UPOZORNĚNÍ: Dopad opatření příjímaných se šířením nákazy koronaviru se promítá do ceny zlata a termínů dodání drahých kovů. Osobní odběr zboží je pozastaven, expedice drahých kovů odložena. Dodávky sběratelských potřeb z čínských továren jsou o 2-3 týdny opožděné. Děkujeme za pochopení.
E-shopSlovenské oběhové mince

Rozšiřte svou sbírku o slovenské oběhové mince. Dostupné na zlate-mince.cz

Sada slovenských oběhových mincí r. 2002 Standard kvalita Vyprodáno.
Sada slovenských oběhových mincí r. 1995 Standard kvalita Vyprodáno.
Sada slovenských oběhových mincí r. 1994 Standard kvalita Vyprodáno.
Sada slovenských oběhových mincí r. 1993 Standard kvalita Vyprodáno.
Sada oběžných mincí 2018 Výročí vzniku Československa Vyprodáno.
Sada oběhových mincí vč. Euromedailí r. 2004 Vyprodáno.
Sada oběhových mincí 2004 - Vstup Slovenskej republiky do Európskej únie - Bratislava Vyprodáno.
Sada euromincí Slovenska 2014 - Sochi Proof žeton Ag Vyprodáno.
Sada euromincí Slovenska 2013 - EHMK Košice Proof žeton Ag Vyprodáno.
Sada euromincí Slovenska 2012 - Londýn Unc. + Kolorovaný žeton Vyprodáno.
Sada euromincí Slovenska 2012 - Londýn Proof + Kolorovaný žeton Ag (dřevěná etue) Vyprodáno.
Sada euromincí Slovenska 2011- Mistrovství světa v ledním hokeji Vyprodáno.
Sada euromincí Slovenska 2011- 20. výročie vzniku Vyšehradskej skupiny Vyprodáno.
Sada euromincí 2018 - 23. OH Pjongčang b.k. Vyprodáno.
Sada euromincí 2017 b.k. Vyprodáno.
Sada euromincí 2016 31. OH Rio de Janeiro b.k. Vyprodáno.
Sada euromincí 2015 Proof like Vyprodáno.
Sada euromincí 2015 b.k. Vyprodáno.
Sada euromincí 2015 (dřevěná etue) Proof like Vyprodáno.
Sada euromincí 2014 - Maraton mieru Košice b.k. Vyprodáno.
Sada euromincí 2013 - Konstantin a Metoděj (+2 EUR PM) Vyprodáno.
Sada euromincí 2013 - Banská Štiavnica - UNESCO Vyprodáno.
Sada euromincí 2012 Vyprodáno.
Sada euromincí 2009 Historické regióny Slovenska - Orava, Kysuce a Považie Vyprodáno.
Sada - Slovensko a Rakousko 2005 b.k. Vyprodáno.
Oběhové mince Slovenska 2009 Zničené slovenské mince Vyprodáno.
Oběhové mince Slovenska 2008 90.výročie Pittsburskej dohody Vyprodáno.
Oběhové mince Slovenska 2008 - Rozlúčka so slovenskou korunou Vyprodáno.
Oběhové mince Slovenska 2008 - 100.výročie narodenia Eugena Suchoňa Vyprodáno.
Oběhové mince Slovenska 2007 - Gemer - Malohont - Novohrad - Hont Vyprodáno.
Oběhové mince Slovenska 2006 - Spiš - Abov - Turniansko Vyprodáno.
Oběhové mince Slovenska 2005 - Šariš - Zemplín - Užsko Vyprodáno.
2017 - KARTA - 2 € - Academia Istropolitana – 550. výročie začatia činnosti Vyprodáno.
2016 - KARTA - 2 € - Prvé predsedníctvo SR v Rade EU Vyprodáno.
2013 - KARTA - 2 € -1150. výročie príchodu Konštantína a Metoda Vyprodáno.
2013 - 2 € -1150. výročie príchodu Konštantína a Metoda Vyprodáno.
2012 - 2 € -10.výročie zavedenia Euro cash Vyprodáno.
2007 - 100. výročie narodenia Gejzu Dusíka Vyprodáno.
2004 Sada oběhových mincí PROOF - Slovensko Vyprodáno.
2001 Sada oběhových mincí Slovenska, standard kvalita Vyprodáno.
ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Úryvky z publikovaných článků:

Bankovky, které neplatí Varianty účelových tisků
Sběratelé vědí, že bankovka je charakterizována jako cenný papír (=cenina) s danou nominální hodnotou sloužící jako bezúročný platební prostředek.

Bankovky jsou vydávány v drtivé většině centrální bankou toho kterého státu. Zjednodušeně řečeno v uvedeném případě se jedná o tzv. legální finanční prostředky (bankovní peněžní a ceninový sektor). Vedle platných bankovek je možné definovat skupinu bankovek nelegálních (nebankovní peněžní a ceninový sektor), do které zařazujeme několik bankovních variant.

