AKTUALIZUJTE STRÁNKU: Stiskem kláves F5 obnovíte plný obsah této stránky.
Mapa Česká mincovna

Sada Svatováclavská koruna proof


Náhled Averzní strany - Sada Svatováclavská koruna proof Náhled Reverzní strany - Sada Svatováclavská koruna proof
VYPRODÁNO
dlohodobě nedostupné


NA ŽÁDANKU O ŽÁDANKÁCH
SPECIFIKACE
Sada zlaté mince a stříbrné pamětní medaile v dárkové etui.
Autor: zlaté mince: Herbert Wähner
Rytec: zlaté mince: Herbert Wähner
Ražbazlaté mince: Rakouská mincovna
průměr zlaté mince: 30 mm
hmotnost: 16,227 g
ryzost zlaté mince: 986/1000 Au
hrana zlaté mince: hladká
Autor: stříbrné medaile: Zbyněk fojtů
Rytec: stříbrné medaile: Lubomír Lietava
Ražba: Česká mincovna
průměr stříbrné medaile: 34 mm
hmotnost: 16 g
ryzost stříbra: 999/1000 Ag
hrana stříbrné medaile: hladká s opisem
limit provedení proof: 500 ks
emise: listopad 2011

Sada Svatováclavská koruna proof

Investiční zlato


jak získat vzácné, vyprodané mince



Chcete vědět, co znamenají zkratky Proof | B.k. | Patina ?

VÍTE, ŽE: Česká mincovna a.s. není státní podnik? Je to běžná, soukromá společnost. V Čechách žádná státní mincovna neexistuje! Obě české mincovny, Pražská i Česká splňují technické požadavky ČNB, kladené na ražbu oběhových mincí ČR.
ČNB prodává pamětní mince jen ve specializovaných prodejnách numismatiky.

KATEGORIE

České medaile ze zlata, stříbra, platiny Mimořádné ražby
Česká mincovna (Jablonec nad Nisou) Emisní plán ČM 2011

VÝHODY

Diskrétní balení zásilky
Plné pojištění zásilky v ČR i v SK

SPECIFIKACE

Sada zlaté mince a stříbrné pamětní medaile v dárkové etui.
autor zlaté mince: Herbert Wähner
rytec zlaté mince: Herbert Wähner
ražbazlaté mince: Rakouská mincovna
ražba: Česká mincovna a.s.

průměr: 30 mm, hmotnost: 16,227 g
ryzost zlata: 986/1000 Au
hrana zlaté mince: hladká
nominál: 100 EURO
provedení: proof

autor stříbrné medaile: Zbyněk Fojtů
rytec stříbrné medaile: Lubomír Lietava
ražba: Česká mincovna
průměr stříbrné medaile: 34 mm
hmotnost: 16 g
ryzost stříbra: 999/1000 Ag
hrana stříbrné medaile: hladká s opisem
limit provedení proof: 500 ks
emise: listopad 2011
Kód položky: CRM1002-2

ČASTO VÁS ZAJÍMÁ
Česká mincovna není státní podnik? Není. Česká mincovna a.s. je soukromá firma. Zřizovatelem České mincovny (ČM) není ani Česká republika, ani Česká národní banka. V České republice navíc působí dvě české mincovny. Česká a Pražská mincovna. Obě jsou privátní mincovny, razící mince na zakázku.
Česká mincovna nevydává české mince? Ne. České mince vydává výhradně Česká národní banka, nikoliv Česká mincovna. Autentické české mince musí mít vyznačenu nominální hodnotu v platné české měně (Koruna česká, zk. Kč) Na českých pamětních mincích jsou uváděny nominální hodnoty: 200 Kč, 500 Kč, 2000 Kč, 2500 Kč, 5000 Kč a 10 000 kč. Největší česká mince zhotovená v jediném exempláři má nominální hodnotu 100 000 000 Kč.
Proč je na české minci cizí královna? Protože nejde o českou minci. Portrét anglické královny je jasným znamením, že se nejedná o českou minci. I když je motiv mince věnován českému tématu, nebo je mince vyražena v Čechách, nelze tyto exotické ražby vydávat za české mince. Ze zákona je českou mincí pouze mince vydaná Českou národní bankou. Popis a vyobrazení každé české mince je součástí sbírky zákonů. Dalším rozlišovacím prvkem nečeských mincí je nominální hodnota v Novozélandských dolarech nebo v měně ostrovního státu Samoa.
Kdo vykupuje mince České mincovny? Medaile České mincovny můžete nabídnout ke zpětnému odkupu přímo výrobci. Další možností, je vydražení medaile v elektronické aukci, které pořádáme v pravidelných intervalech. Poslední možností je výkup medaile za cenu drahého kovu. Medaile je v tomto případě předána do rafinérie k přetavení.


