AKTUALIZUJTE STRÁNKU: Stiskem kláves F5 obnovíte plný obsah této stránky.
Mapa Česká mincovna

Řád templářů Ag Proof


Náhled Averzní strany - Řád templářů Ag Proof Náhled Reverzní strany - Řád templářů Ag Proof
VYPRODÁNO
dlohodobě nedostupné


NA ŽÁDANKU O ŽÁDANKÁCH
SPECIFIKACE
Pamětní stříbrná medaile
Autor: Irena Hradecká
Ražba: Česká mincovna
Průměr: 28 mm
hmotnost: 13 g
ryzost: 999,9/1000 Ag
hrana: hladká
Limit: 5000 ks
Emise: 20. leden 2012

Řád templářů proof Ag

Investiční zlatoInvestiční zlato


jak získat vzácné, vyprodané mince


VÍTE, ŽE: Česká mincovna a.s. není státní podnik? Je to běžná, soukromá společnost. V Čechách žádná státní mincovna neexistuje! Obě české mincovny, Pražská i Česká splňují technické požadavky ČNB, kladené na ražbu oběhových mincí ČR.
ČNB prodává pamětní mince jen ve specializovaných prodejnách numismatiky.

KATEGORIE

České medaile ze zlata, stříbra, platiny Medaile s historickými motivy
Česká mincovna (Jablonec nad Nisou) Emisní plán ČM 2012

VÝHODY

Diskrétní balení zásilky
Plné pojištění zásilky v ČR i v SK

SPECIFIKACE

Pamětní medaile z ryzího stříbra
Sádrový model: Irena Hradecká
Ražba: Česká mincovna a.s.
Emitent: Česká mincovna a.s.
Emitentem není Česká národní banka!
Nejedná se o oficiální, státní emisi České republiky...

průměr: 28 mm
hmotnost: 13 g
ryzost stříbra: 999/1000 Ag
hrana: hladká
provedení: proof
náklad: 5000 ks
emise: 20.leden 2012
Kód položky: CRM1018

ČASTO VÁS ZAJÍMÁ
Česká mincovna není státní podnik? Není. Česká mincovna a.s. je soukromá firma. Zřizovatelem České mincovny (ČM) není ani Česká republika, ani Česká národní banka. V České republice navíc působí dvě české mincovny. Česká a Pražská mincovna. Obě jsou privátní mincovny, razící mince na zakázku.
Česká mincovna nevydává české mince? Ne. České mince vydává výhradně Česká národní banka, nikoliv Česká mincovna. Autentické české mince musí mít vyznačenu nominální hodnotu v platné české měně (Koruna česká, zk. Kč) Na českých pamětních mincích jsou uváděny nominální hodnoty: 200 Kč, 500 Kč, 2000 Kč, 2500 Kč, 5000 Kč a 10 000 kč. Největší česká mince zhotovená v jediném exempláři má nominální hodnotu 100 000 000 Kč.
Proč je na české minci cizí královna? Protože nejde o českou minci. Portrét anglické královny je jasným znamením, že se nejedná o českou minci. I když je motiv mince věnován českému tématu, nebo je mince vyražena v Čechách, nelze tyto exotické ražby vydávat za české mince. Ze zákona je českou mincí pouze mince vydaná Českou národní bankou. Popis a vyobrazení každé české mince je součástí sbírky zákonů. Dalším rozlišovacím prvkem nečeských mincí je nominální hodnota v Novozélandských dolarech nebo v měně ostrovního státu Samoa.
Kdo vykupuje mince České mincovny? Medaile České mincovny můžete nabídnout ke zpětnému odkupu přímo výrobci. Další možností, je vydražení medaile v elektronické aukci, které pořádáme v pravidelných intervalech. Poslední možností je výkup medaile za cenu drahého kovu. Medaile je v tomto případě předána do rafinérie k přetavení.


Řád templářů – Chudí rytíři Krista a chrámu Šalomounova, tak zněl název nejmocnějšího a nejbohatšího středověkého křesťanského rytířského řádu. Vznikl pravděpodobně v roce 1118, aby chránil poutníky proudící do křižáky dobytého Jeruzaléma z přístavního města Jaffa (dnes část Tel Avivu). Postupně se z templářů stala obávaná síla a jejich úkolem se byla také obrana Jeruzalémského království. Tamní panovník Balduin II. jim jako sídlo daroval mešitu Kubbat as-Sachrá na hoře Moriah, kde kdysi stával chrám krále Šalomouna. Právě název templáři byl odvozen od latinské podoby slova chrám – templum. Objekt Kubbat as-sachrá, známý také jako Skalní dóm, křižáci pojmenovali templum domici, tedy chrám Boží. Typickým templářským oděvem se stal bílý plášť s velkým červeným křížem.

