E-shop Aukce č.08247 konaná dne 28/3/2019 - položka 5000 Kč Most v Náměšti nad Oslavou

AUKCE #08247 - 5000 Kč Most v Náměšti nad Oslavou

AUKCE

Číslo aukce: #  08247  
Zahájení aukce: 28.3.2019  
Aukce končí:
 
7.4.2019
 
 
Vyvolávací cena: 15120,00 Kč  
Dosažená cena: 15501,00 Kč
(N69808596)

 
Cílová cena (kup teď):
 
18500,00 Kč
 
 
Minimální příhoz : 1,00 Kč  
Minimální nabídka : 15502,00 Kč  
Příhozů: 5  
   


TATO AUKCE JE UKONČENA!



POPIS

Pamětní zlatá mince 5000 Kč z cyklu Mosty České republiky
Autor: MgA. Martin Dašek
Ražba Česká mincovna
Emitent: Česká národní banka - ČNB

EMISE: JARO 2012

průměr: 28 mm
hmotnost: 15,55 g
ryzost: 999,9/1000 Au
hrana proof: hladká
hrana b.k.: vroubkovaná
limitní náklad: 25.000 ks
provedení proof emise 9000 ks
provedení b.k. emise 3200 ks


provedení proof

VÍTE, ŽE:

Opravdové přátelství je vzácné. Skutečný přítel s námi nesdílí pouze radosti, ale také starosti. Kamarád je velmi blízký člověk. Přátelství může přetrvat celý život. Je to vztah, který se musí udržovat. Přátelé jsou pro nás velmi důležití. Proto by měl být dárek pro kamaráda jedinečný a originální.

PŘÍHOZY V AUKCI #08247

Zákazník Zadání limitu Dosažená cena
N69808596 7.4.2019 15501,00 Kč
Pája 7.4.2019 15500,00 Kč
Nick49679 7.4.2019 15252,00 Kč
Nick49679 7.4.2019 15152,00 Kč
N59533328 7.4.2019 15150,00 Kč


STARŠÍ DRAŽBY TÉTO POLOŽKY

# Ukončena  Vyvolávací cena Dosažená cena
8253  23.4.2019  15120,00 Kč 15556,00 Kč
8247  7.4.2019  15120,00 Kč 15501,00 Kč
8191  10.3.2019  16400,00 Kč 16400,00 Kč
8072  4.11.2018  16800,00 Kč 16800,00 Kč
7986  16.9.2018  16800,00 Kč 16800,00 Kč
7942  10.6.2018  16800,00 Kč 16800,00 Kč
7892  13.5.2018  17200,00 Kč 17200,00 Kč
7872  29.4.2018  17200,00 Kč 17200,00 Kč
7784  18.3.2018  16500,00 Kč 16501,00 Kč
7363  18.6.2017  16500,00 Kč 16500,00 Kč
7228  8.5.2017  16500,00 Kč 16500,00 Kč
7154  23.4.2017  16500,00 Kč 16501,00 Kč
7113  6.4.2017  16500,00 Kč 16500,00 Kč
6969  13.3.2017  16500,00 Kč 16500,00 Kč
6733  15.1.2017  16080,00 Kč 16081,00 Kč
6588  18.12.2016  18300,00 Kč 18300,00 Kč
6493  20.11.2016  18300,00 Kč 18300,00 Kč
6398  23.10.2016  18500,00 Kč 18500,00 Kč
6338  25.9.2016  18500,00 Kč 18500,00 Kč
6280  18.8.2016  18500,00 Kč 18500,00 Kč
6233  19.7.2016  18500,00 Kč 18500,00 Kč
4690  2.3.2015  18000,00 Kč 18001,00 Kč
4578  16.2.2015  16000,00 Kč 18000,00 Kč
4521  23.12.2014  14000,00 Kč 14003,00 Kč
3528  25.11.2013  15500,00 Kč 15504,00 Kč
3420  28.10.2013  17000,00 Kč 17000,00 Kč
2377  1.4.2013  18000,00 Kč 19000,00 Kč
1598  11.6.2012  17679,00 Kč 19503,00 Kč




ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Úryvky z publikovaných článků:

ZE SVĚTA KOVOVÝCH ZNÁMEK (39) Účelové známky ražené rubními razidly
Známky ražené oboustranně pouze rubními razidly jsou sběratelům účelových známek dobře známé, nelze však říci, že by patřily k vyhledávaným komoditám.

