Zlato 1527.52 €/Oz
Stříbro 20.98 €/Oz
Platina 904.75 €/Oz
Paládium 1911.67 €/Oz
VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI: Je částečně omezený režim prodejen. Možné je pouze vyzvednutí předem objednaného zboží, v dohodnutém termínu. Více na stránce Covid.
E-shopSportovní medaile

ZOH Turín 2006 Vyprodáno.
ZOH Salt Lake City 2002 Vyprodáno.
Zlatá medaile MS v ledním hokeji 2015 proof Vyprodáno.
Zimní olympijské hry Turín 2006 - Ag Vyprodáno.
Velká pardubická steeplechase Vyprodáno.
Štěpánka Hilgertová Vyprodáno.
Sydney 2000 Ag Vyprodáno.
Stříbrná pamětní medaile k výročí Dany a Emila Zátopkových Proof Vyprodáno.
Stříbrná medaile Olympijské hry Sochi 2014 Vyprodáno.
Stříbrná medaile Olympijské hry Londýn 2012 Vyprodáno.
Stříbrná medaile MS v ledním hokeji 2015 proof Vyprodáno.
Stříbrná medaile Mistrovství Evropy ve fotbale 2012 Vyprodáno.
Sada zlatí sportovci Vyprodáno.
Roman Šebrle - zlato Vyprodáno.
Olympijský výbor - Atlanta Vyprodáno.
Olympijské hry Vancouver 2010 - stříbro Vyprodáno.
Olympijské hry Vancouver 2010 Vyprodáno.
Olympijské hry Peking Vyprodáno.
Olympijské hry Peking Vyprodáno.
Nagano Hokej 1998 - Au Vyprodáno.
Nagano Hokej 1998 Vyprodáno.
Nagano ČOV Vyprodáno.
MS ve Fotbale 2006 Vyprodáno.
MS v lyžování - Liberec Vyprodáno.
MS Fotbal 2006 - zlatá Vyprodáno.
Mistři světa a olympijští vítězové II - zlato Vyprodáno.
Mistrovství světa v ledním hokeji 2004 Vyprodáno.
Mistrovství evropy ve fotbale 2004 Vyprodáno.
Medaile Mika Häkkinen 99 - Ag Vyprodáno.
Medaile Mika Häkkinen Vyprodáno.
Medaile k založení Českého hokejového svazu Vyprodáno.
ME ve fotbale 2000 Vyprodáno.
Martina Sáblíková - zlato Vyprodáno.
Martin Straka - zlato Vyprodáno.
Martin Doktor Vyprodáno.
Kateřina Neumannová Vyprodáno.
Kateřina Emmons - zlato Vyprodáno.
Jaromír Jágr Vyprodáno.
Jan Železný Vyprodáno.
Hokej Salt Lake City 2002 Vyprodáno.
Dřevěná etue pro ČS fotbalové legendy na Au mince průměr 22 mm Vyprodáno.
Dřevěná etue pro ČS fotbalové legendy na Ag mince průměr 40 mm Vyprodáno.
Českomoravský fotbalový svaz - Francie 98 Ag Vyprodáno.
Českomoravský fotbalový svaz - Euro 96 England Ag Vyprodáno.
Českomoravský fotbalový svaz - Euro 2000 Ag Vyprodáno.
Barbora Špotáková - zlato Vyprodáno.
3x mistři v hokeji Vyprodáno.
100. výročí založení Českého fotbalového svazu - Zlato Vyprodáno.
ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Získáte exkluzivně pouze u nás.

DALŠÍ ČLÁNKY VÍCE O ČASOPISU
Bílý groš Lucie Kadnerové z roku 1585 Mince se zpochybněnou existencí
Téma se dotýká bílého groše s letopočtem 1585 se značkou Lucie Kadnerové.

Při studiu nejnovějšího zpracování problematiky jáchymovských ražeb druhé poloviny 16. století, tzn. I. dílu publikace Dějiny jáchymovské mincovny a katalog ražeb 1519/1520-16191, jsem v souvislosti s dohledáváním jedné, zdá se, unikátní jáchymovské ražby2 objevené v soukromé sbírce, náhodně narazil na podle mého názoru neobvyklou poznámku při citaci literatury, u které bych se chtěl chvíli zastavit. Téma se dotýká bílého groše s letopočtem 1585 se značkou Lucie Kadnerové.