Církví byl řád oficiálně uznán až v roce 1129 na koncilu v Troyes. Templáři tvořili poměrně nezávislou organizaci, ta sice podléhala papeži, ale ani on nemohl příliš zasahovat do jejich vnitřních záležitostí. Význam řádu na Blízkém východě začal upadat po bitvě u Hattínu v roce 1187, kde sultán Saladin drtivě porazil křižácká vojska a křesťany začal vytlačovat i z dalších míst. Templáři se přesunuli do Evropy, kde dál tvořili uzavřenou a dobře organizovanou společnost (částečně dál působili i na Blízkém východě). Z původních bojovníků se stali také výborní obchodníci, kteří bohatli na výměně zboží mezi Evropou a Svatou zemí i na křižáckých taženích. Pro platby užívali propracovaný bankovní systém. Jejich vzrůstající moc však byla trnem v oku francouzskému králi Filipovi IV. Sličnému, který byl navíc ve sporu s papežem. Likvidace řádu pro něj byla lákavá: zbavil by se vlivné a nečitelné organizace, jež si žila prakticky vlastním životem, a získal i její obrovský majetek. Král nejdříve s malým úspěchem vyvíjel tlak na papežskou stolici, aby členy řádu exkomunikovala z církve, zároveň podporoval kampaň sloužící k jejich diskreditaci a nakonec přistoupil k násilné likvidaci templářů. 13. říjen 1307, kdy začalo nekompromisní zatýkání rytířů Templu, vešel do dějin jako černý pátek. Po dlouhém věznění bylo prvních čtyřiapadesát templářů v roce 1310 upáleno, samotný řád byl o dva roky později zrušen. Velmistr Jacques de Molay a preceptor Geoffroy de Charnay byli po popření svého obvinění upáleni v Paříži až v roce 1314. Ne všude ale byli templáři tak krutě pronásledovaní jako ve Francii. Mnoho jich přešlo do jiných nebo nových křižáckých řádů, jakým byl třeba v Portugalsku založený Řád Kristův, známý jako Militia christi.

Zlaté slitky značky Argor-Heraeus dovážime do ČR již 15 let! Investiční zlato - Zlín. Specializovaný prodejce investičního zlata Vyberte si investiční zlaté mince světových značek. Představíme vám je. Výkup zlata je u nás stejně snadný, jako jeho prodej.
První zlatá cihlička je dárek, na který se nezapomíná. Investiční slitky hmotnosti jedné troyské unce (1 Oz) tvoří základ investičního portfolia. Slavný Krugerrand je nadále cenově nejvýhodnější formou nákupu zlatých mincí. Zlatý slitek švýcarské značky Pamp zdobí nádherná plastika bohyně hojnosti.
VYUŽIJTE NAŠI BEZPLATNOU LINKU

800 222 800
Pokud jsme na stránkách zlate-mince.cz nezodpověděli všechny vaše otázky, zavolejte nám! Zeptejte se na vše, co byste rádi věděli. Na bezplatné telefonní lince 800 222 800 vám rádi vysvětlíme vše co vás zajímá. Bezplatná linka je v provozu každý pracovní den od 8:00 do 16:00 hod. Naši operátoři jsou připraveni odpovědět na všechny vaše dotazy.
Poradíme vám s výběrem vhodných mincí a slitků. Doporučíme vám vhodný reprezentativní dar pro vaše blízké, nebo obchodní partnery. Informujeme vás o aktuální ceně investičního zlata. Dozvíte se podrobnosti o vaší objednávce. Rádi odpovíme na vaše dotazy. Naši specialisté mají 21 let zkušeností s prodejem investičního zlata. Obraťte se na nás s důvěrou. Těšíme se na vaše zavolání.
POZNÁMKA
Medaile není zobrazena ve skutečné velikosti. Kliknutím na obrázek se zvětší.
K medaili je dodáván certifikát potvrzující její parametry. 

Averz (lícní strana) – na lícní straně jsou zobrazeni dva rytíři sedlající jednoho koně. Při vytváření tohoto motivu se autorka návrhu Irena Hradecká inspirovala dobovou templářskou pečetí. Vnější opis tvoří latinské heslo užívané templáři: NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM, česky znamenající: Ne nám Pane, ne nám, ale svému jménu dej slávu a nápis SIGILLUM MILITUM CHRISTI (pečeť bojovníků Krista). Ve vnitřním opisu je pak uvedeno osm významných dat, počínaje letopočtem 1118, kdy byl řád založen a konče datem 2011.

Reverz (rubová strana) – ústředním motivem rubové strany je novodobý templářský erb, který opisuje novodobý název řádu ORDRE SOUVERAIN ET MILITAIRE DU TEMPLE DE JERUSALEM, ve spodní části je vyražen nápis ORDRE DU TEMPLE. Název byl změněn v roce 1932, což je také jedno z dat uvedených na lícní straně. Medaile je unikátním projektem české větve řádu templářů.

Investiční zlato

certifikát České mincovny


DPH 21% v ceně

Prodej zboží s místem dodání mimo Českou republiku podléhá dle § 110 zvláštnímu režimu jednoho správního místa a daň z přidané hodnoty podléhá legislativě příslušného státu.

KREDIT
Kredit pro věrnostní program ZLATÉ MINCE
kód: CRM1018 nákupem získáte +5,00 ZM


HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
4,8

Hodnotilo 4 sběratelů

Hlasovat mohou pouze
přihlášení uživatelé!


