AKTUÁLNĚ: Vykupujeme investiční zlato!
E-shop

Miroslav Kovářík

Narozen 13. 10. 1951 v Kyjově. Absolvent SUPŠ v Uherském Hradišti - obor Užitá keramika (Prof. Mikuláštík) a VŠUP Praha - sochařský ateliér (Prof. Kavan a Malejovský).

Ve své tvorbě se převážně věnuje drobné plastice, medaili a plaketě. Nejčastěji používaným materiálem je bronz. Své práce odlévá ve vlastní slévárně a v poslední době začíná experimentovat i se sklem. Je autorem řady ražených medailí a taky několika insignií pro starosty měst a obcí.

Od roku 1988 je členem realizačního týmu bienálního Mezinárodního sympozia medaile a drobné plastiky v Uherském Hradišti a v roce 2003 zorganizoval mezinárodní sympozium na téma Bronzový pohár, které se uskutečnilo v Hodoníně. Zúčastnil se medailérských sympozií ve Finsku a na Slovensku. Má za sebou řadu samostatných i kolektivních výstav doma a v zahraničí, pravidelně se účastní prestižních mezinárodních medailérských výstav FIDEM a jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách řady státních muzeí a galerií doma i v cizině a sbírkách soukromých.

 
www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2020 Zlaté mince - Numismatika