Zlato 1484.52 €/Oz
Stříbro 21.75 €/Oz
Platina 1007.07 €/Oz
Paládium 2360.38 €/Oz
VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI: Je částečně omezený režim prodejen. Možné je pouze vyzvednutí předem objednaného zboží, v dohodnutém termínu. Více na stránce Covid.
Zlato Mince

Stanislav Sucharda

Stanislav Sucharda (12. listopadu 1866, Nová Paka - 5. května 1916, Praha) byl český sochař. Vytvářel monumentální sochařská díla a medaile. Z monumentálních děl je to např. Husův pomník na Staroměstském náměstí, z medailí pak Praha a Vltava.

Je autorem Palackého pomníku v Praze, který je jeho vrcholným dílem. Za jeho návrh obdržel I. cenu již v roce 1898. Na pomníku pracoval až do roku 1912, kdy byl slavnostně odhalen. Suchardovsky tvrdošíjný sochař bojoval kvůli pomníku s lidskou malostí takřka 15 let. Do toho, jak má pomník vypadat, mluvil snad každý a byli i lidé kteří říkali, že takový pomník, je pro tak malé město, jako je Praha, příliš veliký.

Svého uměleckého vzdělání dosáhl Stanislav Sucharda na vídeňské Akademii a na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, kde studoval pod vedením J.V. Myslbeka. Zde později působil také jako profesor. Od roku 1915 byl profesorem pražské Akademie. Věnoval se tvorbě portrétů, medailí, plaket a reliéfů. Byl dlouholetým starostou spolku Mánes.

Mezi mince a medaile realizované dle jeho návrhu patří :

- Medaille Národopisné výstavy českoslovanské
- Medaille Praha
- Medaille Vltava

 

 

 
Z dílny Stanislava Suchardy

Medaille Národopisné výstavy českoslovanské

 

 

www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2021 Zlaté mince - Numismatika