DNES: sleva 2450 Kč na ...
Zlato 1437.41 €/Oz
Stříbro 22.11 €/Oz
Platina 990.89 €/Oz
Paládium 1928.75 €/Oz
VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI: Je částečně omezený režim prodejen. Možné je pouze vyzvednutí předem objednaného zboží, v dohodnutém termínu. Více na stránce Covid.

AUKCE #05175 - České předsednictví Evropské unie

Číslo aukce: #  05175
Zahájení aukce: 09.07.2015

20.07.2015

Vyvolávací cena: 650,00 Kč
Dosažená cena: 651,00 Kč
(orange181)

800,00 Kč

Minimální příhoz : 1,00 Kč
Minimální nabídka : 652,00 Kč

Pamětní stříbrná mince v hodnotě 200 Kč

průměr: 31 mm, síla: 2.3 mm
hmotnost: 13 g
limit provedení proof: 19700 ks
limit provedení b.k.: 13200 ks

Prohlédněte si naši nabídku českých a československých bankovek. Pamětní a sběratelské bankovky by neměly chybět v žádné sbírce. "Otcem" dnešních českých bankovek je nepřekonatelný výtvarník a grafik Oldřich Kulhánek. Jeho práce důstojně navazuje na A. Muchu a Maxe Švabinského, kteří navrhovali bankovky československé.

PŘÍHOZY V AUKCI #05175

Zákazník Zadání limitu Dosažená cena
orange181 20.07.2015 651,00 Kč

# Ukončena  Vyvolávací cena Dosažená cena
8794  24.11.2019  200,00 Kč 501,00 Kč
8620  13.10.2019  200,00 Kč 395,00 Kč
8345  19.05.2019  200,00 Kč 515,00 Kč
8181  17.02.2019  600,00 Kč 601,00 Kč
8016  01.10.2018  684,00 Kč 685,00 Kč
7927  10.06.2018  650,00 Kč 651,00 Kč
7570  15.11.2017  490,00 Kč 491,00 Kč
7347  18.06.2017  650,00 Kč 651,00 Kč
7330  18.06.2017  650,00 Kč 750,00 Kč
6718  15.01.2017  650,00 Kč 651,00 Kč
6396  23.10.2016  650,00 Kč 651,00 Kč
6199  04.07.2016  650,00 Kč 651,00 Kč
6096  23.05.2016  650,00 Kč 750,00 Kč
5891  14.03.2016  650,00 Kč 651,00 Kč
5766  01.02.2016  650,00 Kč 651,00 Kč
5384  28.09.2015  650,00 Kč 750,00 Kč
5327  31.08.2015  650,00 Kč 667,00 Kč
5175  20.07.2015  650,00 Kč 651,00 Kč
5083  06.07.2015  650,00 Kč 651,00 Kč
5029  22.06.2015  600,00 Kč 700,00 Kč
4326  13.10.2014  600,00 Kč 668,00 Kč
4229  18.08.2014  650,00 Kč 651,00 Kč
4198  21.07.2014  700,00 Kč 702,00 Kč
4151  07.07.2014  650,00 Kč 651,00 Kč
3940  28.04.2014  650,00 Kč 651,00 Kč
3249  16.09.2013  1000,00 Kč 1001,00 Kč
2794  10.06.2013  700,00 Kč 705,00 Kč
2502  29.04.2013  700,00 Kč 727,00 Kč
2024  21.01.2013  700,00 Kč 702,00 Kč
2001  02.01.2013  600,00 Kč 651,00 Kč
1957  10.12.2012  600,00 Kč 850,00 Kč
1206  16.04.2012  483,00 Kč 800,00 Kč
1097  19.03.2012  580,00 Kč 581,00 Kč
1030  06.02.2012  483,00 Kč 484,00 Kč
560  18.04.2011  400,00 Kč 800,00 Kč
192  05.12.2010  355,00 Kč 505,00 Kč

ZMATENÉ PENÍZE Výstava v Muzeu Českého ráje v Turnově
Muzeum Českého ráje v Turnově otevřelo veřejnosti na počátku letošního roku výstavu s názvem Zmatené peníze.

Jedná se o putovní výstavu zapůjčenou z Regionálního muzea v Litomyšli, jejímž autorem je Mgr. Petr Chaloupka.

A proč název Zmatené peníze? Protože se jedná o výstavu věnující se období kolem první světové války, kdy se převratné události, které válku provázely, projevily i zmatkem ve financích všech zapojených zemí. Největší část výstavy je věnována Německu, které prošlo velmi složitým vývojem. Zároveň je zajímavé, že výstava nabízí jiný pohled na Němce, než jak je máme často zaškatulkované. Poznáte je, jak byli známí v 19. století – jako národ vědců, filozofů a umělců, a rozhodně nebyli suchary bez smyslu pro humor. Největší část výstavy zabírají tzv. nouzová platidla. V 19. století se začal na nouzovky používat především papír. Je třeba si uvědomit, že celý systém nouzových platidel byl založený na důvěře – vydavatel garantoval, že až krize pomine, vymění nouzovky za normální peníze. A lidé jim důvěřovali, protože věděli, že obchodník nebude chtít pošpinit své dobré jméno. Daná nouzovka se nepoužívala jenom ve vztahu s jejím vydavatelem, ale lidé je používali i při platbách mezi sebou, a tak se mohly dostat i do dalších měst a vzdálenějších krajin.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 2/2017.

Mistři české numizmatiky Daniela Kartáková
Sochařka a medailérka Daniela Kartáková žije střídavě na dvou místech: v Praze a v italské Carraře, městě proslulém svými mramorovými lomy.

Rodačka z Turnova vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze na Žižkově a ateliér monumentálního sochařství u profesora Hány na pražské AVU (diplom. práce v roce 1990 u prof. Hendrycha). Věnuje se komorní plastice, medailérství a restaurování sochařských děl. Mezi její nejznámější realizované návrhy patří medaile Salvador Dalí nebo oficiální sada pamětních medailí věnovaná návštěvě papeže Benedikta XVI. v České republice.

Tvorba soch je fyzicky poměrně náročná. Co vás k tomuto umění přivedlo?

U nás je to taková rodinná tradice. Moje maminka Věra Melicharová-Kartáková je sochařka, věnuje se portrétům, takže to bylo trošku i její přání, abych se dala na tento obor. Já jsem tím tedy načichlá od dětství. Často jsem s maminkou trávila čas v ateliéru a pomáhala jí s odléváním soch, což byla pro mne úžasná zábava. Později jsem vystudovala Akademii výtvarných umění, skončila jsem u profesora Hány v ateliéru monumentálního sochařství. Do toho přišla revoluce a poslední ročník jsem absolvovala u profesora Hendrycha.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 3/2011