Zlato 1490.03 €/Oz
Stříbro 22.18 €/Oz
Platina 1032.39 €/Oz
Paládium 2457.64 €/Oz
VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI: Je částečně omezený režim prodejen. Možné je pouze vyzvednutí předem objednaného zboží, v dohodnutém termínu. Více na stránce Covid.
Zlato MinceBankovky z celého světa...

Zlaté Mince - Numismatika ® dováží pro české sběratele nepoužívané bankovky ze zahraničí, i z exotických států. Vybíráme ty nejzajímavější bankovky za dostupné ceny. Naše nabídka zahraničních bankovek je členěna podle jednotlivých zemí.

Zambie - Série 4 ks papírových platidel Vyprodáno.
Ukrajina - Série papírových platidel Vyprodáno.
Thajsko - papírová platidla - série 4 ks Vyprodáno.
Sýrie - Série papírových platidel Vyprodáno.
Surinam - papírová platidla - série 11ks Vyprodáno.
Sudán - papírová platidla - série 7 ks Vyprodáno.
Slovinsko - papírová platidla - série 4 ks Vyprodáno.
Série 7 ks bankovek a státovek 1970-89 Vyprodáno.
Série 7 ks bankovek a státovek 1958-64 Vyprodáno.
Série 6 ks bankovek a státovek 1953 Vyprodáno.
Série 4 ks kolkovaných bankovek 1993 Vyprodáno.
Série 25 ks bankovek 1953 - 1989 Vyprodáno.
Rusko - papírová platidla - série 10 ks Vyprodáno.
Rumunsko - papírová platidla - série 7ks Vyprodáno.
Polsko - Série 10 ks papírových platidel Vyprodáno.
Peru - Série papírových platidel Vyprodáno.
Oman - Série 2 ks papírových platidel Vyprodáno.
Nicaragua - papírová platidla - série 7ks Vyprodáno.
Nepál - papírová platidla Vyprodáno.
Mongolsko - Série 2 ks papírových platidel Vyprodáno.
Mexiko - papírová platidla - série 9 ks Vyprodáno.
Lýbie - Série papírových platidel Vyprodáno.
Libanon - Série papírových platidel Vyprodáno.
Kolumbia - papírová platidla - série 11ks Vyprodáno.
Iran - Série 6 ks papírových platidel Vyprodáno.
Guinea - papírová platidla - série 4 ks Vyprodáno.
Etiopie - papírová platidla - série 3ks Vyprodáno.
Brazílie - papírová platidla - série 11 ks Vyprodáno.
Barma - Série 6 ks papírových platidel Vyprodáno.
Bankovky Venezuela Vyprodáno.
Bankovky USA 4x 1USD, 4x 2USD Vyprodáno.
Bankovky USA 4x 1USD, 4x 2USD Vyprodáno.
Bankovky Pakistán Vyprodáno.
Bankovky Malawi Vyprodáno.
Bankovky Kambodža Vyprodáno.
Bankovky Jugoslávie Vyprodáno.
Bankovky Jamajka Vyprodáno.
Bankovky Guatemala Vyprodáno.
Bankovky Bosna a Hercegovina Vyprodáno.
Argentina - papírová platidla - série 13 ks Vyprodáno.
Afganistán - Série 8 ks papírových platidel Vyprodáno.
2019 Pamětní bankovka 100 Kč - Alois Rašín Vyprodáno.
2019 Pamětní bankovka 100 Kč - Alois Rašín Vyprodáno.
ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Získáte exkluzivně pouze u nás.

DALŠÍ ČLÁNKY VÍCE O ČASOPISU
Holandská Grand Prix za medailérskou tvorbuHolandská Grand Prix za medailérskou tvorbu
Dne 11. února 2012 byla v Teylers Museu v holandském Haarlemu udělena nová cena za současnou medailérskou tvorbu, která je díky své výši 10 000 eur největším mezinárodním oceněním v tomto oboru.

Iniciativa pro vznik této ceny vzešla od numismatika Jaap van der Veena, po němž je tato cena také pojmenována – její oficiální název zní: Cena Jaap van der Veen a Teylerova muzea za současnou medailérskou tvorbu. Historicky prvním medailérem poctěným touto cenou se stal český umělec Otakar Dušek (1974). Ocenění si vysloužil za svou pamětní stříbrnou medaili Kursk-1943. Součástí ocenění je kromě finanční odměny i vydání katalogu a uspořádání výstavy – ta je k vidění do 9. září 2012 v Teylers Museu (obr. 1).

Zahájení

Zatímco pozvaní hosté přicházeli po úvodní recepci do slavnostního sálu, kde měl proběhnout ceremoniál předání ceny, věnoval oceněný medailér panu Jaap van der Veenovi soukromou prohlídku vystavených medailí v prostorách galerie muzea. Oba pánové využili služeb vynikající tlumočnice slečny Beatrijs Irving, která se s bravurou sobě vlastní pohybovala mezi češtinou a holandštinou a její pomoc tak byla neocenitelná (obr. 2).

