UPOZORNĚNÍ: Vánoční provoz. Otevírací doba, garance dodání do Vánoc!
E-shop Aukce

AUKCE #05029 - České předsednictví Evropské unie

AUKCE

Číslo aukce: #  05029  
Zahájení aukce: 08.06.2015  
Aukce končí:
 
22.06.2015
 
 
Vyvolávací cena: 600,00 Kč  
Dosažená cena: 700,00 Kč
(fucpa 1958)

 
Cílová cena (kup teď):
 
700,00 Kč
 
 
Minimální příhoz : 1,00 Kč  
Minimální nabídka : 701,00 Kč  
Příhozů: 1  
   


TATO AUKCE JE UKONČENA!



POPIS

Pamětní stříbrná mince v hodnotě 200 Kč
Autor: MgA. Josef Oplištil
Ražba: Česká mincovna a.s.
Emitent: Česká národní banka - ČNB

průměr: 31 mm, síla: 2.3 mm
hmotnost: 13 g
ryzost: 900/1000 Ag 100/1000 Cu
hrana proof: hladká, s vlysem ““ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA * Ag 0,900 * 13 g *““
hrana b.k.: vroubkovaná
limit provedení proof: 19700 ks
limit provedení b.k.: 13200 ks


STAV

Provedení proof.

VÍTE, ŽE:

Dukáty číslované v reliéfu mají největší hodnotu. Nejsou číslovány ručně na hranu jak je zvykem, ale každé unikátní číslo dukátu je součástí razidla! Během ražby se tak vytváří unikátní neopakovatelný reliéfní vzor čísla, keré se nedá dodatečně upravovat. Reliéfní číslo je v zásadě sofistikovaným bezpečnostním prvkem.

PŘÍHOZY V AUKCI #05029

Zákazník Zadání limitu Dosažená cena
fucpa 1958 12.06.2015 700,00 Kč


STARŠÍ DRAŽBY TÉTO POLOŽKY

# Ukončena  Vyvolávací cena Dosažená cena
8794  24.11.2019  200,00 Kč 501,00 Kč
8620  13.10.2019  200,00 Kč 395,00 Kč
8345  19.05.2019  200,00 Kč 515,00 Kč
8181  17.02.2019  600,00 Kč 601,00 Kč
8016  01.10.2018  684,00 Kč 685,00 Kč
7927  10.06.2018  650,00 Kč 651,00 Kč
7570  15.11.2017  490,00 Kč 491,00 Kč
7347  18.06.2017  650,00 Kč 651,00 Kč
7330  18.06.2017  650,00 Kč 750,00 Kč
6718  15.01.2017  650,00 Kč 651,00 Kč
6396  23.10.2016  650,00 Kč 651,00 Kč
6199  04.07.2016  650,00 Kč 651,00 Kč
6096  23.05.2016  650,00 Kč 750,00 Kč
5891  14.03.2016  650,00 Kč 651,00 Kč
5766  01.02.2016  650,00 Kč 651,00 Kč
5384  28.09.2015  650,00 Kč 750,00 Kč
5327  31.08.2015  650,00 Kč 667,00 Kč
5175  20.07.2015  650,00 Kč 651,00 Kč
5083  06.07.2015  650,00 Kč 651,00 Kč
5029  22.06.2015  600,00 Kč 700,00 Kč
4326  13.10.2014  600,00 Kč 668,00 Kč
4229  18.08.2014  650,00 Kč 651,00 Kč
4198  21.07.2014  700,00 Kč 702,00 Kč
4151  07.07.2014  650,00 Kč 651,00 Kč
3940  28.04.2014  650,00 Kč 651,00 Kč
3249  16.09.2013  1000,00 Kč 1001,00 Kč
2794  10.06.2013  700,00 Kč 705,00 Kč
2502  29.04.2013  700,00 Kč 727,00 Kč
2024  21.01.2013  700,00 Kč 702,00 Kč
2001  02.01.2013  600,00 Kč 651,00 Kč
1957  10.12.2012  600,00 Kč 850,00 Kč
1206  16.04.2012  483,00 Kč 800,00 Kč
1097  19.03.2012  580,00 Kč 581,00 Kč
1030  06.02.2012  483,00 Kč 484,00 Kč
560  18.04.2011  400,00 Kč 800,00 Kč
192  05.12.2010  355,00 Kč 505,00 Kč




ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Úryvky z publikovaných článků:

LIBROVÁ BANKOVKA Předchůdce slavné mince
Roku 1694 založil anglický král Vilém III. nový bankovní ústav The Governor and Company of Bank of England, později zkrácený na Bank of England.

Hlavní úlohou této instituce bylo především zajištění finančních prostředků na vedení války proti Francii.