Doporučujeme :
- Dukát se sv. Václavem
- The Crown of Saint Wenceslas (Bohemia)
- Co je to žádanka mincí?

Svatý Václav (kolem roku 907 – 28. září 935) – kníže z rodu Přemyslovců, mučedník a hlavní patron české země, symbol české státnosti.

Datum narození legendárního knížete není známo a s jistotou nelze určit ani rok jeho úmrtí. Starší literatura uvádí letopočet 28. září 929, dnes se historikové přiklánějí spíše k roku 935.

Rodiči Václava byli kníže Vratislav I. a jeho manželka Drahomíra. Jeho dědeček kníže Bořivoj I. byl první historicky doložený přemyslovský kníže, babička svatá Ludmila jej vychovávala na hradě Tetín.

Na český trůn usedl mladý Václav po smrti svého otce v roce 921. Zpočátku ovšem vládl pod poručnictvím Ludmily. Ta však byla v září téhož roku zavražděna a poručnictví se ujala Drahomíra. Jako samostatný vládce začal Václav vystupovat už v roce 922. O dvě léta později pak nechal na Pražský hrad převézt ostatky své babičky Ludmily z Tetína. Václav podporoval křesťanství, legendy ho líčí jako velmi zbožného člověka. Opozice, reprezentovaná hlavně jeho mladším bratrem Boleslavem, mu vyčítala jeho přílišnou vazbu na Sasko, kterému české knížectví odvádělo daň. Nevraživost vyvrcholila až Václavovou vraždou ve městě Boleslav, kam ho jeho bratr vylákal. Hned poté i se svou družinou obsadil Pražský hrad a nechal se vyhlásit za knížete. Boleslava však nejspíš dostihlo svědomí, protože brzy nechal Václavovo tělo převézt do nově postaveného Chrámu svatého Víta na Pražském hradě.

Václavovi lidé připisovali zázraky, byl chápán jako nebeský vládce a ochránce českého státu, jeho kult se brzy rozšířil až do ruskojazyčných oblastí Evropy. Karel IV. nechal vyrobit svatováclavskou korunu, která se stala symbolem české státnosti. Dnes je jako relikvie nevyčíslitelné hodnoty uložena v Chrámu sv. Víta.

Legendární kníže Václav se stal zřejmě nejvyobrazovanější historickou postavou na českých mincích, medailích ale například i pečetidlech. Jeho podobizna se začala pravidelně objevovat už na denárech z dob knížete Jaromíra (1004 – 1012. Jako jezdec na koni započal být Václav zobrazován za vlády Vladislava II. (1140–1172), později slávu světce šířily zlaté dukáty. Jezdecká podobizna svatého Václava, doplněná textem "Svatý Václave, nedej zahynout nám i budoucím," ostatně zdobí i současnou českou dvacetikorunu.

Smyslem investice do zlata je ochrana majetku před neočekávanou situací. Skutečnost, že se cena zlata stále mění, není překážkou snadného nákupu. Výkup zlata je u nás stejně snadný, jako jeho prodej. Nezapomeňte si prohlédnout rovněž ceník stříbra!
Nejprodávanější zlatou cihlou se letos opět stává investiční slitek o hmotnosti 100 gramů. Vídeňský filharmonik je nejoblíbenější evropskou mincí. Razí se z ryzího zlata. Kilo zlata je výmluvným symbolem bohatství. Slavný Krugerrand je nadále cenově nejvýhodnější formou nákupu zlatých mincí.
VYUŽIJTE NAŠI BEZPLATNOU LINKU

800 222 800
Pokud jsme na stránkách zlate-mince.cz nezodpověděli všechny vaše otázky, zavolejte nám! Zeptejte se na vše, co byste rádi věděli. Na bezplatné telefonní lince 800 222 800 vám rádi vysvětlíme vše co vás zajímá. Bezplatná linka je v provozu každý pracovní den od 8:00 do 16:00 hod. Naši operátoři jsou připraveni odpovědět na všechny vaše dotazy.
Poradíme vám s výběrem vhodných mincí a slitků. Doporučíme vám vhodný reprezentativní dar pro vaše blízké, nebo obchodní partnery. Informujeme vás o aktuální ceně investičního zlata. Dozvíte se podrobnosti o vaší objednávce. Rádi odpovíme na vaše dotazy. Naši specialisté mají 21 let zkušeností s prodejem investičního zlata. Obraťte se na nás s důvěrou. Těšíme se na vaše zavolání.
POZNÁMKA
Medaile není zobrazena ve skutečné velikosti. Kliknutím na obrázek se zvětší.
K sadě je dodáván certifikát potvrzující její parametry.
Zlatá mince v sadě je osvobozena od DPH.


