E-shop Aukce

AUKCE #01122 - 2006 - Proof - Národní kulturní památka papírna Velké Losiny

AUKCE

Číslo aukce: #  01122  
Zahájení aukce: 05.03.2012  
Aukce končí:
 
19.03.2012
 
 
Vyvolávací cena: 55000,00 Kč  
Dosažená cena: 64000,00 Kč
(bajadera)

 
Cílová cena (kup teď):
 
64000,00 Kč
 
 
Minimální příhoz : 640,00 Kč  
Minimální nabídka : 64640,00 Kč  
Příhozů: 10  
   


TATO AUKCE JE UKONČENA!



POPIS

Pamětní zlatá mince 2500 Kč z cyklu Kulturní památky technického dědictví
Autor: Luboš Charvát
Emitent: Česká národní banka - ČNB

průměr: 22 mm
hmotnost: 7,777 g, síla: 1,45 mm
ryzost: 999,9/1000 Au
hrana proof: hladká
hrana b.k.: vroubkovaná

provedení Proof emise 3000 ks
provedení b.k. emise 2000 ks


VÍTE, ŽE:

Dukáty a medaile s moravskými motivy jsou oblíbeným suvenýrem z Moravy. Připomínají Moravu návštěvám i vašim obchodním partnerům. Jsou cenné a dobře se s nimi cestuje. Každá mince reprezentuje krásy Moravy. Je malým poslem prastarého národa poutající pozornost.

PŘÍHOZY V AUKCI #01122

Zákazník Zadání limitu Dosažená cena
bajadera 18.03.2012 64000,00 Kč
Nick27875 14.03.2012 62505,00 Kč
Nick11031 14.03.2012 60666,00 Kč
Nick27875 13.03.2012 60503,00 Kč
Nick11031 14.03.2012 59999,00 Kč
Nick11031 14.03.2012 58088,00 Kč
Nick11031 14.03.2012 57444,00 Kč
Nick11031 14.03.2012 56666,00 Kč
Nick60220 05.03.2012 56000,00 Kč
Nick27875 13.03.2012 55641,00 Kč


STARŠÍ DRAŽBY TÉTO POLOŽKY

# Ukončena  Vyvolávací cena Dosažená cena
8257  23.04.2019  59400,00 Kč 63000,00 Kč
4530  05.01.2015  52000,00 Kč 52002,00 Kč
1122  19.03.2012  55000,00 Kč 64000,00 Kč
862  31.10.2011  55000,00 Kč 55001,00 Kč




ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Úryvky z publikovaných článků:

ZE SVĚTA KOVOVÝCH ZNÁMEK (37) Jídelní známky II
V minulé části byly popsané známky, o jejichž účelu vypovídaly na nich uvedené legendy, např. Abonnement či Speise Mark nebo oběd v předplacení, někdy doprovázené vyobrazeným talířem s pokrmem.

Další větší skupinou jídelních známek jsou známky hostinců, na kterých je pouze vyobrazený příbor. Vznik většiny z nich lze pravděpodobně vročit do období od posledního kvartálu XIX. století do první sv. války, v ojedinělých případech ještě do raného období první republiky. Jde již o moderně zhotovené známky, při jejichž ražbě byla užívána rubní razidla z nabídky ražebny, proto se motivy opakují u známek různých vydavatelů.

Známek s příborem je známá řada typů. Starším ražbám je společné uspořádání obrazu – na vrchu je obyčejně lžíce směřující většinou koncem na 12 h, pod ní nůž čepelí na 2 h a dole vidlička hroty na 10 h. Přehled základních typů je na vyobrazení č. 1. Jak vidno, vyskytují se ozdobná rámovaní se šesti či sedmi obloučky, čtyřpásy, perlové kruhy někdy v kombinaci s hladkými kruhy a také několik atypických rubních typů známých v současnosti pouze z jediné známky. V kontextu účelových známek střední Evropy se zdá, že z ikonografického hlediska je tato skupina pravděpodobně ryze česká. V Menzelově katalogu známek s německou legendou nejsou jídelní známky s příborem žádné, kromě dvou pražských1. Příbor je na německých ražbách vyobrazen pouze na několika známkách sloužících jako zálohy při jeho zapůjčení.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 3/2017.



Transformers
Transformers ze stříbrného plátna na stříbrné minci !

Transformers ze stříbrného plátna na stříbrné minci !

Firma Hasbro přišla v roce 1984 s novým fenoménem. Stali se jím první transformeři - Optimus Prime, Megatron, Bumblebee, Jazz a Starscream. Tato hračka byla tak populární, že inspirovala řady seriálů, vycházel jim věnovaný komiks a byl natočen i celovečerní animovaný film (Transformers: The Movie), kde jsou poprvé zmíněny dvě znepřátelené strany Autoboti a Deceptikoni.

Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autoboů a „zlých“ Deceptikonů. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, proměnila se naše planeta v bojiště oživlých mechanických obrů.

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek nebo stroj fascinují a inspirují dodnes nejen malé inženýry ale i jejich tatínky...

Australská mincovna Perth Mint letos uvádí na český trh stříbrné mince s postavami hlavních hrdinů - Optima Prima a Megatrona.

Mince, které si mohou zájemci objednat u autorizovaného distributora pro český slovenský trh na www.Zlate-Mince.cz nebo přímo zakoupit ve specializované prodejně v budově Obecního domu v Praze se české sběratelské veřejnosti představí taky na výstavě Sběratel 2009, která proběhne ve dnech 3.-5. září na výstavišti v Holešovicích.

www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2019 Zlaté mince - Numismatika