Záhy po svém vzniku začala banka emitovat směnky za uložené vklady podobné těm, které upisovali zlatníci. Směnky byly zprvu psány ručně na bankovní papír signované úředníkem. Později se pak přešlo na tištěné bankovky. Roku 1696 bylo rozhodnuto nevydávat bankovky nižší než 50 £ díky čemuž se využívaly především zámožní měšťané, šlechtici a obchodní společnosti. V průběhu 18. století banka postupně přešla na bankovky ve formě tiskopisů, kdy první číslice byla tištěna a další se již dopisovaly ručně. Zprvu se vydávaly hodnoty od 20 do 100 liber. V roce 1759 ale nedostatek zlata zapříčiněný sedmiletou válkou donutil banku po prvé vydat bankovku po 10 £. Roku 1793 si poté válka proti revoluční Francii vynutila nový nominál po 5 £. V první polovině 19. století prudce vzrostl státní dluh. Zatímco v roce 1700 činilo zadlužení 1,2 milionu liber, tak koncem napoleonských válek se vyšplhalo až na 850 milionu liber. Následkem toho došlo k omezení plateb v bankovkách ve zlatě, které trvalo až do roku 1821. Jako kompenzace nedostatku drobných mincí začala poté banka od roku 1797 emitovat 1 a 2 librové bankovky.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 3/2017.



Edvard Beneš Stříbrná medaile připomínající prezidenta
Medaile věnovaná památce druhého československého prezidenta Edvarda Beneše je dalším titulem, který začátkem tohoto roku uvedla na trh Pražská mincovna a. s.

Autorem návrhu je akademický sochař Michal Vitanovský.

Novinka, která vyšla u pří ležitosti 125. výročí narození Edvarda Beneše, je provedena ve vysoké kvalitě (proof).

„Mincovní pole je leštěné, ústřední motivy na obou stranách jsou matované. Lícové straně dominuje portrét Edvarda Beneše, rubové pak střední státní znak předválečného Československa,“ uvedl mincmistr Pražské mincovny Ondřej Koňařík.

Medaile má průměr 37 milimetrů, váží 31,1 gramu a ryzost stříbra je v yjádřena číslem 999, jedná se tedy o prakticky čistý kov. „Námět pro portrét jsem čerpal z publikace Beneš ve fotografii. Motivy na obou stranách obepínají stylizované lipové listy,“ popsal autor návrhu akademický sochař Michal Vitanovský s tím, že v horní polovině mincovního okraje je uveden nápis: EDVARD BENEŠ SE ZASLOUŽIL O STÁT*. „V dolní části jsou pak data Benešova narození a úmrtí,“ doplnil Vitanovský popis.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 2/2012

RYZOST INVESTIČNÍHO ZLATA
Zákonem je stanovena minimální ryzost investičního zlata. Mince nebo slitky s nižší, než předepsanou ryzostí nemohou být za investiční zlato ani označovány, ani nemohou být prodávány bez DPH. U mincí je předepsaná ryzost nižší s ohledem na tradiční historické ražby. Moderní investiční zlaté mince mají stejně jako slitky nejvyšší ryzost, t.j. obsahují 99,99 procenta zlata
LONDON FIX
Aktuální světová cena zlata na trhu, tzv. London fix je vyhlašována dvakrát denně nejvýznamnějšími obchodníky se zlatem. Touto cenou se řídí obchody o objemu min. 1000 Oz. Fyzicky alokované zlato ve formě zlatých investičních mincí nebo uzančních zlatých slitků se prodává za cenu mírně vyšší. Náklady na zpracování zlata do podoby investičních mincí a jejich distribuce tvoří navýšení prodejní ceny investiční mince vůči ceně zlata. Toto navýšení zvané premium je různé podle velikosti mincí, které kupujete.
SVATOVÁCLAVSKÁ KORUNA S DPH NEBO BEZ?
Svatováclavská koruna je stejně jako mnoho uměleckých předmětů vyrobena ze zlata vysoké ryzosti, splňující zákonné požadavky. Protože se však nejedná ani o platnou minci, ani o slitek z akreditované rafinérie, probíhal by její případný prodej s daní. Proto si pamatujte, že ne všechno zlato může být obchodováno legálně bez DPH.
SLITEK MUSÍ MÍT SÉRIOVÉ ČÍSLO
Každý slitek tak může být vždy jednoznačně identifikován. Podobně jako u číslovaných bankovek, lze následně i u investičních zlatých slitků sledovat jejich původ a transakce s nimi prováděné. Číslo musí být vyraženo přímo do slitku. Uvedení identifikačního čísla na přiloženém certifikátu není z hlediska zákona o DPH dostačující. Neoznačený slitek nemůže být od DPH osvobozen.
www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2020 Zlaté mince - Numismatika