V publikaci L. Nemeškala a P. Vorla Dějiny jáchymovské mincovny... je v kapitole o bílých groších císaře Rudolfa II. na straně 238, tab. 30, položka 10a u bílého groše Lucie Kadnerové z roku 1585 ve sloupci s odkazy na literaturu uvedeno, cituji: „(r. 1585 Kádn. neověřen, uv. Hal. 403 ze soukromé sbírky; existence nelogická)“. Přitom v kapitole o malých groších na straně 240, tab. 31, položka 10 je malý groš s letopočtem 1585 Lucie Kadnerové uveden bez poznámky o logice existence této mince. V citaci literatury je stručně uvedeno: „Hal. 407“. Pochopitelně mě zajímalo, proč u dvou mincí se značkou Lucie Kadnerové z roku 1585 i když dvou různých nominálů tomu tak je. Rozdíl je v tom, že u malého groše Ing. Halačka ve své práci o mincích zemí Koruny české3 cituje popis královédvorského nálezu z roku 1926 zpracovaný dr. Šůlou v roce 1983 (viz. Numismatický sborník ČSAV XVI/1983, J. Šůla, Pět tolarových nálezů ze severovýchodních Čech, Dvůr Králové nad Labem, o. Trutnov, strana 157), kdežto u bílého groše je v Halačkově práci v citaci pramenů uvedeno: soukromá sbírka.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 1/2013PÍSMO NA MINCÍCH A MEDAILÍCH (4)
Řím – od království (přes republiku) k císařství

Kdyby už peníze nebyly vynalezeny, postarali by se o to určitě staří Římané. Jejich pragmatický vztah k tomuto prostředku směny vyjadřuje nesmrtelná věta PECUNNIA NON OLET (peníze nesmrdí), inspirovaná ekonomickou politikou císaře Vespasiána. Pojmenování peněz ve větě, která se císaři přisuzuje, vytvořili jeho dávní předkové. Jejich prvotním platidlem byl dobytek – PECUS. Když pak začali platit kusy kovu na váhu, pojmenovali je PECUNNIA.

„Vítej domů Kornelie. Tak jaké to bylo v Římě?“ Příchozí si přisedl k sousedovi pod olivovník a rozpovídal se. „Klid a zároveň trochu smutno. Teď, po smrti císaře, je vládcem Marcus Aurelius. Dělá to dobře a na svého předchůdce nezapomíná. Však jsem si také přinesl památku.“ Soused Tulius vzal s úctou do prstů minci s orlem a opisem CONSECRATIO a povzdechl: „Je to tak, Antoninus Pius byl velký člověk, ale teď už je bohem“. Jeho přítel přizvukoval: “Máš pravdu a já pořád lituji, že jsem se tehdy nedostal na slavnost a neviděl orla vzlétat z hranice“. Takzvané konsekrační mince, ke kterým se ještě vrátíme, patří až do doby panování římských císařů. Při sledování počátků v ý voje římského mincování je ale potřeba se vrátit o hodně zpátky. Jestliže si antické Řecko musíme promítat na více oblastí jižní Evropy a Středomoří, pak Řím si spojujeme především s Apeninským poloostrovem.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 1/2018.

ZLATO.
Zlato. Latinsky Aurum. Pro jednoho chemický prvek, pro jiného talisman pro štěstí, pro jiné koncentrované jmění. Zlato ovlivňovalo osudy lidí a národů, obchod a vývoj peněžního systému od biblických dob, bylo symbolem moci, vzbuzovalo vášně. Příběh posedlosti zlatem začíná magickou, náboženskou a uměleckou rolí zlata, pokračuje ražením mincí a přeměnou na peníze, vrcholí zlatým standardem. Dnes žijeme v době, kdy mnozí přezíravě tvrdí, že zlata se nenají. Není větší omyl. Protože pokud zase přijde doba, kdy bude nedostatek svobody nebo jídla, pak zlato bude jediná měna, která vám je zajistí...
ZLATÉ MINCE ČNB
ČNB vydává pamětní zlaté mince. Stejně jako investiční zlaté mince dovážené ze zahraničí jsou osvobozeny od DPH. Jedná se o jediné české mince, resp. mince s nominální hodnotou vyjádřenou v české měně, které jsou od daně osvobozeny. Díky nízkému nákladu však mají vysokou sběratelskou hodnotu.
MONITOR CENY ZLATA. EUR/OZ.
Spotová cena je tedy cena platná právě v ten okamžik, kdy ji věnujete svoji pozornost. Sledujte aktuální cenu zlata na komoditních burzách. Pohodlně i na svém mobilu. Monitor ceny zlata můžete mít neustále otevřený.
PREMIUM. OBCHODNÍ PŘIRÁŽKA K CENĚ MINCÍ
Premium má obdobnou funkci jako poplatky u investičních fondů. Rozhodnete-li se nakoupit ty nejmenší zlaté investiční mince o váze 1/20 nebo 1/10 Oz, počítejte s tím, že navýšení ceny bude na úrovni 20ti procent. S nižším navýšením můžete investiční mince pořídit pouze pokud koupíte mince přímo o váze 1 Oz. Při prodeji těchto mincí se výkupní cena zlata pohybuje pod aktuální cenou zlata. Opět platí, že za drobné mince dostanete míň než za větší.
www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2020 Zlaté mince - Numismatika