Zlato 1955.82 $/Oz
Stříbro 24.10 $/Oz
Platina 1014.96 $/Oz
Paládium 1688.81 $/Oz

AUKCE #09305 - Olympijské hry Peking

Číslo aukce: #  09305
Zahájení aukce: 09.11.2022

16.11.2022

Vyvolávací cena: 700,00 Kč
Dosažená cena: 701,00 Kč
(hiro44)

Cílová cena (kup teď): 3000,00 Kč
Minimální příhoz : 1,00 Kč
Minimální nabídka : 702,00 Kč

Pamětní medaile
Autor: Vojtěch Dostál
Rytec: Lubomír Lietava

průměr: 34 mm
hmotnost: 16 g
ryzost stříbra: 999/1000 Ag
limit: 1000 ks
emise: 2008

Minimální oxidace na okraji medaile.

Kurz eura vám přináší Jiří z Poděbrad. První evropský panovník, český král, který přišel s myšlenkou mírové unie evropských států. Stalo se tak již v 15. století. 500 let před vznikem EU!

Mince s opály !

Po mimořádném zájmu, který vyvolala mezi českými sběrateli australská mince s diamanty, je v prodeji i dříve vydaná mince s Opály.

Vsetín - Po mimořádném zájmu, který vyvolala mezi českými sběrateli australská mince s diamanty, je v prodeji i dříve vydaná mince s Opály a zájemci si také mohou rezervovat i připravované tituly mince se zlatými nugety a mince s perlami. Rezervace se přijímají jak pro zlaté tak pro stříbrné mince. Nové tituly budou raženy postupně v letech 2010 a 2011.

ZE SVĚTA KOVOVÝCH ZNÁMEK (46)

Známky Žatce IV – Žatecké chmelové známky

Vysokému počtu městských chmelařů se není co divit. V žatecké známkovně chmele byl chmel podle své provenience dělen na tři kategorie. Na prvním místě byl žatecký městský chmel, který byl ceněn nejvýše. Druhé kategorie byl okresní chmel původem z obcí na území okresu Žatec a až třetí byl takzvaný krajský chmel, kam spadal chmel hlavně z českých pěstitelských oblastí Lounska a Rakovnicka. České obce tak byly pro svou územní příslušnost diskriminované, což vzbuzovalo přirozeně nevoli.Žatec je městem, kde patrně v Čechách vznikl samotný fenomén strojně ražených chmelových známek, a to pravděpodobně ještě před tím, než v Žatci inzeroval ražbu známek chebský rytec Alexander Quintus. Chmelové česací známky přinesla především změna ve způsobu pěstování a hlavně sklizně chmele, k níž postupně docházelo teprve ve čtvrtém kvartálu 19. století. K evidenci úkolově pojaté práce se osvědčily kovové známky. Kdo ty nejstarší na Žatecku razil, není známo.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 6/2018.