E-shop Aukce Aukce č.08532 konaná dne 13/08/2019 - položka 2006 - Proof - Národní kulturní památka Observatoř Klementinum v Praze

AUKCE #08532 - 2006 - Proof - Národní kulturní památka Observatoř Klementinum v Praze

AKTIVNÍ AUKCE. PŘIHAZUJTE!
AUKCE

Číslo aukce: #  08532  
Zahájení aukce: 13.08.2019  
Aukce končí:
 
18.08.2019
 
 
Vyvolávací cena: 20520,00 Kč  
Dosažená cena: 20800,00 Kč
(Nick27875)

 
Cílová cena (kup teď):
 
27000,00 Kč
 
 
Minimální příhoz : 1,00 Kč  
Minimální nabídka : 20801,00 Kč  
Příhozů: 4  
   


DRAŽIT MŮŽETE POUZE JAKO PŘIHLÁŠENÝ UŽIVATEL!



POPIS

Pamětní zlatá mince 2500 Kč z cyklu Kulturní památky technického dědictví
Autor: Josef Oplištil
Emitent: Česká národní banka - ČNB

průměr: 22 mm
hmotnost: 7,777 g, síla: 1,45 mm
ryzost: 999,9/1000 Au
hrana proof: hladká
hrana b.k.: vroubkovaná
provedení Proof emise 3800 ks
provedení b.k. emise 2100 ks




DOPORUČENÍ

Nastavením limitu aktivujete svého robota, který bude chytře přihazovat za vás. Opakováním minimálních příhozů stanovených v této aukci na 1,00 Kč, bude soutěžit s ostatními účastníky aukce. Robot se sám deaktivuje, pokud pro vás získá prvenství nebo dojde k vyčerpání vaší limitní nabídky...

Tip: Zadejte v limitní nabídce cílovou cenu 27000,00 Kč a položku '2006 - Proof - Národní kulturní památka Observatoř Klementinum v Praze' získáte ihned do své sbírky! Stanete se automaticky vítězem a dražba této aukční položky bude ukončena.

Upozornění: Úhradu vydražených položek požadujeme v hotovosti nebo bankovním převodem předem. Poštovné je stanoveno ve stejné výši jako při nákupu zboží.
PŘÍHOZY V AUKCI #08532

Zákazník Zadání limitu Dosažená cena
Nick27875 16.08.2019 20800,00 Kč
zoldan 16.08.2019 20800,00 Kč
zoldan 16.08.2019 20600,00 Kč
zoldan 16.08.2019 20522,00 Kč


STARŠÍ DRAŽBY TÉTO POLOŽKY

# Ukončena  Vyvolávací cena Dosažená cena
8258  23.04.2019  20520,00 Kč 20614,00 Kč
8160  17.02.2019  22800,00 Kč 22800,00 Kč
8122  18.12.2018  24300,00 Kč 24300,00 Kč
8078  18.11.2018  28900,00 Kč 28900,00 Kč
8027  21.10.2018  28900,00 Kč 28900,00 Kč
7973  16.09.2018  28900,00 Kč 28900,00 Kč
7949  24.06.2018  33900,00 Kč 33900,00 Kč
7898  27.05.2018  33900,00 Kč 33900,00 Kč
7845  29.04.2018  33900,00 Kč 33900,00 Kč
7801  02.04.2018  33900,00 Kč 33900,00 Kč
7107  06.04.2017  24000,00 Kč 24001,00 Kč
6961  13.03.2017  24000,00 Kč 24000,00 Kč
6133  06.06.2016  22000,00 Kč 22001,00 Kč
6066  09.05.2016  22000,00 Kč 24000,00 Kč
5827  15.02.2016  22000,00 Kč 22001,00 Kč
5624  07.12.2015  22000,00 Kč 24000,00 Kč
2075  04.02.2013  26000,00 Kč 26001,00 Kč
1858  22.10.2012  24000,00 Kč 24251,00 Kč
1595  28.06.2012  28500,00 Kč 28500,00 Kč
1286  14.05.2012  28000,00 Kč 29001,00 Kč
1123  19.03.2012  24000,00 Kč 26938,00 Kč
863  31.10.2011  24500,00 Kč 24500,00 Kč




ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Úryvky z publikovaných článků:

Ze světa kovových známek (15) Reklamní známky
Reklamní neboli adresní známky nejsou, podobně jako kouzelnické ražby, při striktním výkladu numismatiky považovány za materiál náležící do oboru, protože až na výjimky nezastupovaly žádnou z funkcí peněz, viz definici M+B 3/2013 str. 16.

Aby byly uchovávány a stále držiteli připomínaly vydavatele, byly efektního provedení připomínající mince, nebo měly vzbudit dojem, že jsou talismanem pro štěstí, což na nich často bývá i uvedeno a mají proto vyobrazené symboly štěstí, nejčastěji čtyřlístky a podkovy. Svým charakterem se podobají spíše medailím, jimž se ve svých vrcholných provedeních přibližují. Určitě ale není ztrátou času se těmito ražbami hlouběji zabývat.

