2011 Proof
Sada oběhových mincí české republiky v luxusním koženém přebalu..
Obsahuje nové mince České republiky. K sadě je přikládána pamětní
stříbrná medaile s motivem bankovky 2000 Kč - Emma Destinová (1 Kg Au medaile).
VÍTE, ŽE: Nejširší nabídku zahraniční numismatiky v Čechách a na Slovensku najdete v Obecním domě v Praze? Nové mince z numizmatické produkce předních světových mincoven dovážíme pravidelně, bez prostředníků a jejich nákup u nás je proto levnější.
Proof ražba (něm. polierte Platte, zkr. PP, ang. nejčastěji zjednodušeně frosted
proof nebo jen proof,
zkr. prf) Ražba na leštěné nebo vysoce leštěné střížky z razidel,
jejichž pole je vysoce leštěno a reliéf matován. Mincím raženým tímto
postupem se v samotné ražbě, ale i v přípravných a závěrečných etapách
věnuje největší pozornost. Hotové mince jsou od razidla odebírány
způsobem zamezujícím poškození, ručně nebo plně automaticky pomocí
odbíracího zařízení. Stupeň lesku je závislý na způsobu leštění razidel,
ale i střížků. Nižší lesk vykazují střížky leštěné třením mezi ocelovými
nebo skleněnými kuličkami, keramickými nepravidelnými tělísky nebo jiným
podobným materiálem (něm. kugelpoliert), vyšší lesk střížky leštěné
textilními kotouči nebo kartáči (něm. bürstenpoliert). Matování může být
provedeno na různých částech reliéfu odlišnými technologiemi, jinými
zařízeními nebo tělesy rozdílné jemnosti, různé části reliéfu proto
mohou být různě matné.
pamětní stříbrná medaile s motivem bankovky 2000 Kč
KREDIT Kredit pro věrnostní program ZLATÉ MINCE kód: KOCR26 nákupem získáte +0,00 ZM
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ 3,4
Hodnotilo 13 sběratelů
Hlasovat mohou pouze přihlášení uživatelé!
Děti jsou pro rodiče to nejdůležitější, co ve svém životě mají. Každý rodič si přeje, aby jeho dítě bylo stále spokojené. Ať je váš syn teenager nebo už má své vlastní děti, pořád pro něj chcete to nejlepší. Darujte svému synovi jedinečný a originální dárek.
KRÁTKÉ ZPRÁVY
Stručně co je ve světě zlata a numismatiky nového.
ČASOPIS MINCE A BANKOVKY Jediný v Čechách a na Slovensku. Úryvky z publikovaných článků:
HERALDIKA NA MINCÍCH A MEDAILÍCH (13) Církev doby klasicismu – zmrazené naděje Konzervativní katolická hierarchie závěru 18. a začátku 19. století spíš sledovala než určovala vývoj Evropy.
Už před revolucí byly ve Francii v katolické církvi patrné dva tábory, zjednodušeně řečeno modernisté a konzervativci. Podobně jako tomu bylo u státní a šlechtické heraldiky, i ta církevní na sebe vzala střízlivé klasicistní formy. Také její klid a vyváženost však byly ve zvláštním rozporu s dramatickým vývojem uvnitř církve i v jejích vztazích se světskými mocnostmi.
Ráno 29. září 1786 nasedli v Pistoji před biskupským palácem do kočáru dva muži. Zanedlouho už ujížděli krásnou toskánskou krajinou směrem k Florencii. Tajemník Paolo se s respektem zadíval na unavenou tvář svého pána, biskupa Pistoje a Prata, Scipiona d Ricci. V minulých dnech se vydal ze všech svých sil, když řídil synodu, které se zúčastnilo skoro tři sta biskupů. Ale stálo to za to. Schválené synodní dekrety, které vezou ukázat velkovévodovi Leopoldovi, s Boží pomocí konečně pohnou církví správným směrem. Toskánský velkovévoda Leopold, bratr císaře Josefa II., byl spokojen. Do jeho plánů církevní reformy, kterou uskutečňoval uvážlivěji než jeho bratr, zapadaly výsledky Pistojské synody do
cela dobře. Snad ale byly přece jen příliš radikální. Církev se vrací ke své původní čistotě, kterou přinesl Kristus, ruší se inkvizice, mše se mají celebrovat v národních jazycích, zavede se jediný řeholní řád a všechny ostatní se zruší, stejně, jako se nedávno stalo jezuitům... Leopoldovy rozpaky byly na místě.
Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 4/2016.
Tlustý pražský groš Letmé setkání s vzácnou mincí Tlustými mincemi nazýváme vzácné speciální ražby grošové měny, které byly zhotovovány sice běžnými razicími kolky, ale na mnohem silnějším střížku.
Tak vznikly mince s několikanásobnou až mnohonásobnou vahou, než která je pro jednotlivé nominály stanovena mincovním řádem.
Přestože mincování tzv. tlustých grošů a drobných peněz je písemnými prameny doloženo až na sklonku 15. století, jeho počátky v Čechách jsou kladeny do doby panování Jana Lucemburského.
Podle staršího výkladu byly tyto mince na tlustém střížku raženy původně ve Francii, snad na zkoušku, jako „piedsforts“ (chlubné mince). Tam bylo ražení obdobných mincí obvyklé již od konce 13. století. Skutečnost, že Jan dlouho ve Francii pobýval, může tento vliv na české mincovnictví potvrzovat.
Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 2/2014.