÍ PŘIRÁŽKA K CENĚ MINCÍ
Premium má obdobnou funkci jako poplatky u investičních fondů. Rozhodnete-li se nakoupit ty nejmenší zlaté investiční mince o váze 1/20 nebo 1/10 Oz, počítejte s tím, že navýšení ceny bude na úrovni 20ti procent. S nižším navýšením můžete investiční mince pořídit pouze pokud koupíte mince přímo o váze 1 Oz. Při prodeji těchto mincí se výkupní cena zlata pohybuje pod aktuální cenou zlata. Opět platí, že za drobné mince dostanete míň než za větší.
SVATOVÁCLAVSKÁ KORUNA S DPH NEBO BEZ?
Svatováclavská koruna je stejně jako mnoho uměleckých předmětů vyrobena ze zlata vysoké ryzosti, splňující zákonné požadavky. Protože se však nejedná ani o platnou minci, ani o slitek z akreditované rafinérie, probíhal by její případný prodej s daní. Proto si pamatujte, že ne všechno zlato může být obchodováno legálně bez DPH.
SPOŘENÍ DO ZLATA JE HAZARD
Spoření do zlata představuje nejrizikovější typ obchodu se zlatem. Velmi často se jedná pouze o zástěrku podvodných obchodů fungujících na principu 'Ponziho schéma'. I když se prezentuje jako finanční produkt a slibují svým klientům zhodnocení, o finanční produkt se nejedná a banky jej nenabízí. Z pohledu zákona se jedná o komoditu (věc) prodávanou na splátky. Proto provozovatelé takových služeb nepodléhají kontrole ČNB.
www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2019 Zlaté mince - Numismatika