Nejstarší české reklamní známky zachycuje již soupis sbírky českých ražeb W. Killiana z roku 1858 (obr. 1 a 23). Jejich ražba se rozšířila od přelomu 60. let XIX. století zejména v Praze, ale i v Plzni (obr. 2), Teplicích (obr. 3) i v jiných městech. Starší název adresní známky vznikl z toho, že na nich byla uvedena adresa vydavatele. Řada takových ražeb je z doby před jubilejní výstavou v Praze v roce 1891, kde se firmy prezentovaly honosnými známkami (obr. 4). Adresní známky byly připevňovány na dodávané výrobky jako reklamní pozornost, proto byly v ojedinělých případech opatřené dodatečně proraženými otvory. Tato praxe pokračovala i v době první republiky.
Zvláštním druhem reklamních známek byly hrací známky, které se dávaly jako pozornost při nákupech, a byly popsané v M+B 1/2013. Jejich neznámějším zástupcem jsou ražby Vilímkova nakladatelství v Praze s legendou Česká známka ku hře.
Známky s platnou mincí adjustovanou v hliníkovém prstenci opatřeném ražbou byly ražené počátkem XX. století v USA, od počátku následujícího století i v Německu1 a u nás. V době Rakousko-Uherska se vkládala jednohaléřová mince vzor 1892, v meziválečném období pětihaléř vzor 1923. Letopočet na vloženém platidle patrně limitoval dolní časovou hranici vzniku ražby nebo dokonce i známku datoval. Všechny mně známé ražby pražské firmy Wolf & Schleim mají vložený haléř ročník 19032 (obr. 5). Hliník byl z hlediska ražby účelových známek novým materiálem a známky textilního závodu v Rytířské ulici 26 mohou patřit k nejstarším hliníkovým účelovým ražbám u nás. Český výrobní původ těchto ražeb není jistý pro jejich značnou výrobní podobnost se soudobými ražbami z Německa.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 5/2013



Platidla v době převratu
Čím jsme (ne)platili před čtvrtstoletím

Pro první část názvu tohoto příspěvku jsme si vypůjčili pojem, kterým používal po roce 1919 předchůdce naší centrální banky, Bankovní úřad ministerstva financí, pro bankovky a mince platné od okamžiku vyhlášení samostatného československého státu v říjnu 1918 do vydání definitivních československých platidel v průběhu roku 1919. V tomto případě tím rozumíme bankovky a mince, platné bezprostředně před a po událostech 17. listopadu 1989, které znamenaly nejen převratné společenské změny, ale předznamenaly i změny v hotovostním peněžním oběhu. U příležitosti 25. výročí událostí následujících několik týdnů po 17. listopadu 1989, tzv. sametové revoluci, si připomeneme tehdejší platidla a bezprostředně následující změny v jejich oběhu.

Soustava mincí byla stabilizovaná, i když jednotlivé mince pocházely ze čtyř různých emisí 50.–70. let, a byla proto technicky i výtvarně nejednotná. Pro dnešního, ale i tehdejšího uživatele mincí je nepochybně zajímavý fakt, že nejnižší platnou hodnotou byly hliníkové (jedno) haléře, poslední pozůstatek emise mincí, připravených pro nechvalně známou peněžní reformu v roce 1953 z důvodu utajení v Sovětském svazu, v mincovně v Leningradu.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 1/2015.

SPOŘENÍ DO ZLATA JE HAZARD
Spoření do zlata představuje nejrizikovější typ obchodu se zlatem. Velmi často se jedná pouze o zástěrku podvodných obchodů fungujících na principu 'Ponziho schéma'. I když se prezentuje jako finanční produkt a slibují svým klientům zhodnocení, o finanční produkt se nejedná a banky jej nenabízí. Z pohledu zákona se jedná o komoditu (věc) prodávanou na splátky. Proto provozovatelé takových služeb nepodléhají kontrole ČNB.
SVATOVÁCLAVSKÁ KORUNA S DPH NEBO BEZ?
Svatováclavská koruna je stejně jako mnoho uměleckých předmětů vyrobena ze zlata vysoké ryzosti, splňující zákonné požadavky. Protože se však nejedná ani o platnou minci, ani o slitek z akreditované rafinérie, probíhal by její případný prodej s daní. Proto si pamatujte, že ne všechno zlato může být obchodováno legálně bez DPH.
INVESTIČNÍ ZLATO NENÍ ZATÍŽENO DANÍ Z PŘIDANÉ HODNOTY
Tento fakt dělá z investičního zlata naprosto jedinečnou komoditu. Zlato jsou tak jediné reálné aktiva, osvobozené od daně. Své finanční prostředky proto můžete převést na investiční zlato bez daňové penalizace. Pro zlato je to obrovská přednost. Proto lidé investují do zlata raději než do stříbra, diamantů, starožitností, umění, obrazů nebo nemovitostí. Ty všechno jsou zatíženy DPH ve výši 21 procent.
PREMIUM. OBCHODNÍ PŘIRÁŽKA K CENĚ MINCÍ
Premium má obdobnou funkci jako poplatky u investičních fondů. Rozhodnete-li se nakoupit ty nejmenší zlaté investiční mince o váze 1/20 nebo 1/10 Oz, počítejte s tím, že navýšení ceny bude na úrovni 20ti procent. S nižším navýšením můžete investiční mince pořídit pouze pokud koupíte mince přímo o váze 1 Oz. Při prodeji těchto mincí se výkupní cena zlata pohybuje pod aktuální cenou zlata. Opět platí, že za drobné mince dostanete míň než za větší.
www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2019 Zlaté mince - Numismatika