Slavnostní ceremoniál sobotního odpoledne zahájila ředitelka Teylers Musea, paní Marjan Scharloo gratulací Jaap van der Veenovi k jeho 65. narozeninám. Zároveň mu předala věcný dar – geodu a katalog výstavy Hulde, která v muzeu právě probíhala. Následně paní Scharloo přítomným přiblížila historii a poslání muzea. Zejména se zmínila o kolekci čítající 1500 kusů medailí, jejichž prvním sběratelem byl sám zakladatel muzea Pieter Teyler. Poté byla přítomným přiblížena geneze nové velké ceny za současnou medailérskou tvorbu.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 5/2012Jak nekoupit falzum 3. část
K tématu falešných mincí se vracím daleko dříve, než jsem očekával.

K napsání dalšího pokračování mne přiměla skutečnost, že na numismatickém trhu se začala objevovat falza vzácných československých mincí. Mají svůj původ v Číně, kde jsou legálně průmyslově vyráběna, protože jejich výroba stejně tak jako výroba mnohých jiných padělků není dle tamních zákonů trestná. Jsou spolu s velkým množstvím raritních mincí mnoha států celého světa oficiálně nabízena ke koupi na internetu, a to na adrese internetového obchodu www.jinghuashei.com.

Případný zájemce si může vybrat především z obrovské nabídky mincí USA, a to od dolarů z let 1794 až 1804 přes různé půldolary, čtvrtdolary, 20centy, dimy a půldimy, tří a dvoucenty, měděné a stříbrné centy 1792 až po zlaté dvaceti-, deseti-, pětia dvouapůldolary.
Sběratelsky zajímavé jsou pro české numismatiky i ražby německé. Z nich jsou nabízeny různé 2tolary, např. augsburský 2tolar 1645 s titulem Ferdinanda III., KM:77, Dav.:5039, bavorský svatební 2tolar Ludvíka I. z roku 1842, KMG.:431.1, hannoverský 2 tolar/3 ½ gulden Jiřího V. 1855 B, KMG.:229 nebo pruské 2 tolary 1841 A, 1842 A. Lze koupit i německé koloniální ražby, konkrétně 5 marku 1894 Nová Guinea nebo 2 marku 1893 a 1894, obě Německá Východní Afrika.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 1/2011

ZLATÉ MINCE ZARUČUJÍ ANONYMITU VLASTNICTVÍ
Technologie ražby investičních mincí nedovoluje jejich označení sériovými čísly. Mince jsou proto anonymní a poskytují svému majiteli větší soukromí při nakládání s nimi. Tato výhodná vlastnost však může být na přítěž v situaci, kdy potřebujete prokázat vlastnictví zlatých mincí. Například v případě jejich zcizení.
INVESTIČNÍ ZLATO NENÍ ZATÍŽENO DANÍ Z PŘIDANÉ HODNOTY
Tento fakt dělá z investičního zlata naprosto jedinečnou komoditu. Zlato jsou tak jediné reálné aktiva, osvobozené od daně. Své finanční prostředky proto můžete převést na investiční zlato bez daňové penalizace. Pro zlato je to obrovská přednost. Proto lidé investují do zlata raději než do stříbra, diamantů, starožitností, umění, obrazů nebo nemovitostí. Ty všechno jsou zatíženy DPH ve výši 21 procent.
TROYSKÁ UNCE NENÍ UNCE
Troyská unce představuje hmotnost odpovídající 31.1 gramům v metrické soustavě. Označuje se zkratkou Oz. Je nejrozšířenější měrnou jednotkou ve světě investičního zlata. Zejména pak co se týká investičních zlatých mincí. Ty se razí obvykle právě ve hmotnosti jedné troyské unce a jejich částí. Poloviny, čtvrtiny a desetiny. I cena zlata na burze se udává vůči jedné Oz. Prostá unce však má hmotnost pouze 28 gramů. Proto je slovo troyská u nás důležité!
ZLATO.
Zlato. Latinsky Aurum. Pro jednoho chemický prvek, pro jiného talisman pro štěstí, pro jiné koncentrované jmění. Zlato ovlivňovalo osudy lidí a národů, obchod a vývoj peněžního systému od biblických dob, bylo symbolem moci, vzbuzovalo vášně. Příběh posedlosti zlatem začíná magickou, náboženskou a uměleckou rolí zlata, pokračuje ražením mincí a přeměnou na peníze, vrcholí zlatým standardem. Dnes žijeme v době, kdy mnozí přezíravě tvrdí, že zlata se nenají. Není větší omyl. Protože pokud zase přijde doba, kdy bude nedostatek svobody nebo jídla, pak zlato bude jediná měna, která vám je zajistí...
www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2021 Zlaté mince - Numismatika