SDÍLEJTE S PŘÁTELI
ČASTO HLEDÁTE
mince a medaile z oblasti, která vás osobně zajímá. Možná vaši pozornost zaujmou právě tato témata:

zlato stříbro
ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Získáte exkluzivně pouze u nás.

LITVA Emise z 1993–1994 a 2001–2003 (výběr)

Litva (litevsky Lietuva nebo Lietuvos Respublika), oficiálně Litevská republika, je nejjižnější a největší ze tří pobaltských zemí na jihovýchodním pobřeží Baltského moře.

Litva (litevsky Lietuva nebo Lietuvos Respublika), oficiálně Litevská republika, je nejjižnější a největší ze tří pobaltských zemí na jihovýchodním pobřeží Baltského moře.

Z hlediska notafilie není sběratelství litevských bankovek příliš rozšířeno, podobně, jako tomu je i u řady dalších postsovětských evropských či asijských republik. Před vstupem do Evropské unie v roce 2004 byl zákonným platidlem v Litvě litevský litas (singulár). ISO 4217 kód byl stanoven na LTL. Množné číslo této měny je v litevštině litai (3–9) a litų (desítky). Jedna setina litasu se nazývala centas (množné číslo centai). Pro přiblížení problematiky litevských bankovek jsme věnovali při studiu notafilie tohoto regionu bankovky Pick#53a (1 litas), Pick#54a (2 litai) a Pick#65 (10 litu). Úvodem je potřebné sdělit, že historie litevské měny sahá až do roku 1919. SCWPM uvádí na straně 614 (SCWPM; 19th Ed; 2013) pouze systém litas, stejně tak jako SCWPM; 12th Ed; strana 813(2008). Historie litevské měny je však poněkud složitější. V období let 1919–1920 (v některé literatuře se uvádí až rok 1922) platil na území Litvy tzv. ost markiu systém. Byly vydány pouze tři bankovky v rozsahu nominálních hodnot 50–500–1000 ost markiu. Bankovky mají R odlišen barevně (shodně u všech tří nominálů) červeno-zeleno-žlutým ohraničením. Emitentem bankovek byla tzv. Lietuvos Úkio Bankas.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 4/2017.



ČESKÉ OBĚŽNÉ MINCE vzoru 2000

Díky politické a měnové stabilitě, ale také střízlivým technickým parametrům, stále umožňujícím ražbu za velmi přijatelných podmínek, vyrábějí se současné české oběžné mince již 25. rokem.

Po stažení haléřových hodnot po 10, 20 a 50 haléřích, které již neplnily funkci oběživa, jsou platné a i stále nově vyráběné všechny korunové hodnoty po 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč vzoru 1993. Tuto řadu přerušují, resp. doplňují, jen dvě další oběžné mince, 10 a 20 Kč vzoru 2000.

U příležitosti přelomu druhého a třetího tisíciletí navrhla 10. března 1999 sekce peněžní České národní banky (dále jen „ČNB“) mimořádné peněžní emise v podobě pamětní bimetalové mince 2000 Kč s emisí na konci roku 1999 a oběžných mincí (někdy pracovně označovaných „příležitostné oběžné mince“) 10 a 20 Kč s emisí v průběhu roku 2000. V té době již byla v emisním plánu pamětní stříbrná mince 200 Kč k počátku nového tisíciletí s emisí na konci roku 2000. Rozložení emisí na konec roku 1999, průběh i konec roku 2000 bylo zdůvodněno obecně rozdílnými názory, kdy slavit příchod nového tisíciletí. Ten připadal na začátek roku 2001, ale již tehdy bylo zřejmé, že řada souvisejících aktivit bude zahájena již příchodem roku 2000. Dosti neobvyklé vydání i oběžných mincí mělo za cíl poskytnout vedle mincí z drahých kovů i běžně dostupné mincovní „suvenýry“ všem vrstvám obyvatelstva. Předpokládaný náklad každé hodnoty činil 10 000 000 kusů - u 10 Kč se jednalo přibližně o množství plánové do výroby v letech 1999 a 2000 (mincí 10 Kč měla ČNB velké zásoby a pro oběh se razily poprvé od roku 1996), u 20 Kč se jednalo přibližně o polovinu (nakonec však dvě třetiny) množství plánovaného do výroby v roce 2000. Z toho pak u obou hodnot vyplynul poměr výroby vzoru 1993 ročník 2000 a vzoru 2000.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 2/2017.

VÍCE O ČASOPISU DALŠÍ ČLÁNKY

NEAKTIVNÍ COOKIES

Vypnuté cookies nám nedovolují ladit tyto stránky dle vašich preferencí. Jejich aktivací nám umožníte lépe pečovat o vaše pohodlí. Více o cookies.
©2003-2024 Zlaté mince - Numismatika. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů a fotografií je bez písemného souhlasu zakázáno.

RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.

Tyto stránky upravujeme pro vaše individuální požadavky pomocí cookies. Jsou bezpečné, bezplatné a umožňují nám 'ladit' tyto stránky a nabízet ve slevě zboží dle vašich osobních preferencí. K jejich použití je vyžadován váš souhlas. Více podrobností se dozvíte na stránce cookies ...