Investiční zlato

Investiční zlato






DPH 21% v ceně

Prodej zboží s místem dodání mimo Českou republiku podléhá dle § 110 zvláštnímu režimu jednoho správního místa a daň z přidané hodnoty podléhá legislativě příslušného státu.

KREDIT
Kredit pro věrnostní program ZLATÉ MINCE
kód: CRM1002-2 nákupem získáte +62,00 ZM


HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
5

Hodnotilo 2 sběratelů

Hlasovat mohou pouze
přihlášení uživatelé!


SDÍLEJTE S PŘÁTELI
ČASTO HLEDÁTE
mince a medaile z oblasti, která vás osobně zajímá. Možná vaši pozornost zaujmou právě tato témata:

zlato stříbro
ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Získáte exkluzivně pouze u nás.

NOVÝ ZÉLAND Stručná historie; komparace bankovek 5£ & 5$ (1981–2015)

Zákonným platidlem ostrovního státu Nový Zéland je novozélandský dolar.

ISO 4217 novozélandského dolaru kód je NZD. Jedna setina (1/100) dolaru se nazývá cent. Nejčastěji symbolem NZD je $, případně NZ$ pro odlišení od jiných národních měn, používajících dolar.

NZ$ byl na území Nového Zélandu zaveden v roce 1967, kdy nahradil novozélandskou libru (NZ£). Poslední emisí librových bankovek byla ND (1940–1967) Captain Cook Pound Issue, kdežto první dolarovou emisí byla v roce 1967 nedatovaná ND (1967–1981) Elizabeth II Dollar Issue. Novozélandská libra byla zavedena v roce 1907 (PS157–PS372 (bankovka 5 NZ£ PS363a–b; 1905) v souvislosti se vznikem dominia (=označení samostatných států členů britského Společenství národů) a byla v paritě s librou britskou. Dělila se tudíž klasicky na 20 šilinků a 240 pencí. Emitentem bankovek od roku 1934 je Reserve Bank of New Zealand. Od roku 1923 do roku 1932 emitentů bylo více, ale nejčastěji používanou institucí byla Union Bank of Australia Ltd.–Wellington Branch. Tato banka byla ale také emitentem některých bankovek podstatně dříve před rokem 1923. Do roku 1923 hlavním emitentem bankovek byla National Bank of New Zealand Ltd.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 5/2017.



ZE SVĚTA KOVOVÝCH ZNÁMEK (41)

Karlovarské účelové známky I.

Seriál Ze světa kovových známek se tímto pokračováním posouvá do další fáze, kde bude pozornost zaměřena na účelové známky určitých regionů a větších měst. Cílem není kompletní dokumentace známek daných oblastí. Při výběru bude kladen důraz na ražby, které dokládají specifika daného města, nebo na známky charakteristické pro určitou oblast.

Karlovy Vary jsou z pohledu numismatiky nesporně zajímavým městem. V letech 1848–1849 zde byla vydána nouzová převážně papírová platidla, jež měla kompenzovat přechodný nedostatek drobného oběživa. K další emisi nouzových platidel v Karlových Varech došlo za 70 let po v yhlášení Československé republiky. Vydání papírových nouzovek s datem 10. 11. 1918 mělo politický podtext a signalizovalo do světa příslušnost Karlových Varů k provincii Deutschböhmen provolané 29. října 1918. Papírová nouzová platidla z obou v ýše zmíněných období byla opakovaně uveřejňována a jsou tak sběratelům dobře známá. V Karlových Varech se užívaly i některé druhy účelových známek, kterým však na rozdíl od karlovarských nouzovek byla dosud věnována minimální pozornost. Vydala je pohostinská a lázeňská zařízení, podniky, obchodníci, konzumy i jednotlivci. Zastavme se u některých karlovarských ražeb blíže.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 1/2018.

VÍCE O ČASOPISU DALŠÍ ČLÁNKY

NEAKTIVNÍ COOKIES

Vypnuté cookies nám nedovolují ladit tyto stránky dle vašich preferencí. Jejich aktivací nám umožníte lépe pečovat o vaše pohodlí. Více o cookies.
©2003-2024 Zlaté mince - Numismatika. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů a fotografií je bez písemného souhlasu zakázáno.

RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.

Tyto stránky upravujeme pro vaše individuální požadavky pomocí cookies. Jsou bezpečné, bezplatné a umožňují nám 'ladit' tyto stránky a nabízet ve slevě zboží dle vašich osobních preferencí. K jejich použití je vyžadován váš souhlas. Více podrobností se dozvíte na stránce cookies ...