Důvod je prostý, nevážou se k určité lokalitě ani konkrétnímu vydavateli a jsou kolem nich mnohé otazníky. Kdo je nechal razit, proč a k čemu byly vyrobené a jsou to vůbec všechno české ražby? Odpovědi lze nalézt v následném textu.

Přiřazení nesignované účelové známky určitému výrobci je nesnadné, protože studií zaměřených na produkci ražeben, z nichž by se mohlo vycházet, je poskrovnu. Z dochovaných nabídkových katalogů výrobců účelových známek je známo, že součástí nabídky byly hotové vzory pro rubní strany známek k různým účelům. Zákazníci si z nich vybírali vhodný motiv pro určitý druh známky. Identické reversy se tudíž opakují na účelových známkách různých vydavatelů. Pokud jsou známé ze vzorníku konkrétní firmy nebo ze známek uveřejněných s výrobním původem, lze podle nich určit výrobce. Aby to nebylo tak jednoduché, nutno konstatovat, že vzácně docházelo k napodobování či přímo kopírování vzorů konkurence.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 5/2017.



Izrael vydává mince věnované pražským památkám.
Izrealská mincovna razí pro sběratele sadu oběhových mincí Nový šekel doplněnou o speciální mincí v nominální hodnotě 1/2 shekel s motivem pražské hannuka lampy z 18. století.

Nagev - Izrealská mincovna razí pro sběratele sadu oběhových mincí Nový šekel doplněnou o speciální mincí v nominální hodnotě 1/2 shekel s motivem pražské hannuka lampy z 18. století.

Přebal této sady mincí je věnován Praze. Židovské město pražské, založeno v místech mezi Karlovým mostem a Staroměstským náměstím bylo dříve nejvýznamnější židovskou obcí v českých zemích. Postupem let se původní osada vyvinula v Židovské město s vlastní samosprávou a soudnictvím. Dnes se tato část města nazývá Josefov. Mimořádný význam obce spočíval vedle její početnosti a kulturního i hospodářského bohatství také v tom, že až do poloviny 17. století zastupovala ve vztahu k panovníkovi a zemským úřadům všechny ostatní židovské obyvatele Čech. Přestože museli být pražští Židé uzavřeni v ghettu, omezit svůj kontakt s křesťany jen na obchod a označit své šaty znamením, prosperovali a přitahoval mnoho přistěhovalců z celé Evropy. Židovské město pražské se tak svého času stalo největším židovským sídlištěm v Evropě. Ekonomickým a kulturním centrem. Pražští Židé za to vděčili zejména českým panovníkům, kteří jim za výhodné půjčky poskytovali řadu privilegií a ochranu. Svědectvím vysokého postavení obce byla stavba Staronové synagogy v poslední třetině 13. stol., kterou provedli kameníci královské huti.

Zlatým věkem pražského židovského ghetta bylo období panování Rudolfa II. na přelomu 16. a 17.století. Vrátil se zde hospodářský a kulturní rozkvět, byla mu potvrzena židovská privilegia. Několikanásobně vzrostl počet obyvatel a hodně se stavělo. V té době byly postaveny synagogy Maiselova, Pinkasova a Vysoká. Také radnice a mnoho dalších soukromých i veřejných budov. Rozvíjely se služby a řemesla. V Praze působily známé talmudistické školy, vznikala tu význačná literární a vědecká díla, pracovaly tu hebrejské tiskárny. S tímto obdobím je spjata řada osobností židovské kultury a vědy, mj. kronikář David Gans, rabbi Jehuda Livi ben Becalel, zvaný Löw, známý jako stvořitel legendárního Golema, dvorní Žid a finančník Rudolfa II., nejbohatší muž Prahy, mecenáš a stavitel ghetta Mordechaj Maisl, astronom Josef Šelomo Delmediga a Jakob Baševi, který byl povýšen jako první Žid v habsburské monarchii do šlechtického stavu. Všichni jsou pohřbeni na Starém židovském hřbitově. Silné a lidnaté ghetto se stalo hlavním městem diaspory a nazývalo se Em be Jisrael.

Sada izraelských oběhových mincí věnovaných Praze je vydávána v mimořádně nízkém nákladu pouhých 1800 ks. Mince byly vydány v roce 2008.

www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2019 Zlaté mince - Numismatika