Zlato 1504.23 €/Oz
Stříbro 22.38 €/Oz
Platina 1008.20 €/Oz
Paládium 2378.43 €/Oz
VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI: Je částečně omezený režim prodejen. Možné je pouze vyzvednutí předem objednaného zboží, v dohodnutém termínu. Více na stránce Covid.
Zlato Mince

Certifikát diamantů

Správné ohodnocení kvality diamantu vyžaduje hodně zkušeností. Je navíc klíčové pro stanovení ceny diamantu. Aby měl kupující jistotu, že investiční diamant, který vlastní splňuje očekávané parametry, vkládá se diamant do bezpečnostního obalu označeného číslem a k němu vydává některá z mezinárodních gemologických laboratoří certifikát. Můžeme se setkat i s diamanty, které jsou laserem číselně označeny na rundistě.

Laboratoře hodnotící kvalitu diamantů jsou nezávislé na prodejcích. Každý kámen se navíc hodnotí anonymně. Na příjmu se označí pouze číslem a proto jej během procesu hodnocení experti posuzují zcela nezaujatě. Mezi nejznámější laboratoře patří belgická HRD ( Hoge Raad voor Diamant ), IGI ( International Gemological Institute ), americká GIA ( Gemological Institute of America ). I v Čechách působí řadu let uznávaná gemologická laboratoř - ČGL ( Česká gemologická laboratoř ).

Prakticky žádný přínos pro zájemce o nákup investičního diamantu nemají certifikáty, které vystavuje sám prodejce. V případě, že diamant navíc není vložený v zatavené bezpečnostní kapsli nelze vyloučit ani záměnu kamene, např. omylem. 

Investiční zlato
Obr. 4 Ukázkový certifikát k investičnímu diamantu od laboratoře IGI


Investiční zlato
Obr. 5 Diamanty mohou být značené laserem na rundistě.

Další informace a popis certifikátů a bezpečnostních balení používaných v konkrétních gemologických laboratoří naleznete na jejich stránkách.

UPOZORNĚNÍ

HRD začala používat nové certifikáty s odlišným designem a novými bezpečnostními prvky. Více informací můžete najít přímo na stránkách laboratoře ( HRD.BE ). Původní certifikáty jsou samozřejmě stále platné.

Investiční zlato
Obr. 1 Původní barevné provedení certfikátů.


Investiční zlato
Obr. 2 Nové barevné provedení certfikátů.


VÍTE, ŽE

Investiční diamant se dodává vždy s certifikátem nezávislé gemologické laboratoře, označený unikátním číslem identickým s číslem na zatavené bezpečnostní kapsli v níž je diamant uložen.

Investiční zlato
Investiční zlato
Investiční zlato

Investiční zlato

V případě otevření bezpečnostní kapsle ji  nelze zpět uzavřít. Diamant se musí opět předložit v gemologické laboratoři k opětovnému přezkoumání a zatavení do bezpečnostního obalu.

www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2021 Zlaté mince - Numismatika