Zlato 1925.96 $/Oz
Stříbro 23.70 $/Oz
Platina 1018.86 $/Oz
Paládium 1635.18 $/Oz
Zlato Mince

Zrušená emise!

Barbora Špotáková

Investiční zlatoInvestiční zlato

SPECIFIKACE

Zlatá pamětní medaile
Autor:
Rytec
Ražba: Česká mincovna a.s.
Emitent: Česká mincovna a.s.
Emitentem není Česká národní banka!
Nejedná se o oficiální, státní emisi České republiky...

průměr: 22 mm
hmotnost: 7.78 g
ryzost zlata: 999,9/1000 Au
hrana: hladká
limit emise 2010: 500 ks

Sada zlatých medailí Mistři světa a olympijští vítězové II obsahuje tituly:
- Roman Šebrle
- Kateřina Emmons
- Martina Sáblíková
- Martin Straka
- Barbora Špotáková
- objednat lze i celou sadu v dárkové dřevěné etui na této stránce.


 

Barbora Špotáková (30. 6. 1981) – česká atletka, reprezentantka v hodu oštěpem. Je olympijskou vítězkou, mistryní světa a světovou rekordmankou. Členka armádního sportovního centra Dukla Praha.

Barbora Špotáková se narodila v Jablonci nad Nisou, kde také už v páté třídě základní školy, a pod dohledem maminky, s atletikou začínala. Sportovní předpoklady zdědila po svém otci, který se aktivně věnoval atletice. Zpočátku preferovala překážkový běh a víceboj, k oštěpu se poprvé dostala v době ročního studia v USA. Naplno se jím však začala zabývat až později. K odklonu k nové disciplíně ji přiměly zdravotní potíže: v důsledku únavové zlomeniny se jí totiž na noze objevil kostní osteom. Po úspěšné operaci v České Lípě (2003) a rehabilitaci se pokračování v běhu ukázalo jako značně rizikové.

První významnou zlatou medaili získala na Mistrovství České republiky v atletice v roce 2003 (celkem na MR zvítězila osmkrát).

Její vítězné tažení pokračovalo ziskem zlaté na Mistrovství světa 2007 v Ósace. O rok později pak vystoupala na nejvyšší vítězný stupínek i na olympiádě v Pekingu. Její hod o délce 71, 42 m znamenal zároveň evropský rekord.

Barbora Špotáková je také světovou rekordmankou, když 13. září 2008 na Světovém atletickém finále ve Stuttgartu hodila 72, 28 metru. Celkem čtyřikrát se stala Nejlepším atletem roku v Česku, v roce 2008 byla vyhlášena vítězkou v anketě Nejlepší sportovec roku.

  Medaile jako krásný dárek.
Malý dárek trvalé hodnoty - zlatá medaile. Vyberte si dárky pro každou příležitost i na této stránce.

Zlato je vhodný dárek k narození dítěte, k svatbě, k významnému životnímu jubileu. Můžete jej věnovat svým blízkým stejně jako významným obchodním partnerům. Medaile jsou atraktivním dárkem i díky naší bohaté nabídce. Určitě si i Vy vyberete dárek, který zaručeně potěší.

  Zlato jako investice
Investice do zlata neztrácí svoji hodnotu. Cena zlata naopak stále stoupá.


Zlato bylo vždy spolehlivým prostředkem pro bezpečné uložení úspor. V každé době. Za všech okolností. Využijte i Vy příležitost zajistit si své vlastní zlaté rezervy. Nakupujte investiční zlaté medaile pravidelně ve velikosti a v ceně, která vyhovuje Vašim potřebám.


DPH 21% v ceně

POZNÁMKA
Medaile není zobrazena ve skutečné velikosti. Kliknutím na obrázek se zvětší.
K medaili je dodáván certifikát potvrzující její parametry. 

Původní záměr razit tuto medaili Česká mincovna opustila.
 


Barbora Špotáková

Barbora Špotáková

Zlatá medaile je dodávána v ochranné plastové kapsli a dárkové etui s certifikátem.

  

  

   

I Mám rád ZLATÉ MINCE .CZ
www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2022 Zlaté mince - Numismatika. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů a fotografií je bez písemného souhlasu zakázáno.