Zlato 1473.94 €/Oz
Stříbro 21.48 €/Oz
Platina 1009.89 €/Oz
Paládium 2356.41 €/Oz
VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI: Je částečně omezený režim prodejen. Možné je pouze vyzvednutí předem objednaného zboží, v dohodnutém termínu. Více na stránce Covid.
Zlato Mince

IGI - International Gemological Institute

Nejstarší evropský institut svého druhu byl založen v roce 1975 v Antwerpách a v současnosti disponuje nezávislými laboratořemi v New Yorku, Hong Kongu, Mumbai, Bangkoku, Tokyu, Dubai, Torontu, Los Angeles, Tel Avivu a Cavalese. Počtem laboratoří představuje světově největší nezávislé certifikační centrum, jehož specialisté vydají ročně více než milion posudků.

Posláním IGI je poskytovat profesionálům a spotřebitelům přesné a spolehlivé znalosti z gemologie formou školení a vydáváním osvědčení.

IGI nekompromisně ctí princip rovnosti. K hodnocení všech diamantů, malých i velkých, přistupuje vždy stejně. Bez ohledu na původ, velikost nebo vlastnictví je každý diamant podroben stejně podrobnému zkoumání a hodnocení jako ostatní.

IGI uplatňuje přísná bezpečnostní pravidla a dodržuje etický kodex při hodnocení kamenů. Zajišťuje tím, že žádné kameny nejsou při hodnocení zvýhodněny a neexistuje žádné preferenční zacházení s diamanty určitého původu. To je dokonale zajištěno důsledným uplatněním anonymity hodnocených kamenů. Čistý diamant, zbavený všech odkazů na majitele je v laboratoři umístěn do speciálního kontejneru a označen čárovým kódem jedinečným vnitřním identifikačním číslem. To umožní sledovat pohyb kamene laboratoří.  Poté je distribuován náhodně zvoleným laborantům k posouzení. V laboratořích IGI pracuje na 650 odborníků. Je tak zajištěno, že nelze předvídat kdo bude hodnotit určitý kámen.

O autoritě certifikátů IGI svědčí i skutečnost, že vydala již více než ohromující 1 milion  osvědčení. To je pozoruhodné i pro to, že certifikáty k investičním diamantům se začaly na základě poptávky trhu vydávat ve velkém až přibližně před deseti lety.

Ukázka certifikátu IGI

Investiční zlato

Investiční zlato
Obr. 1 Ukázkový certifikát k investičnímu diamantu od laboratoře IGI 

Investiční zlato

IGI Belgium - World Head Office

Schupstraat 1
2018 Antwerp
BELGIUM

Tel: +32-3-231.68.45
Fax: +32-3-232.07.58
Email: info@igiworldwide.com
 Http: www.igiworldwide.com 

VÍTE, ŽE
IGI zaměstnává ve svých laboratořích na celém světě více než 650 gemologů!

Ti ročně vydají 1 milion certfikátů!

www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2021 Zlaté mince - Numismatika