Pekelné bankovky
Pravděpodobně nejstarší formou bankovek z kategorie nelegálních jsou tzv. hell banknote (doslovný překlad pekelné peníze; hell bankovky). Jejich první tisk je zaznamenán již v počátcích 19. století na území Číny. Také v našich podmínkách tuto variantu známe a dokonce je možné ji zakoupit na stránkách veřejných aukcí. V rámci této skupiny bankovek se rozlišují varianta naturální (HBN; nejčastěji portrétová ) a varianta označována jako fine arts (HBA; s nádechem výtvarného umění).

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 1/2014.MEDAILE ZA ZÁSLUHY 25 let od zřízení (první vydání ČSFR - 1990)
V říjnu 1990 se Federální shromáždění České a Slovenské Federativní Republiky usneslo na novém zákoně o státních vyznamenáních České a Slovenské Federativní Republiky.

V rámci tohoto zákona byla nově zřízena Medaile Za zásluhy jako vyznamenání osob, které se zasloužily o blaho státu nebo obce.

V minulém čísle M&B jsme se věnovali událostem před 25 lety, a to otázkám spojeným se vznikem jednoho z nejvyšších státních vyznamenání České a Slovenské Federativní Republiky Řádu Tomáše Garrigue Masaryka. Konstatovali jsme, že po listopadovém převratu v roce 1989 se brzy objevily úvahy o potřebě zásadních změn v systému státních řádů a vyznamenání. Potřeba, jednoznačně se oddělit od předešlého režimu, vedla nakonec ke zrušení celého komplexu socialistických dekorací jako celku s jedinou výjimkou, a tou byl Řád Bílého lva.2 Letos si tak ještě připomínáme 25. výročí zřízení Medaile Za zásluhy.
Na úvod ocituji články 1 a 2 ze stanov medaile3: „Medaili Za zásluhy uděluje prezident České a Slovenské Federativní Republiky osobám, které se zasloužily o blaho státu a obcí v oblasti hospodářské, vědy, techniky, kultury, umění, sportu, výchovy a školství, obrany, bezpečnosti státu a občanů. Medaile Za zásluhy má tři stupně, z nichž první je nejvyšší. Při udělení číslované medaile se zároveň s ní odevzdá vyznamenanému číslovaná listina.“ Článek 3 stanov pak definoval parametry a vzhled medaile.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 6/2015.

TROYSKÁ UNCE NENÍ UNCE
Troyská unce představuje hmotnost odpovídající 31.1 gramům v metrické soustavě. Označuje se zkratkou Oz. Je nejrozšířenější měrnou jednotkou ve světě investičního zlata. Zejména pak co se týká investičních zlatých mincí. Ty se razí obvykle právě ve hmotnosti jedné troyské unce a jejich částí. Poloviny, čtvrtiny a desetiny. I cena zlata na burze se udává vůči jedné Oz. Prostá unce však má hmotnost pouze 28 gramů. Proto je slovo troyská u nás důležité!
SPOŘENÍ DO ZLATA JE HAZARD
Spoření do zlata představuje nejrizikovější typ obchodu se zlatem. Velmi často se jedná pouze o zástěrku podvodných obchodů fungujících na principu 'Ponziho schéma'. I když se prezentuje jako finanční produkt a slibují svým klientům zhodnocení, o finanční produkt se nejedná a banky jej nenabízí. Z pohledu zákona se jedná o komoditu (věc) prodávanou na splátky. Proto provozovatelé takových služeb nepodléhají kontrole ČNB.
PREMIUM. OBCHODNÍ PŘIRÁŽKA K CENĚ MINCÍ
Premium má obdobnou funkci jako poplatky u investičních fondů. Rozhodnete-li se nakoupit ty nejmenší zlaté investiční mince o váze 1/20 nebo 1/10 Oz, počítejte s tím, že navýšení ceny bude na úrovni 20ti procent. S nižším navýšením můžete investiční mince pořídit pouze pokud koupíte mince přímo o váze 1 Oz. Při prodeji těchto mincí se výkupní cena zlata pohybuje pod aktuální cenou zlata. Opět platí, že za drobné mince dostanete míň než za větší.
FIXACE CENY
Cena zlata se neustále mění. Okamžik její fixace je proto důležitý. Chcete-li zakoupit investiční zlato za cenu, která vám vyhovuje, dřív než se změní, proveďte úhradu vaší objednávky obratem. Tím dosáhnete okamžité fixace. Minulá výhodná cena samozřejmě nemůže být dodatečně fixována v nočních hodinách, mimo pracovní dobu obchodníků nebo ve svátky, kdy obchody se zlatem neprobíhají.
www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2020 Zlaté mince - Numismatika